1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висината и самодовербата

Дискусија во 'Психологија' започната од Monce89, 3 јули 2010.

  1. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    visoka sum 162 i toa mi e mnogu golem kompleks :(( zatoa sto site se povisoki od mene a jas se custvuvam kako dzudze. Znae li nekoj do koga rastat devojkite? imam li nadez za nekoj santim plus! :D
     
    На missgretta му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Колку години имаш?
     
  3. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    21 godina
     
  4. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    САкам и јас да пораснам :^) Имам високи родители и брат ми е висок,а јас сум само 167цм :( Ама тоа мора да се помириме затоа што и гените си го одиграле своето :) Во просек девојките растат некаде до 20-та година.Барем така сум читала во некои статии...Се надевам дека до некаде те утешив :lol:
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Ах бре срцка. Како прво темата не ми е некако за во психологија. Пoгледни овде se-i-sesto/visoki-ili-niski-devojki-t2260/ ќе видиш дека има многу девојки кои имаат слична висина и се задоволни такви какви што се. А и 1.62 и не ми изгледа така ниско. Ако ти поминал пубертетот нема големи шанси за да растеш уште, најмногу 1-2 см. Но имав другарка таа се извиши дури во 3та средно, само што нејзе и тогаш местурација и дојде т.е. тогаш почна да созрева. Како и да е, нема зошто тоа да ти претставува комлпекс, сигурно имаш убави делови од твоето тело со кои треба да се гордееш. Позз
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Што се однесува до лекарства мислам дека не треба ни да помислуваш, бидејќи ако тргне нешто однопаку нема да можеш самата крајот да си го најдиш. Единствено решение е да одиш да потренираш кошарка или одбојка во комбинација со фитнес вежби за истегнување... друго решение не знам. :^)
     
  7. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    И јас многу сакам да пораснам барем уште 5-6 цм ама не знам дали ке порасанам. Иначе сум 165.Не спортувам, а и моите не се нешто високи. Затоа си се тешам на штикли кога сум. Тогаш сум таман колку дечко ми и убаво ми е од таа висина кога го гледам светот :D :rofl:
     
  8. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    hehe jas nezz sto bi pravele da ne se stiklite! :rofl:
     
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Јас сум 157 см, па не ми пречи, си се сакам таква малечка :) а ти си за 5 повиска уживај,висината не значи ништо :*
     
    На LaraSolare и Renata.I им се допаѓа ова.
  10. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    za mene toa e idealna visina za devojka :)
     
  11. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    samodoverbata e najbitna :*
     
  12. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    какоооооо ли јас да пораснам, се до небо се до ѕвезди високоооо..се секавате на оваа песна ..златно славејце мислам дека бесе :D :D метро и жилет :D а ми текна и на ова дека* лугето поцнуваат да растат кога ке бидат закопани во измет* :D - има вистина во ова.мала шала -ништо лично ;)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    :D :D :D e bas taka! Kako li jas da porasnam?!
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ти имаш комплекс? :^) а јас 158/9 :rofl: :rofl: треба да се убијам :rofl: :rofl:
     
  15. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    хахахах вие се жалите???Па јас сум само 155 цм висока хахахха.Сите другарки и другари се повисоки од мене па ич не ми е гајле :D Научи да се сакаш таква зато шо не верувам дека на 20 год ќе растиш уште ;)
     
    На dreamless му/ѝ се допаѓа ова.
  16. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747

    кути што ги измислиле иначе тешко на нас малечките што сакаме да сме поголеми :lol: :D
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ти воопшто не си ниска, а не па џуџе. Не знам од каде тој комплекс |( Плус-на штикли и таман! А за растење а гледам 21 година си, мислам дека нема надеж, не знам :^)
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Висока сум 165-6 .. Па што знам , доволно е валда . А и можеби ќе пораснам уште некој сантим :D Не си стварам некој комплекс .. колку мали луѓе има ехеее .. јас среќна треба да сум :)
     
  19. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    висока сум 168 и сакам уште малце барем сантим - два да пораснам, али не ми се верува чим до сеа не сум пораснала... :( ама ако на штикли кога ќе се качам таман сум си :)
     
  20. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    За сите ниски еден совет/после бањање одма на жица да ве видам спружени. :lol:
     
    На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.