1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистинскиот...

Дискусија во 'Врски' започната од bamby, 8 септември 2012.

  1. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Што треба да поседува еден маж за да го освои вашето срце :inlove: и да биде оној „вистинскиот“ ? ( прашањево се однесува на внатрешни карактеристики, надворешен изглед, пари... ) :)
     
  2. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Многу ми е битно да знае да цени тоа што има.Да ми верува,почитува,но најмногу од се да ме сака и да ме подржува.Нормално да е убав и да има добар стил на облекување :D
     
  3. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Тоа секако :D :P
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Да е свој човек, да мисли со своја глава, да е самостоен. Да ми верува и сами да си ја кроиме иднината.
     
  5. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    значи вистинскиот е тој што ќе ме сака и пред се почитува
    стилот се менува со тек на време
    парите како што се заработуваат така и се трошат
    од страна на карактер и тој се менува со тек на време ако се потрудите и двајцата
    али во секој случај да е паметен, самостален....
    не знам... би наброила мн работи али во реалност тешко некој да ги има сите тие карактеристики, може со тек на време да се здобие со тие карактеристики како што миже и одредени да изгуби. ништо не е постојано!
    вистинскиот е тој што ќе биде до мене и кога ми треба најмногу и кога не ми треба :lol:
    исто и јас нему
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Да обрнува внимание кога му се зборува, да има време за мене, не зборувам за време без врска поминато, туку квалитетно искористено. Да не излезе по 6 часа дневно заедно а два муабети се на се немат си кажено. Да знае да цени некои работи, врската да му биде на прво место.
     
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    физички изглед
    -да е убав, згоден, по можност развиен

    карактерно
    -да е стабилен, самостоен, финансиски осамстоен, да постои почит, разбирање, доверба мегу двајцата и секако љубов , да не е мамино галениче, да има свој живот , да не биде љубоморен, и секако да не ме ограничува во мојот живот
     
  8. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    За мене вистинскиот е баш онај кој што го имам крај себе во моментот
    КАрактерно-премногу добар,знае да се оснесува кон луѓето,внимателен,да ме почитува,разбира,паматен,самостоен,секогаш спремен да помогне на било кого,ме поддржува за се и ме цени.
    Физички баш и не ми е многу важен изгледот,како и парите кои што се минлива работа.Доволно ми е што си одговараме физички и карактерно.
     
  9. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Се согласувам со сите вас дека физичкиот изглед е минлив, и не треба поради тоа да си ги избираме партнерите. И секому му се битни разбирањето и подршката на саканиот. Но за жал има и такви ( спонзоруши ) шо си ги бираат партнерите според општествениот статус или пак убавината ( ама надворешната)... За долга и здрава врска најбитни се љубовта :inlove: , разбирањето, согласувањето... :)
     
  10. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    За мене вистинскиот човек би бил оној кој пред се ќе ме почитува и сака. Кој ќе ме подржува за секоја моја одлука и секогаш ќе биде покрај мене без оглед на се. Оној кој ништо нема да го спречи да биде со мене. Кој ќе ме разбира,ќе ми верува,кој ќе биде добар спрема мене и моите блиски,паметен.
    Секако дека и физичкиот изглед е важен,но многу поважно е она што човекот го носи во себе,неговата внатрешна убавина :)
     
  11. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Ние не бараме вистински човек, ја бараме љубовта во човекот.
    Логички последично е дека најлесно ни е да ја најдеме во некој што ни е физички привлечен, има карактер компатибилен со нашиот и имаме многу заеднички работи.
    Нели и така се спријателуваме, со луѓе со кои разговорот ни оди од рака.
    Човекот најлесно ни станува пријател, а кога бараме љубов, ни станува љубовник. Дали постои човек кој што не можете да го засакате? Не (се разбира, само доколку го држите умот слободоен).
    Љубовта можеме да ја најдеме во секого, и секому да ја дадеме. Но општествово ни е дојдено на степен кога повеќе љубовта не ни е неопходна и ги центрираме материјалните заблуди и некои неприродни идејали.
    И кога некој/а ќе ми рече, “како можеш ОНОЈ да го сакаш?’’ посебно кога тоа ми го вика некоја пријателка, сфаќам колку сме ниско паднати сите. “Јас не го сакам него, јас го сакам начинот на кој што ми прави да се чувствувам. Тој ми даде љубов и јас нему. Тебе не мора да ти е ни привлечен ни никаков кога би сакала само одреден круг на луѓе.’’ И на тоа само очи ќе ми преврти со едно „немат врска’’ низ заби и ќе му ја бришит некаде. Добро, очекува нејзиното/неговото мислење така лесно да се прифати, а моето е само глупости во боја. После ќе се жали никој не ја/го сакал, па ова, па она. НЕ! Па штом ми е пријател/ка и кон него/неа чувствувам љубов, а некој секогаш ќе се најде да коментира “леле, колку и е грда другаркава на онаа.’’ И ајде сега, ќе рушиме се затоа што луѓево на денешницава не сакаат да сакаат.
    Ова си е само мое мислење и се сомневам дека има многу ќе се согласат. Не значи дека е така, или дека не е. Не велат за џабе дека вистината е релативен поим.

    Вистинскиот за мене е тој што ќе ми даде љубов и ќе ми дозволи да му ја возвратам.
     
    На Mishela, Sanjichka007 и bamby им се допаѓа ова.
  12. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Оној кој ќе сакам да го наречам вистински за мене би бил:
    -Кратко шишан, крупен, не премногу висок, симпатичен, со полни усни, со машки јак глас :lol:
    некако гласот многу ме привлекува или одбива од некој дечко, да зрачи со машкост,
    -Да биде самостоен, смел, да се бори низ животот, да ги цениме истите вредности во животот, на првиот обид од некој да ме нападне, сеедно дали другар или мајка му тој да ги пресече, да ме чува и кога не сме заедно, да го цени и да го бара моето мислење, и заедно да доаѓаме до сите важни одлуки, да знае како со мене, и многу сакам да може бар малку да ми ги чита мислите, и кога ќе се налутам за нешто, ако не сакам да признам тој да се сети кај е проблемот. :D
    А што се однесува до парите, ако ги нема доволно, да работи, да го гледам дека се труди, се бутка низ животот, па колку се може , толку, важно сакам да е борец,само да не седи по цел ден и да се жали.
    Иако да бидеме искрени секогаш е полесно ако е партнерот некој кој има се, јас се зачудив од себе колку покрај сите со кои можам да бидам , почнав да си замислувам како сум била со еден срцуш покрај кој и некои рабти што мислев дека никогаш не би ги работела ми станаа привлечни, едноставно желбата да бидам со него негде и да се трудиме и да работиме било што ми асоцираше повеќе на среќа отколку да шетам и одмарам со било кој друг...
    Сигурно сум почнала да ги ценам вистинските вредности во животот.... 8)
    Ама бидејки типот си одлучи ко што си одлучи :D ,
    ми изгледа дека квалитетно ќе се упропастам, ама бар ќе уживам и нема да сакам... |(
     
    На bamby му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Незнам само до кога ке го барате вистинскиот,и на крај ке си останете сами.
     
  14. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Се надевам дека го најдов :D и сум најсрекна на цел свет. Ме сака, ме цени, ме почитува, вреден е и сака да работи (за разлика од многу мажи на денешницава) ми посветува внимание, сексот ми е феноменален, сака да го минува времето со мене, според моите очи изгледа сосем привлечно сепак тоа е индивидуална работа а и не треба да и се придава многу значење, има добра смисла на хумор, паметен. Едноставно тој е се што сум посакувала кај еден маж па и повеке ... пу пу да не му се уроци ^_^ фала ти Господе за среката што ми ја даде се надевам ке држи вода и дека ја заслужувам :inlove:
     
  15. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    ..оној кој ќе знае на ВИСТИНСКИ начин да го "разбуди" убавото во мене,да ја чувствува љубовта онака како јас ја чувствувам и да гледа на животот онака како што јас гледам.Мене ми се битни моите пари,моите планови за иднината и работам на нивна реализација а тој е доволно да биде амбициозен,топол и искрен дечко со кој взаемно ќе се надополнуваме и ќе ги исполниме нашите планови.
     
  16. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    8) Вистинскиот е оној кој секогаш кога те гледа те голта со очи. Како гладен волк :lol: .
    8) Вистинскиот е оној кој те Почитува секогаш, секаде и пред се заслужно.
    8) Вистинскиот е оној кој дозволува заедно да преговарате за битните животни одлуки.
    8) Вистинскиот е оној кој кога ќе згреши се покајува.
    8) Вистинскиот е оној кој го фаќате како најсилно се моли за вас секогаш, секоја вечер.

    Вистинскиот на почетокот е заљубеност, на средината е смиреност и трпение, а на крајот уште не знам, можеби ќе биде зрелост и реализираност.
     
  17. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Многу ми е мило за тебе :*
    Се надевам дека секогаш ќе си бидете среќни и заедно.. заљубени... :inlove:
    Како во бајка :lol:
     
  18. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Витомир, никој не е совршен. Но за секоја личност на овој свет постои сродна душа т.е. „вистинкиот/ вистинската“.
    Тоа е личноста во која ќе пронајдеш се што си барал кај бившите, личност која ќе те сака со сите твои маани и недостатоци, ќе те цени, почитува, подржува ќе биде покрај тебе секогаш кога ти е потребна и кога не ти е потребна... И секако таа личност ќе си има свои маани и недостатоци, како и сите... Не постои совршен човек на светов.. Но многу малку се тие што ќе ти пружат се, во замена на твојата љубов... Кога ќе ја пронајдеш таа личност, која безусловно те сака.. Тогаш си ја пронашол својата сродна душа т.е. „вистинкиот/ вистинската“... И секако за да ја задржиш крај себе треба да и пружиш многу љубов, разбирање, почитување.... ( ова е мое мислење ).
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    да е убав и да има убав стил на облекување
    да има свое јас
    да е искрен
    и да ме сака вистински...
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Она што го поседува дечко ми, а тоа е добар карактер.