1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве привлекува ли СПОНТАНОСТА

Дискусија во 'Врски' започната од davidooo5, 26 септември 2010.

  1. davidooo5

    davidooo5 Нов член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Дали ве привлекува спонтаноста или секојдневието? Дали саката изненадување или уживате во веќе виденото (секојдневното) ?
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Си редактирав ... не видов за врски дека се работи се извинувам. ама сепак мислам дека не ебаш добра споредбата спонтаност секојдневие зашто секој ден нешто спонтано обавезно се случува .. бар според мене спонтано е нешто случајно пример случајно ке го видам на улица или во продавница... ама нема врска .

    убаво е некогаш кога се повторува секојдневието ... но ке стане досадно затоа изненадувањата се одлични и добредојдени во секоја врска ... и штета што не го сватив тоа пред да заврши мојата врска ....ама нема врска ... а спонтано непланирано кога се случуваат некои работи ми е најубаво зашто кога и да планирам нешто не ми излегува како што треба . :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. Inna15

    Inna15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8


    Лично, обожавам изненадувања... но понекогаш знам и да се разочарам од нив...некогаш сум очекувала многу повеќе од тоа што сум го добила на било кој начин, но претежно уживам во нив ;)
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.123
    Допаѓања:
    76.424
    Пол:
    Женски
    Сакам спонтаност но некогаш сакам и да си одморам и да се препуштам на секојдневието. Мислам дека треба да се прави комбинација од двете за човек да е задоволен.
     
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Ја сакам спонтаноста, убаво е да бидеш спонтан... :)
    Само не “спонтано“ како бабине пред капијата што треба да потсеќа на Триумфална, да се разбереме... ХАХА :D