1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве привлекува ли СПОНТАНОСТА

Дискусија во 'Врски' започната од davidooo5, 26 септември 2010.

 1. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Дали ве привлекува спонтаноста или секојдневието? Дали саката изненадување или уживате во веќе виденото (секојдневното) ?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Си редактирав ... не видов за врски дека се работи се извинувам. ама сепак мислам дека не ебаш добра споредбата спонтаност секојдневие зашто секој ден нешто спонтано обавезно се случува .. бар според мене спонтано е нешто случајно пример случајно ке го видам на улица или во продавница... ама нема врска .

  убаво е некогаш кога се повторува секојдневието ... но ке стане досадно затоа изненадувањата се одлични и добредојдени во секоја врска ... и штета што не го сватив тоа пред да заврши мојата врска ....ама нема врска ... а спонтано непланирано кога се случуваат некои работи ми е најубаво зашто кога и да планирам нешто не ми излегува како што треба . :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. Inna15

  Inna15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8


  Лично, обожавам изненадувања... но понекогаш знам и да се разочарам од нив...некогаш сум очекувала многу повеќе од тоа што сум го добила на било кој начин, но претежно уживам во нив ;)
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.453
  Пол:
  Женски
  Сакам спонтаност но некогаш сакам и да си одморам и да се препуштам на секојдневието. Мислам дека треба да се прави комбинација од двете за човек да е задоволен.
   
 5. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.427
  Пол:
  Женски
  Ја сакам спонтаноста, убаво е да бидеш спонтан... :)
  Само не “спонтано“ како бабине пред капијата што треба да потсеќа на Триумфална, да се разбереме... ХАХА :D