Вистина или Лага

Дискусија во 'Форумски игри' започната од vaga95, 1 септември 2011.

 1. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.766
  Па вака драги мои феминки, во оваа игра треба да кажете некое тврдење а следниот член треба да каже дали е тоа вистина или лага и воедно да постави следно :) :)

  *Личноста под мене е љубител на животни :lol:
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Не

  Личноста после мене е тинејџер :)
   
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Не

  Личноста под мене е инает како мене ? :wasntme: :lol:
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Да!

  Обожавател на Ријана?
   
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Не. Лага.
  Личноста под мене е своеглава, тврдоглава? :wasntme:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.062
  Допаѓања:
  48.384
  Пол:
  Женски
  Вистина.
  Форумџиката под мене е заљубена.

  патем, јас ко што ја разбрав играва треба да се одговори со вистина или лага, а не со да или не. И треба потоа да се постави тврдење, а не прашање.
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Вистина.
  ЛПМ јаде банана во моментов :wasntme:
   
 8. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  19.568
  Пол:
  Женски
  Лага.
  ЛПМ има нова ташна :)
   
 9. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Вистина. Подарок за роденден :nod:

  ЛПМ си носи презерватив во ташна ...никад се не зна :P
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Лага (засега :P ).

  ЛПМ вечерва ќе излегува со момчето.
   
 11. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Лага

  ЛПМ го обожава Eminem
   
 12. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Лага
  Личноста под мене има вечерва беше искочена
   
 13. bleff

  bleff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Лага
  Личноста под мене се мисли што и пречи кај членот над неа :)
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Лага!
  ЛПМ ја сака Џеси Џеј :)
   
  На Carlibel му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  НОУ,лага!

  Лпм ја боли стомак.
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Лага.
  ЛПМ не знае да пее :lol:
   
 17. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  417
  ВИСТИНА! ЛПМ била на одмор во Шпанија
   
 18. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  ЛАГА!
  ЛПМ живее надвор од Македонијава.
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  2.645
  Лага!

  ЛПМ во моментот пие кока кола. :D
   
 20. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Лага..

  На ЛПМ и се гледа филм.