1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистина или Лага

Дискусија во 'Форумски игри' започната од vaga95, 1 септември 2011.

 1. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  1.823
  Па вака драги мои феминки, во оваа игра треба да кажете некое тврдење а следниот член треба да каже дали е тоа вистина или лага и воедно да постави следно :) :)

  *Личноста под мене е љубител на животни :lol:
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604
  Не

  Личноста после мене е тинејџер :)
   
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Не

  Личноста под мене е инает како мене ? :wasntme: :lol:
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Да!

  Обожавател на Ријана?
   
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.504
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
  Не. Лага.
  Личноста под мене е своеглава, тврдоглава? :wasntme:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.111
  Допаѓања:
  56.344
  Пол:
  Женски
  Вистина.
  Форумџиката под мене е заљубена.

  патем, јас ко што ја разбрав играва треба да се одговори со вистина или лага, а не со да или не. И треба потоа да се постави тврдење, а не прашање.
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Вистина.
  ЛПМ јаде банана во моментов :wasntme:
   
 8. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.112
  Допаѓања:
  21.232
  Пол:
  Женски
  Лага.
  ЛПМ има нова ташна :)
   
 9. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.999
  Вистина. Подарок за роденден :nod:

  ЛПМ си носи презерватив во ташна ...никад се не зна :P
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.795
  Лага (засега :P ).

  ЛПМ вечерва ќе излегува со момчето.
   
 11. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Лага

  ЛПМ го обожава Eminem
   
 12. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  Лага
  Личноста под мене има вечерва беше искочена
   
 13. bleff

  bleff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Лага
  Личноста под мене се мисли што и пречи кај членот над неа :)
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Лага!
  ЛПМ ја сака Џеси Џеј :)
   
  На Carlibel му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  11.849
  Пол:
  Женски
  НОУ,лага!

  Лпм ја боли стомак.
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Лага.
  ЛПМ не знае да пее :lol:
   
 17. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  449
  ВИСТИНА! ЛПМ била на одмор во Шпанија
   
 18. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.835
  Пол:
  Женски
  ЛАГА!
  ЛПМ живее надвор од Македонијава.
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  2.926
  Лага!

  ЛПМ во моментот пие кока кола. :D
   
 20. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  11.849
  Пол:
  Женски
  Лага..

  На ЛПМ и се гледа филм.