Виткана коса долга или кратка ??

Дискусија во 'Коса' започната од a-queen, 2 декември 2013.

 1. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.076
  Пол:
  Женски
  Виткана долга.
  Имав една познаничка од основна имаше многу убава, долга, виткана коса. Ама што цело време гу пеглаше косата и отиде и сега и е никаква.
   
 2. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Оф топик : Што мислете која фарба да ја земам за да добијам ваква боја?
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.231
  Допаѓања:
  74.827
  Пол:
  Женски
  Во фарби и фарбање сум муто, немам искуство. Нека каже некоја која одржува ваква боја со фарбање, ако има. :)
   
  На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.