1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виртуелнo неверствo

Дискусија во 'Брак' започната од Cosmi, 14 август 2018.

  1. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Па мислам дека не е изневерување.
     
  2. LoLa96

    LoLa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2020
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    50:50
     
    На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Емоционално изневерување е според мене. Мм као не е љубоморен, во 6 години никад за ништо нема изреагирано ама па и ја не сум дала повод мислам. Непознати не прифаќам за пријатели на фб/инста. Со познати не пишувам ако не ми се блиски другари. Еднаш имам пишано на првиот дечко, да му изразам сочувство. Се случи да штракам со него баш кога бевме излезени со мм и му кажав само дај ми 5 мин, ваква и ваква е работата и тоа беше тоа, никаков приговор.

    Кога он би пишувал со друга девојка, поготово бивша, би ми сметало. Кога се веривме си пишаа, она му честиташе, секако и некој бош муабет си покуцкале, тоа не ми сметаше воопшто.
    Ама да пишува со некоја на долги стази би ме повредило многу.
     
    На Осе, cresa-jagoda, Snowflake92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Баш заради ова пишување со девојки и жени на фб, ја прекинав 5 годишната врска со него. Да, ми смета нормално, никогаш му немав дадено повод да направи такво нешто, напротив, ама не можеше едноставно без да си додава нови девојки на фб и да си пишува со нив и тоа константно.
     
    На Macito007, hermosa, Aschenputtel и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Изневерување не е, ама сепак повредува. Јас така додека бевме со мм во врска ми пиша бившиот и си пишувавме, беше општ муабет ама него сепак му сметаше, кога јас се ставив во таа ситуација исто и мене ми сметаше.
    Не е дека ќе ти се вратат чувства или нешто слично, но самото тоа што со тој/таа особа си имал минато прави нелагодно чувство кај моменталниот партнер.
     
    На hermosa и LoLa96 им се допаѓа ова.
  6. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ми сметало и секогаш ќе ми смета. Не верувам дека чивек може да задржи контакт и константо да пишува со лице од спротивен пол а притоа да не избега работата од контрола. Мене ми се случи така, не бев во врска, но постојано се навраќав и пишував со личност од странство. Не многу далеку, можевме да се видиме кога ќе посакаме. Осеќав поврзаност и кога започнав врска во реалноста таа личност од виртуелната реалност си доби блок без објаснување. Можеа да поминат месеци, имаше поминато и година и нешто пак ме тераше кон тоа. Исто и него. Пак се наоѓавме некаде да пишуваме. Веќе двњ години немаме контакт и мислам дека така е најдобро и така ќе остане. Не дека јас би му пишала некогаш или би направила нешто со него, но не сакам ниту чисто пријателство да имам. Виртуелното стана веќе реално и не сакам да преминувам граници кои несвесно преминати изгледаат многу невино.
     
    На hermosa и Bicka77 им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    И јас ја прекинав последната врска заради додавање женски лајковање пишување бла бла И ДА МИ СМЕТА!!!Нема никогаш тоа да му го дозволам на маж/дечко!!
    Не дозволувам вака некој да ме понижува :emo:
     
    На Macito007, hermosa, Aschenputtel и 6 други им се допаѓа ова.