Виткана или права коса?

Дискусија во 'Коса' започната од tea4e, 11 септември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Каква повеќе ви се допаѓа?
  Мене искрено и двете ми се допаѓааат.Зависи...на некој подобро му стои виткана на некој права,некој има природно виткана а некој права.Јас понекогаш ја виткам :D И не,не ми е права.
  Ни виткана ни права :D :D Средна може да се каже... :D :D Вие?

  Ќе може анкета за темава,се разбира со дозвола на Билката?? :?: :wasntme:
   
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ma таласеста најубаво според мене ми стои, со виткана сум многу чудна, а права ми е супер.Ама у секој случај обожавам таласеста :D :inlove:
  Ваква коса имам, иста боја и исто таласеста :lol:
  [​IMG]
   
 3. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  И двете ми се допаѓаат, но повеќе ја носам права ;)
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  11.639
  Пол:
  Женски
  Права сакам, виткана и да сакам не ми стои :)
   
 5. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  ги сакам и двете, но имам природно доста виткана коса и постојано така и ја носам
   
 6. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  права коса е баш ваква :)
  [​IMG]
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Незнам дали Билката ќе ни дозволи анкета??? :?: :?:
   
 8. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  виткана почесто затоа што права не ми стои добро
   
 9. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  Мене ми е нешто помеѓу :D
  Повеќе сакам права и така се допаѓам најмногу, па затоа се пеглам. :emo: Многу и не знаат дека имам виткана коса, па се чудат кога сум неиспеглана.

  А нели сите што имаат виткана сакаат права, и обратно?! :lol:
   
 10. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Кога ке одам на некој прослави по навика ја виткам .. :) инаку си ја сакам косата права пушка ми е.
  А и дечко ми ме сака повеке кога ми е права пеглана :inlove: ахахахаа
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ке ни дозволат анкета или не?
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Виткана :inlove: Порано не се бендисвав со виткана коса, постојано ја пеглав и оштетував |( Сега не ја пеглам и ми е мнооогу поздрава :)
   
 13. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  456
  Имам виткана, која долго време ја презирав, незнам зошто. Ја горев со преси, со пегли и што ли уште не, но со тек на време сфатив колку си ги сакам локните, и сега си ги негувам и сум си многу горда на нив :)
   
 14. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Meне кога ми беше долга косата често си ја виткав со фигаро и така најубаво ми стеше, сега кога ја скратив и тоа мноооооооогу ја скратив повеќе ми стои права, ама општо земено на моето лице не стои права коса така да кога можам да ја виткам бев поубава :lol: :@
  Ама ај ќе порасне ;)
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Мислам дека виткана поубаво ми стои
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Хммм...Паа,мене подобро ми стои права,а косата ми е долга негде малку до под гз :D и така права подобро ми стои :)
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.818
  Допаѓања:
  4.197
  Пол:
  Женски
  Права ми стои подобро бидејќи ми е мноогу густа, а со виткана изгледам и повозрасно :)
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Права имам и не сакам виткана,имам долгнавесто лице и лошо ќе ми стои :D
   
 19. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  Права повеќе ми се допаѓа :)
   
 20. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  права поелегантна е