1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана коса

Дискусија во 'Коса' започната од velesanka, 10 април 2010.

  1. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Колку пари го купи???
     
  2. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    328

    леле си се пронајдов !! ама ипак си ја чешлам после капење и после редам нешто за витканје и локни абе муа :*
     
  3. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
     
  4. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    328
    и двете работи сум ги користела и сега последно зедов од балеа feuchtigkeitskreme и баш е супер :inlove:
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.072
    Јас сум презадоволна од Лорвен шапмонот, маската и пената. Преубаво ги дефинираат локните. Цената му е како и на другите шампони, 170 и 300 денари маската. Дека нонстоп ја носам косата врзана почна да ми се исправа, ама ми се враќа пак од шампонот. Пената не ми ја лепи косата ко другите пени.
     
  6. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    A шампонов го има во маркетите или само во аптека и парфимерија ? :)
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.072
    Го има во ДМ, Космо, низ Тинексиве го имам видено еве вака изгледа:
    [​IMG]
    Ова е целата линија за виткана коса.
     
    На Oxymoron и dolly.doll им се допаѓа ова.
  8. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас имам виткана коса и мене ми е таква целата бушава овој период од ладното време :worried:
     
  9. nobody1

    nobody1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    74
    Јас имам еден метод за да ја смирам оваа мојава виткана коса.чешел употребувам само кога ќе станам од спиење а откако ќе се избањам чешел НИКАКО. :D користам шампон на нивеа немам некој постојан, каков ќе ми дојде на рака таков, исто така и регенератор на нивеа Diamond Gloss и понекогаш ставам маска Аgli Acidi di Frutta :D додека се бањам нормално си се мијам а на крај пред да испаднам ја поминувам со ладна вода,тоа и дава сјај. со фен никако не ја сушам бидејќи го губи сјајот и ми се исправува па ќе немам никаква форма :D кога е скоро сува ја фаќам во пунџа и ми стои така додека не се исуши и кога ќе ја пуштам косата е скротена. инаку мојава коса не е спирално виткана туку брановидна ама збиено брановидна и мноогу густа :D
     
  10. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    И јас немам совршено виткана коса, па затоа користам витлери.. но сепак поради ова влажно време косата ми се разбушавува, и се губи формата... Што да користам? некој посебен шампон за виткана коса.. или нешто др?
     
  11. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Сакам виткана коса,но воопшто не ми стои дека имам долгнавесто лице. :)
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.931
    Пол:
    Женски
    Јас користам орзене за виткана коса, и шампонот и регенераторот, и ептен ја витка косата, а и мириса преубаво.
    Го купувам во рамстор затоа што во другите маркети никако не можам да ја најдам колекцијата за виткана коса. А во рамстор маркетот го има сигурно. :)
     
  13. lavce1359

    lavce1359 Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    16
    Значи имам голем проблем со мојата коса., многу е бушава и виткаава и никогаш неможам да ја средам. кажете преедлози што да правам. :|
     
  14. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Идеално ми беше ова чудово (најдесно) на Сансилк за виткана коса,
    [​IMG] но мислам дека престанаа да го произведуваат и го заменив со ова Hobby со портокалово капаче - спас за мојата виткана коса. Го има во рамстор и во Godlen Rose, чини 120 денари, мириса прекрасно. Јас откако го пронајдов престанав да користам пена за коса, многу ми ја сушеше и ми ја правеше како слама, а сите други креми и слични ствари за виткани коси ептен ми ја правеа мрсна, како немиена. Хобиво е супер и прекрасно ги дефинира локните. Се мислам дали да си набавам резерви немој случајно да го снема како Сансилкот :(
    [​IMG]
     
    На srcula му/ѝ се допаѓа ова.
  15. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
  16. natasa31

    natasa31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    zdravo baram sovet,pred nekolku dena ja napraviv kosata minival,ama so vitleri za spirali,dodeka ne ja izmiv kosata bese ubava,koga ja izmiv,loknite ne mi stojat kako sto bev od na frizer,izgleda kako busava,bez volumen,i meka kako volna,kazete mi sto bi bilo najdobro da kupam za da mi se oformat loknite ,da dobijam na volumen,i da mi potrae vitkanoto :(
     
  17. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.465
    Допаѓања:
    10.837
    Користи неутрален шампон и обавезно маска.Немој да ја триеш косата со пешкир или да ја сушиш со фен.Наведнија главата и полека виткај ја со рацете на врвовите и ќе ти се оформат локните.
     
    На natasa31 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. natasa31

    natasa31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    mozete da mi kazete kakov sampon bidejki imam mrsna kosa,i kakva maska?blagodaram:))
     
  19. catsruletheworld3

    catsruletheworld3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    27
    ненормално исфрустрирана сум со косава моја, утре идам у ДМ, се мислам дали да го земам комплетот Балеа или тој др како се викаше нема везе |( во секој случај, не очекувам големи резултати... :( ама ке видиме, вреди да се проба.
     
  20. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.465
    Допаѓања:
    10.837

    Јас користам од коприва од Илирија,словенскиот оти мислам дека е најубав од сите други шампони со коприва,а баш ќе ти помогне и доколку имаш мрсна коса,ќе ти го регулира мастењето на скалпот.
    Маска можеш да пробаш од Пантене онаа со маслинки мене ми е најдобра,бидејќи дава влажност на косата што спречува сувост и е потребна за оформување на локни.
    Позз :inlove: