babylove овошни кашички

Вистинскиот...

Дискусија во 'Врски' започната од bamby, 8 септември 2012.

 1. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Што треба да поседува еден маж за да го освои вашето срце :inlove: и да биде оној „вистинскиот“ ? ( прашањево се однесува на внатрешни карактеристики, надворешен изглед, пари... ) :)
   
 2. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Многу ми е битно да знае да цени тоа што има.Да ми верува,почитува,но најмногу од се да ме сака и да ме подржува.Нормално да е убав и да има добар стил на облекување :D
   
 3. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Тоа секако :D :P
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  5.913
  Да е свој човек, да мисли со своја глава, да е самостоен. Да ми верува и сами да си ја кроиме иднината.
   
 5. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  значи вистинскиот е тој што ќе ме сака и пред се почитува
  стилот се менува со тек на време
  парите како што се заработуваат така и се трошат
  од страна на карактер и тој се менува со тек на време ако се потрудите и двајцата
  али во секој случај да е паметен, самостален....
  не знам... би наброила мн работи али во реалност тешко некој да ги има сите тие карактеристики, може со тек на време да се здобие со тие карактеристики како што миже и одредени да изгуби. ништо не е постојано!
  вистинскиот е тој што ќе биде до мене и кога ми треба најмногу и кога не ми треба :lol:
  исто и јас нему
   
 6. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Да обрнува внимание кога му се зборува, да има време за мене, не зборувам за време без врска поминато, туку квалитетно искористено. Да не излезе по 6 часа дневно заедно а два муабети се на се немат си кажено. Да знае да цени некои работи, врската да му биде на прво место.
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  физички изглед
  -да е убав, згоден, по можност развиен

  карактерно
  -да е стабилен, самостоен, финансиски осамстоен, да постои почит, разбирање, доверба мегу двајцата и секако љубов , да не е мамино галениче, да има свој живот , да не биде љубоморен, и секако да не ме ограничува во мојот живот
   
 8. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  За мене вистинскиот е баш онај кој што го имам крај себе во моментот
  КАрактерно-премногу добар,знае да се оснесува кон луѓето,внимателен,да ме почитува,разбира,паматен,самостоен,секогаш спремен да помогне на било кого,ме поддржува за се и ме цени.
  Физички баш и не ми е многу важен изгледот,како и парите кои што се минлива работа.Доволно ми е што си одговараме физички и карактерно.
   
 9. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Се согласувам со сите вас дека физичкиот изглед е минлив, и не треба поради тоа да си ги избираме партнерите. И секому му се битни разбирањето и подршката на саканиот. Но за жал има и такви ( спонзоруши ) шо си ги бираат партнерите според општествениот статус или пак убавината ( ама надворешната)... За долга и здрава врска најбитни се љубовта :inlove: , разбирањето, согласувањето... :)
   
 10. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  За мене вистинскиот човек би бил оној кој пред се ќе ме почитува и сака. Кој ќе ме подржува за секоја моја одлука и секогаш ќе биде покрај мене без оглед на се. Оној кој ништо нема да го спречи да биде со мене. Кој ќе ме разбира,ќе ми верува,кој ќе биде добар спрема мене и моите блиски,паметен.
  Секако дека и физичкиот изглед е важен,но многу поважно е она што човекот го носи во себе,неговата внатрешна убавина :)
   
 11. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Ние не бараме вистински човек, ја бараме љубовта во човекот.
  Логички последично е дека најлесно ни е да ја најдеме во некој што ни е физички привлечен, има карактер компатибилен со нашиот и имаме многу заеднички работи.
  Нели и така се спријателуваме, со луѓе со кои разговорот ни оди од рака.
  Човекот најлесно ни станува пријател, а кога бараме љубов, ни станува љубовник. Дали постои човек кој што не можете да го засакате? Не (се разбира, само доколку го држите умот слободоен).
  Љубовта можеме да ја најдеме во секого, и секому да ја дадеме. Но општествово ни е дојдено на степен кога повеќе љубовта не ни е неопходна и ги центрираме материјалните заблуди и некои неприродни идејали.
  И кога некој/а ќе ми рече, “како можеш ОНОЈ да го сакаш?’’ посебно кога тоа ми го вика некоја пријателка, сфаќам колку сме ниско паднати сите. “Јас не го сакам него, јас го сакам начинот на кој што ми прави да се чувствувам. Тој ми даде љубов и јас нему. Тебе не мора да ти е ни привлечен ни никаков кога би сакала само одреден круг на луѓе.’’ И на тоа само очи ќе ми преврти со едно „немат врска’’ низ заби и ќе му ја бришит некаде. Добро, очекува нејзиното/неговото мислење така лесно да се прифати, а моето е само глупости во боја. После ќе се жали никој не ја/го сакал, па ова, па она. НЕ! Па штом ми е пријател/ка и кон него/неа чувствувам љубов, а некој секогаш ќе се најде да коментира “леле, колку и е грда другаркава на онаа.’’ И ајде сега, ќе рушиме се затоа што луѓево на денешницава не сакаат да сакаат.
  Ова си е само мое мислење и се сомневам дека има многу ќе се согласат. Не значи дека е така, или дека не е. Не велат за џабе дека вистината е релативен поим.

  Вистинскиот за мене е тој што ќе ми даде љубов и ќе ми дозволи да му ја возвратам.
   
  На Mishela, Sanjichka007 и bamby им се допаѓа ова.
 12. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Оној кој ќе сакам да го наречам вистински за мене би бил:
  -Кратко шишан, крупен, не премногу висок, симпатичен, со полни усни, со машки јак глас :lol:
  некако гласот многу ме привлекува или одбива од некој дечко, да зрачи со машкост,
  -Да биде самостоен, смел, да се бори низ животот, да ги цениме истите вредности во животот, на првиот обид од некој да ме нападне, сеедно дали другар или мајка му тој да ги пресече, да ме чува и кога не сме заедно, да го цени и да го бара моето мислење, и заедно да доаѓаме до сите важни одлуки, да знае како со мене, и многу сакам да може бар малку да ми ги чита мислите, и кога ќе се налутам за нешто, ако не сакам да признам тој да се сети кај е проблемот. :D
  А што се однесува до парите, ако ги нема доволно, да работи, да го гледам дека се труди, се бутка низ животот, па колку се може , толку, важно сакам да е борец,само да не седи по цел ден и да се жали.
  Иако да бидеме искрени секогаш е полесно ако е партнерот некој кој има се, јас се зачудив од себе колку покрај сите со кои можам да бидам , почнав да си замислувам како сум била со еден срцуш покрај кој и некои рабти што мислев дека никогаш не би ги работела ми станаа привлечни, едноставно желбата да бидам со него негде и да се трудиме и да работиме било што ми асоцираше повеќе на среќа отколку да шетам и одмарам со било кој друг...
  Сигурно сум почнала да ги ценам вистинските вредности во животот.... 8)
  Ама бидејки типот си одлучи ко што си одлучи :D ,
  ми изгледа дека квалитетно ќе се упропастам, ама бар ќе уживам и нема да сакам... |(
   
  На bamby му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Незнам само до кога ке го барате вистинскиот,и на крај ке си останете сами.
   
 14. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  83
  Се надевам дека го најдов :D и сум најсрекна на цел свет. Ме сака, ме цени, ме почитува, вреден е и сака да работи (за разлика од многу мажи на денешницава) ми посветува внимание, сексот ми е феноменален, сака да го минува времето со мене, според моите очи изгледа сосем привлечно сепак тоа е индивидуална работа а и не треба да и се придава многу значење, има добра смисла на хумор, паметен. Едноставно тој е се што сум посакувала кај еден маж па и повеке ... пу пу да не му се уроци ^_^ фала ти Господе за среката што ми ја даде се надевам ке држи вода и дека ја заслужувам :inlove:
   
 15. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  ..оној кој ќе знае на ВИСТИНСКИ начин да го "разбуди" убавото во мене,да ја чувствува љубовта онака како јас ја чувствувам и да гледа на животот онака како што јас гледам.Мене ми се битни моите пари,моите планови за иднината и работам на нивна реализација а тој е доволно да биде амбициозен,топол и искрен дечко со кој взаемно ќе се надополнуваме и ќе ги исполниме нашите планови.
   
 16. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.159
  8) Вистинскиот е оној кој секогаш кога те гледа те голта со очи. Како гладен волк :lol: .
  8) Вистинскиот е оној кој те Почитува секогаш, секаде и пред се заслужно.
  8) Вистинскиот е оној кој дозволува заедно да преговарате за битните животни одлуки.
  8) Вистинскиот е оној кој кога ќе згреши се покајува.
  8) Вистинскиот е оној кој го фаќате како најсилно се моли за вас секогаш, секоја вечер.

  Вистинскиот на почетокот е заљубеност, на средината е смиреност и трпение, а на крајот уште не знам, можеби ќе биде зрелост и реализираност.
   
 17. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Многу ми е мило за тебе :*
  Се надевам дека секогаш ќе си бидете среќни и заедно.. заљубени... :inlove:
  Како во бајка :lol:
   
 18. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Витомир, никој не е совршен. Но за секоја личност на овој свет постои сродна душа т.е. „вистинкиот/ вистинската“.
  Тоа е личноста во која ќе пронајдеш се што си барал кај бившите, личност која ќе те сака со сите твои маани и недостатоци, ќе те цени, почитува, подржува ќе биде покрај тебе секогаш кога ти е потребна и кога не ти е потребна... И секако таа личност ќе си има свои маани и недостатоци, како и сите... Не постои совршен човек на светов.. Но многу малку се тие што ќе ти пружат се, во замена на твојата љубов... Кога ќе ја пронајдеш таа личност, која безусловно те сака.. Тогаш си ја пронашол својата сродна душа т.е. „вистинкиот/ вистинската“... И секако за да ја задржиш крај себе треба да и пружиш многу љубов, разбирање, почитување.... ( ова е мое мислење ).
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  да е убав и да има убав стил на облекување
  да има свое јас
  да е искрен
  и да ме сака вистински...
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.958
  Допаѓања:
  52.732
  Пол:
  Женски
  Она што го поседува дечко ми, а тоа е добар карактер.