1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вилебранд

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Bajadreka, 19 април 2012.

 1. Bajadreka

  Bajadreka Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Би ве замолила за ваше мислење во врска со мојот прблем. Немам редовни месечни циклуси добивав пиејки Примолут нор 5 и имав преобилни менструални циклуси, подоцна пиев Цикло прогинова по шема исто беа многу обилни. Морав да примам ерготил инекции за истите да бидат спречени. Мојата дијагноза е недоволно згрутчување на крвта Вилебрандова болест ја викаат. Подоцна ми дадоа да пијам Јазз по шема менструацијата запираше но сепак иамв после една недела пак капки крв. Сега пијам Диане 35 по шема, добивам редовни менструации. Би ве замолила за ваше мислење во врска со проблемов. Благодарам однапред.
   
 2. Jecichka

  Jecichka Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  22
  Vilebrand

  Dokolku nekoj ja ima ovaa bolest bi go zamolila da mi kaze koja terapija mu ja imaat preporacano doktorite, i isto bi me interesiralo dali pri poragaj ima opasnost po samiot moj zivot so pregolemoto krvarenje ?