1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висината и самодовербата

Дискусија во 'Психологија' започната од Monce89, 3 јули 2010.

  1. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Висока сум само 157 см,па што,си се сакам каква што сум. Не ми смета ама баш ич тоа,на штикли ретко кога одам,имам еден куп ниски чевли. А и верувам дека кај ниските девојќи има барем по еден дел од телото што се истакнува по убавина,така да не се забележи многу висината.
    Морам да кажам пред некој ден бевме на базент, а јас таква ниска,сега и со малку повеќе килца,си најдов едни бикини каде што градите ми ги прави топ,а не се мали(да си се пофалам), со обетки алки се бањав и со наочари,така да никој ништо не кажа за висината(или не смееја :) ).
    Во главно уживајте и не се замарајте со ниски-високи. ;)
     
  2. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    :rofl: :rofl: :rofl: закон :D
     
  3. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    :D :D :D od utre site na zica..... :rofl:
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    де ти си 162 и ти преставува комплекс а што да кажам јас што сум 151, јас би била среќна да сум колку тебе висока
    мене не ми преставува комплекс висината, едноставно не се замарам и ми е гајле, така да уживај, не му ја мисли многу :)
     
  5. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    obleceni,nasminkani-posto luge ke ve zagleduvaat i na usite po edna stipka za poteski da ste lekot e bez pari samo covek treba da go znae . mali mali ama sve tehnicarki heeeh.. mala sala.poz.. :* cmok za site niski
     
  6. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Сите убави работи се во мали пакувања :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Така си е :y: :y: :y:
     
    На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    [/quote]obleceni,nasminkani-posto luge ke ve zagleduvaat i na usite po edna stipka za poteski da ste lekot e bez pari samo covek treba da go znae . mali mali ama sve tehnicarki heeeh.. mala sala.poz.. :* cmok za site niski[/quote]

    :makeup: :y: :D
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Слабо не тегнеле за уши како мали излгеда :lol: :lol: :lol:
    И јас сум ниска и ми е гајле :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Ма решение се само штиклите, за оние кои сакаат да бидат повисоки. Јас си сум супер со 162-3цм што ги имам. Па оние високите едвај дечко ќе си фатат :lol: (така си се тешев порано, кога бев уште малечко и наивно)
     
  11. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Јас сум си супер ни многу ниска ни многу вискоа и не се замарам то тоа толку многу :)
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас сум ниска - 1.55 и висината не ми претставува комплекс.
     
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Висината не треба да претставува комплекс.
    Тоа е во гените мислам, колку требало да бидам висока ќе бидам, што можам да променам?
    Не знам точно ама мислам дека до 18 или максимум до 20 години растеме ние женските.
    За извишување некој сантим добро е спортувањето, кошарка, одбојка , ама тоа не гарантира дека ќе пораснеш 10 сантими.
    Постои и друга варијанта, ако веќе ептен висината ти претставува проблем, ќе облечеш штикли на високи потпетици и автоматски добиваш плус во висина некои 10/12 сантиметри.
     
  14. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Јас сум 1.60 па со оглед на годините има време може ќе извисочам (се тешам) . А и не ми претставува некој проблем,малце повисоки штикли и таман.
     
  15. 023

    023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Не треба воопшто да ти биде комплекс висината...ако твоите се високи, а ти не си, сигурно си земала ген од некоја роднина која и не е толку висока...но сепак најубаво е да знаеш дека ниските девојчиња изгледаат доста послатко...Затоа главата горе и фурај си.. ;) :l:
     
  16. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    1.60 сум и никогаш не сум имала комплекс за мојата висина или низина, сеедно :) Лек има - високи штикли и црни чорапи :D, иако си носам и балетанки и патики. Башка не е се во висината, еве и бившиот и сегашниот дечко се високи над 1.80.
    И не заборавајте најсилните отрови се чуваат во мали шишенца :lol:
     
  17. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Висока сум негде 164-5 незнам колку точно,и кога ќе искочам во град во некои гужви, на пример во Диско еве, ги глеам сите повисоки од мене,но не ми ја руши тоа самодовербата.
    и многу сум против тоа коа ќе видиш некој понизок од тебе одма креваш глава и онака, дамски идеш. |(
    Не ми е комплекс тоа што сум ниска. Никогаш нема ни да ми биде. А другите што мислат за мене и мојата висина , нека си остане нивно мислење. :lol:
     
    На dreamless му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    висина од 1.60 до 1.65 мислам дека е средна висина за жена ни висока ни многу ниска,нна штикли таман.И јас сум тука некаде ама не можам цело време штикли да носам,обожавам балетанки и ниски сандалки.Не ми е некој голем комплекс ама кога ке се видам така на огледало се си викам ех да бев уште малку барем повисока без мана ке бев :P како и да е мислам дека високите девојки се поубави од ниските,и да не се толку згодни на прв поглед се многу поатрактивни
     
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас сум висока негде 1.70 и мислам дека е најидеално...Можам и ниско и високи штикли да носам.Иако не е се во висината.Самодовербата не зависи само од тоа колку сте високи или тешки или убави и сл.Самодовербата е резултат на тоа дали и колку се прифаќате себе какви што сте, се сакате себеси или не.
     
  20. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.740
    Пол:
    Женски
    Јас сум 1.61 висока и немам комплекс :) не е важна висината колку што е важна самодовербата кај една девојка ;)