Визуелно до подолга коса

Дискусија во 'Коса' започната од la.diva, 4 ноември 2011.

  1. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Сакам да прашам дали воопшто постои некоја фризура со која косата изгледа визуелно подолга. На пример познавам девојки кои имаат коса до половина но не им се приметува дека им е толку долга, но има и девојки со коса до под рамениците а изгледа како мноогу долга. Утре планирам да се шишам имам коса до средината на грбот но ме интересира како да го скратам митилот (3-4цм) а косата да ми остане визуелно долга. Некои идеи ?
    Мислев да ја ошишам во V израз одпозади а од напред да си направам закосени страни. Дали е добро? Патем ако има ваква слична тема може канта :) [​IMG][​IMG]
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека можеш на се истрижеш на делови и од позади како на шпиц да ти биде косата така визуелно е подолга :)
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Остар степен немој да правиш, порано јас така се имам зезнато и напред косата ќе ти биде кратка, а позади долга. И ќе треба се наназад да ја носиш за да не се познаваат кратките прамени напред. |( Големо НЕ! Инаку пеглај ја, така е секако подолга, т.е. најдолга изгледа пеглана :)
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Mозес да казес само метилот да ти го скратат. Iли кази само форма д. Tи направат со кратејне на 4цм па така ке имас нова фризура и догла коса, бидејки вене имас долга.