Виткана коса долга или кратка ??

Дискусија во 'Коса' започната од a-queen, 2 декември 2013.

 1. blingbling

  blingbling Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  офф стварно не знам бидејќи мене ми е ептен права ама мислам дека би ти била рамномерна како и да е ако имаш тркалезно лице како на сликиве многу убаво ќе ти стои виткана коса колку и да е долга според мене
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Фала ви за советите феминкии :* :* Сепак јас решена сум малку да ја скратам :lol: :lol: Па ќе ве известам што резултат ќе има од ова :)
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.779
  Допаѓања:
  75.358
  Пол:
  Женски
 4. a-queen

  a-queen Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Изретчај ја од средина повеке јас направив вака на мојата од средина ретчење и степен малце сега ми е преубава многу си ја сакам хах :lol:
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Фала ти за советчето ;) баш ми требаше некој од искуство да ми каже :*
   
 6. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Долга и права...Мене ич не ми стои кратка :)
   
 7. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
  Јас имам многу виткана коса, и најубаво ми стои кога е до раменици, затоа што кога е подолга горе кај коренот ( поради тежината ) почнува да се исправа и не личи ама баш на ништо. Мој совет не ја крати многу.
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.277
  Пол:
  Женски
  Мене косата ми е боб иако имам виткана и стои прекрасно. Локните секогаш си се на место, виткани како што си се по природа а и не е тешка за средување :) така да можеш да си ја скратиш и изретчиш ама не многу!
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Немам виткана коса, но доколку ми беше би ја чувала долга.
  Барем мене ми е поубаво :)
   
 10. vodolija123

  vodolija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  и мене косата ми е кадрава....некои средни кадрици ни ситни ни крупни :) од секогаш ја носев долга до пред 3месеци кога премногу ја скратив и првиот ден ја испеглав и ми стоеше многу убаво ама пеглана ми беше до раменици а кога ми се извитка ми беше многу интересна. Чудна бев за сите но си се навикнав и баш ми се допадна новиот изглед, а сега веќе ми е порасната и за разлика од други пати побрзо ми порасна. така да коса нокти јас не жалам, зошто растат
   
 11. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Според мене најубаво е долга па незнам..
   
 12. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  6.103
  Пол:
  Женски
  Најубаво е долга, едвај чекам да ми порасни мојава, како некој триаголник се осеќам. |(
   
 13. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  606
  Според мене поубаво е долга виткана коса, од лично искуство , мојата коса не е баш виткана , туку е прекршена и разлетана, порано кога ми беше пократка изгледав како тријаголник а и не се пеглав- катастрофа, последниве две години ја имам пуштено подолга до под градите ми е, и со самото тоа што е потешка ми е и поправа, ја пеглам, но и да се случи да не ја испеглам пак убаво ми стои ;) така да јас сум за долга коса, и мојава уште ќе ја пуштам :P :)
   
 14. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Па долга е секако поубаво,бидејки со многу кратка виткана коса изгледам како тетка.
  Сега ми е премногу долга косата и е само прекршена,а порано кога бев шишана до раменици ми се крена нагоре и како што кажав права тетка.Воопшто не ми стоеше на годините,а и не ми се допаѓаше.Затоа сега имам исклучиво долга коса.
   
 15. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  најубаво е долга да си ја чуваш
   
 16. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Според мене најубаво е долга
   
 17. Iv.girl55

  Iv.girl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Долга .... долга...... ДООООООООООЛГА :D <3
   
 18. Ketnis

  Ketnis Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  Мене најмногу ми се допаѓа кратка, некаде до над рамениците. Ептен ми се слатки девојките со таква коса :inlove:
   
 19. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.134
  Допаѓања:
  4.361
  Пол:
  Женски
  spored mene najdobro e da ja sisas kratko najdobro e za odrzuvanje
   
 20. anni93

  anni93 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Ниту премногу долга ниту пак кратка .За виткана најубава е некоја средна должина до раменици или малку под нив.