1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве молам помогнете ми

Дискусија во 'Канта' започната од Macy12, 10 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Macy12

  Macy12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Здраво дечки,во голема заблуда сум.Има едно момче кое ми се допаѓа можам да кажам дека и го сакам.Тој учи во др. одделение но во иста генерација сме.Имам една мн. добра другарка и со неа зборам за него.Таа ми вика дека кога имаме голем одмор тој кога ќе излезе понекогаш ме гледал онака :inlove: и дека тоа се дешавало неколку пати.Него го засакав коа имавме патронат.Ја требаше да свирам клавир и кога вежбав тој седна до мене до столчето шо беше до клавирот.Но едно шо ме копка е тоа кога ме наклевети дека ја сум влегла во училната нивна а ја тоаш не бев ни во близина.Порано цело лето излагал со мојата непријателка,но тогаш уше не знаеше за мене.Сеа воопшто не се дружи со неа...Незз навистина незз..дали ме свигја или не..стварно сумм збунета :worried: ...што мислите вие?дајте ми помош..дајте ми совети ве молам :worried:
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  ради вакви теми сакам форумот да е полнолетен. или барем да знаат малолетните да се контролираат. :|
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Јас само едно ќе те прашам, дали одвои малку од твоето време за да ги прочиташ правилата на форумов?
   
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Глава сечам ако рече ДА
   
 5. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Во голема заблуда си ако мислиш дека повеќе внимание ќе привлечеш ако отвориш нова тема. Има правила тука на форумов, кои треба да се почитуваат, а едно од тие е дека не треба да се отвара нова тема доколку постои слична или иста таква!
  Има девојки кои ја читаат редовно оваа тема и истото да го пишеше и таму, ќе добиеше совет. ;)

  vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Како си го засакала девојче кога не си го ни почувствувала? Од гледање до допаѓање па до сакање има огромна разлика. Како тоа викате го засакав,неможам да разберам стварно чувствувате нешто од внатре?

  Тоа не е сакање девојче тоа е симпатија. Ние не можеме да ти кажеме дали те свиѓа, може само сака да се зближи со тебе да биде пријател неможеш да ја исклучиш оваа можност. А што е битно со кого излегувал, поносни девојчиња божем минатото на машките сакате да им го смените.

  Те наклеветил, што значи ти извадил муабет, влегува во мојата училница еве ја трчи по мене.
  Незнам што совет сакаш.Јас би оставила ако толку ме свиѓа нека ме побара тој, нека се труди.
   
  На Macy12 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Macy12

  Macy12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ко 1 нова сум..незз ништо за форумов..неморате толку грубо да се однесувате...благодарам за линкот.. :)
   
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  нова си и мала си и тоа ужасно ми иде на живец. можеби зошто би сакала јас да имам 12 год.не знам. добредојде како и да е.
   
 9. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Е ако си нова не значи дека веднаш треба да трчаш да отвориш нова тема, разгледај малку... Па сите членови некогаш биле нови, замисли сите да отворевме нови теми... Нема на што. :)
   
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Како прво не си толку нова на форумов, од август си зачленета. Како второ никој не е строг, само ти укажуваме на правилата на форумот, кои ти си требала да ги прочиташ откако си се зачленила на истиот.
  Како трето, прочитај ги правилата сега, за да си знаеш за во иднина, бидејќи нема да ти помине изговор-нова сум.
  И совет-ти си уште во основно училиште, тоа значи дека одиш во училиште да учиш а не да го замараш мозочето со љубовни проблеми.
   
 11. Macy12

  Macy12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  nemam 12 godini..nezznachi ako iam br 12 deka imam 12 godini.imam 15 ipol..pozz
   
 12. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  исто му доџе. са сречом на клавирот.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.