1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висината и самодовербата

Дискусија во 'Психологија' започната од Monce89, 3 јули 2010.

 1. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  visoka sum 162 i toa mi e mnogu golem kompleks :(( zatoa sto site se povisoki od mene a jas se custvuvam kako dzudze. Znae li nekoj do koga rastat devojkite? imam li nadez za nekoj santim plus! :D
   
  На missgretta му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Колку години имаш?
   
 3. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  21 godina
   
 4. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  САкам и јас да пораснам :^) Имам високи родители и брат ми е висок,а јас сум само 167цм :( Ама тоа мора да се помириме затоа што и гените си го одиграле своето :) Во просек девојките растат некаде до 20-та година.Барем така сум читала во некои статии...Се надевам дека до некаде те утешив :lol:
   
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.291
  Пол:
  Женски
  Ах бре срцка. Како прво темата не ми е некако за во психологија. Пoгледни овде se-i-sesto/visoki-ili-niski-devojki-t2260/ ќе видиш дека има многу девојки кои имаат слична висина и се задоволни такви какви што се. А и 1.62 и не ми изгледа така ниско. Ако ти поминал пубертетот нема големи шанси за да растеш уште, најмногу 1-2 см. Но имав другарка таа се извиши дури во 3та средно, само што нејзе и тогаш местурација и дојде т.е. тогаш почна да созрева. Како и да е, нема зошто тоа да ти претставува комлпекс, сигурно имаш убави делови од твоето тело со кои треба да се гордееш. Позз
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Што се однесува до лекарства мислам дека не треба ни да помислуваш, бидејќи ако тргне нешто однопаку нема да можеш самата крајот да си го најдиш. Единствено решение е да одиш да потренираш кошарка или одбојка во комбинација со фитнес вежби за истегнување... друго решение не знам. :^)
   
 7. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  И јас многу сакам да пораснам барем уште 5-6 цм ама не знам дали ке порасанам. Иначе сум 165.Не спортувам, а и моите не се нешто високи. Затоа си се тешам на штикли кога сум. Тогаш сум таман колку дечко ми и убаво ми е од таа висина кога го гледам светот :D :rofl:
   
 8. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  hehe jas nezz sto bi pravele da ne se stiklite! :rofl:
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.971
  Допаѓања:
  85.670
  Пол:
  Женски
  Јас сум 157 см, па не ми пречи, си се сакам таква малечка :) а ти си за 5 повиска уживај,висината не значи ништо :*
   
  На LaraSolare и Renata.I им се допаѓа ова.
 10. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  za mene toa e idealna visina za devojka :)
   
 11. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  samodoverbata e najbitna :*
   
 12. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  какоооооо ли јас да пораснам, се до небо се до ѕвезди високоооо..се секавате на оваа песна ..златно славејце мислам дека бесе :D :D метро и жилет :D а ми текна и на ова дека* лугето поцнуваат да растат кога ке бидат закопани во измет* :D - има вистина во ова.мала шала -ништо лично ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  :D :D :D e bas taka! Kako li jas da porasnam?!
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  ти имаш комплекс? :^) а јас 158/9 :rofl: :rofl: треба да се убијам :rofl: :rofl:
   
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  хахахах вие се жалите???Па јас сум само 155 цм висока хахахха.Сите другарки и другари се повисоки од мене па ич не ми е гајле :D Научи да се сакаш таква зато шо не верувам дека на 20 год ќе растиш уште ;)
   
  На dreamless му/ѝ се допаѓа ова.
 16. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747

  кути што ги измислиле иначе тешко на нас малечките што сакаме да сме поголеми :lol: :D
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ти воопшто не си ниска, а не па џуџе. Не знам од каде тој комплекс |( Плус-на штикли и таман! А за растење а гледам 21 година си, мислам дека нема надеж, не знам :^)
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Висока сум 165-6 .. Па што знам , доволно е валда . А и можеби ќе пораснам уште некој сантим :D Не си стварам некој комплекс .. колку мали луѓе има ехеее .. јас среќна треба да сум :)
   
 19. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  висока сум 168 и сакам уште малце барем сантим - два да пораснам, али не ми се верува чим до сеа не сум пораснала... :( ама ако на штикли кога ќе се качам таман сум си :)
   
 20. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  За сите ниски еден совет/после бањање одма на жица да ве видам спружени. :lol:
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.