1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана или права коса?

Дискусија во 'Коса' започната од tea4e, 11 септември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Каква повеќе ви се допаѓа?
  Мене искрено и двете ми се допаѓааат.Зависи...на некој подобро му стои виткана на некој права,некој има природно виткана а некој права.Јас понекогаш ја виткам :D И не,не ми е права.
  Ни виткана ни права :D :D Средна може да се каже... :D :D Вие?

  Ќе може анкета за темава,се разбира со дозвола на Билката?? :?: :wasntme:
   
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Ma таласеста најубаво според мене ми стои, со виткана сум многу чудна, а права ми е супер.Ама у секој случај обожавам таласеста :D :inlove:
  Ваква коса имам, иста боја и исто таласеста :lol:
  [​IMG]
   
 3. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  И двете ми се допаѓаат, но повеќе ја носам права ;)
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Права сакам, виткана и да сакам не ми стои :)
   
 5. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  ги сакам и двете, но имам природно доста виткана коса и постојано така и ја носам
   
 6. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  права коса е баш ваква :)
  [​IMG]
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Незнам дали Билката ќе ни дозволи анкета??? :?: :?:
   
 8. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  виткана почесто затоа што права не ми стои добро
   
 9. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  Мене ми е нешто помеѓу :D
  Повеќе сакам права и така се допаѓам најмногу, па затоа се пеглам. :emo: Многу и не знаат дека имам виткана коса, па се чудат кога сум неиспеглана.

  А нели сите што имаат виткана сакаат права, и обратно?! :lol:
   
 10. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Кога ке одам на некој прослави по навика ја виткам .. :) инаку си ја сакам косата права пушка ми е.
  А и дечко ми ме сака повеке кога ми е права пеглана :inlove: ахахахаа
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Ке ни дозволат анкета или не?
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Виткана :inlove: Порано не се бендисвав со виткана коса, постојано ја пеглав и оштетував |( Сега не ја пеглам и ми е мнооогу поздрава :)
   
 13. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  458
  Имам виткана, која долго време ја презирав, незнам зошто. Ја горев со преси, со пегли и што ли уште не, но со тек на време сфатив колку си ги сакам локните, и сега си ги негувам и сум си многу горда на нив :)
   
 14. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  209
  Meне кога ми беше долга косата често си ја виткав со фигаро и така најубаво ми стеше, сега кога ја скратив и тоа мноооооооогу ја скратив повеќе ми стои права, ама општо земено на моето лице не стои права коса така да кога можам да ја виткам бев поубава :lol: :@
  Ама ај ќе порасне ;)
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Мислам дека виткана поубаво ми стои
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Хммм...Паа,мене подобро ми стои права,а косата ми е долга негде малку до под гз :D и така права подобро ми стои :)
   
 17. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.765
  Допаѓања:
  5.114
  Пол:
  Женски
  Права ми стои подобро бидејќи ми е мноогу густа, а со виткана изгледам и повозрасно :)
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Права имам и не сакам виткана,имам долгнавесто лице и лошо ќе ми стои :D
   
 19. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Права повеќе ми се допаѓа :)
   
 20. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  права поелегантна е