1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистина или предизвик

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Ivu4, 17 мај 2011.

 1. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Незнам можеби сте играле,а можеби не :^)
  Ајде ако не сте играле да играме в/п(вистина или предизвик).
  Еве јас прашам в/п? КОј прв? :lol:
   
 2. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Ај за почеток, вистина...Прашувај... :talk:
   
 3. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Дали би го изневерила дечкото? :^)
   
 4. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Моментално немам дечко, ама ако би имала, ако стварно ми се засвиѓа некој друг, би го изневерила :devil:
  јас сум на ред...вистина или предизвик? :rofl:
   
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  вистина
   
 6. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Дали си помислила некогаш да убиеш некого(како повремена мисла, не за сериозно ;) )??? :^)
   
 7. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Уууууу милион пати до сега. Онака да му го крцнам вратот,тоа најмногу сакам :D

  Вистина или Предзивик?
   
 8. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  370
  Ајде да разбијам монотонијa :) ПРЕДИЗВИК :)
   
 9. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Предизвик: Кажи го името на првиот симпатија. :)
   
 10. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
  Јас ќе одговорам место неа
  Дамјан
  Вистина или предизвик ?
   
 11. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
 12. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Како се вика твојата симпатија (ако немаш сега кажи ја првата симпатија) :lol:
   
 13. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
 14. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.313
  Допаѓања:
  16.770
  вистина
   
 15. Martinez

  Martinez Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17
  Дали некогаш си фантазирала за секс во тројка? :D
   
 16. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Не :)
  Вистина :)
   
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Дали си изневерувала?
   
 18. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Не :)
  Вистина !
   
 19. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Дали на некој му си се налутила без врска? :D
   
 20. COolgirL93

  COolgirL93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Да :D
  Вистина!