1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Визуелно до подолга коса

Дискусија во 'Коса' започната од la.diva, 4 ноември 2011.

  1. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Сакам да прашам дали воопшто постои некоја фризура со која косата изгледа визуелно подолга. На пример познавам девојки кои имаат коса до половина но не им се приметува дека им е толку долга, но има и девојки со коса до под рамениците а изгледа како мноогу долга. Утре планирам да се шишам имам коса до средината на грбот но ме интересира како да го скратам митилот (3-4цм) а косата да ми остане визуелно долга. Некои идеи ?
    Мислев да ја ошишам во V израз одпозади а од напред да си направам закосени страни. Дали е добро? Патем ако има ваква слична тема може канта :) [​IMG][​IMG]
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека можеш на се истрижеш на делови и од позади како на шпиц да ти биде косата така визуелно е подолга :)
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Остар степен немој да правиш, порано јас така се имам зезнато и напред косата ќе ти биде кратка, а позади долга. И ќе треба се наназад да ја носиш за да не се познаваат кратките прамени напред. |( Големо НЕ! Инаку пеглај ја, така е секако подолга, т.е. најдолга изгледа пеглана :)
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Mозес да казес само метилот да ти го скратат. Iли кази само форма д. Tи направат со кратејне на 4цм па така ке имас нова фризура и догла коса, бидејки вене имас долга.