1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана коса

Дискусија во 'Коса' започната од velesanka, 10 април 2010.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    го имаш и во рамстор!
     
  2. monchyY

    monchyY Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    I jas imam premn viktana kosa i koristam shampon od nivea za vitkana ili od loreal rozeviot i sum premn zadovolna..isto stavam krem gel od taft.. kutivceto e crno so liljakovko..

    [mod-kirilica:o1stche9][/mod-kirilica:o1stche9]
     
  3. monchyY

    monchyY Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Probaj so nivea shampon za viktana kosa ili onaj za diamantski sjaj..ili pa od loreal rozeviot..jas ovie 2 gi koristam..zavisno koj ke go najdam po marketive i sum mn zadovolna..a stavam i krem gel od taft..pokovkata mu e crno so liljakovko..:)

    [mod-kirilica:3ooc6vk4][/mod-kirilica:3ooc6vk4]
     
  4. House-M.D

    House-M.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Имам виткана коса, не да се фалам, ама преубава ми е хаха! Пред да ја измијам, се мачам многу, обавезно ја чешлам, користам шампон на субрина, ефтин е, но ми одговара. После тоа има на субрина еден гел за обликување на косата, го ставам тоа на мокра коса, и малце со фен ја сушам, но не секогаш и со еден збор кажано, perfect, три-четири дена сум без гајле! :)
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cocii4ka

    cocii4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    лелее да знаетее колу сакам и јас виткана косаа :(
     
  6. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    колку пари е овој крем.
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Јас во Охрид го купувам околу 100-110 денари.
     
  8. Tonka

    Tonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    луѓенце вака имам многу виткана и бујна коса, користам шампон лореал и маска и добри ми се , после тоа ставам она од авон за виткање ама не ми стојат локните како да ми стојат подолго ? :)
     
  9. shakira111

    shakira111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    јас имам многу виткана коса,ако сакаШ да ти стои пробај пена од Tафт златната има многу ефект.позз.
     
  10. lovelygirl39

    lovelygirl39 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    1.151
    Пол:
    Женски
    ЕеЕЕе луѓе има проблем со косата многу ми е виткана и бујна што да правам со неа, цело време ми се разбушавува и не ми стојат локните????? помошш :( :( :(
     
  11. Analiverpool

    Analiverpool Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    EEeE Имам мноооогу виткана коса но и оштетена без сјај, од мн фенирање и пеглање. Молам за помошшш. Мерси.
     
  12. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.733
    Допаѓања:
    5.152
    За виткана коса чаре само средства за обликување како пена, гел, крем и сл.
    И нормално-пеглање, ама нели знаеме колку се гори косата така :)
     
  13. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    И јас имам виткана коса ама откоа се шатирав ни од локни ни од ниште не се виде -.- ништо не ми помага освен ако не ставам малце пена :/
     
  14. Inna15

    Inna15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    луѓе јас имам многу виткана коса, и едноставно еден ден ќе ми биде избањата пуштена има прекрасен облик, и веќе следниот ден после спиење, ми станува за нигде и ќе морам пак да ја фатам во репче :( кажете ми, дали на некој му се случува истово, и како се справува со овој проблем?
     
  15. dani83

    dani83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Значи вака,имам виткана коса повеке од 27 год :D и си ја сакам само таква,виткана.Имам пробано да ја исправам неколку пати, ама не ми се свиѓа.Имам пробано се да ставам од пени,кремови,масла,силиконски капки и сл.,во едно сум сигурна сите само дополнително ја сушат косата.Најубава ми е кога ке ја измијам со шампон и потоа ставам маска за коса,не се ограничувам во изборот на шампони и маски,битно да биде за сува коса,и ја плакнам ,а пред да ја сушам со фен само на врвовите и ставам малку маска.Имам преубава мека и средена виткана коса,ја обожавам,а и мојот сопруг исто така :inlove:
     
    На realna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.815
    Ина, да и кај мене е кажи речи истото. А во пмс, да не правам муабет, нит виткана, нит прекршена, шашаво бушава, Китка - Матка, летната на сите страни :)

    Сепак некогаш ми издржува долго виткана. Финтата е што јас имам густа и тешка коса, и плус долга, ама некако влакново не ми издржува, тегне надоле, и ете затоа не е виткана долго време, или барем не онака како после миење. А ја потскратам малку - веднаш се подигнува самата коса.

    Чаре нема освен оние кремите за виткани коси, кои колку толку помагаат во одржување на формата барем неколку дена, до наредното миење. Инаку да, репче му е мајката ;)
     
  17. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    јас имам доста виткана косаа соо не многу големи локнии...неможам никако да ја пораснамм..како да ја пораснамм косата незнам :( ии што да му ставам за да не ми се туткаа кога ќе станам од спиење ми е како истуткана назад
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    луѓе козметиката на Хоби само во Рамстор тоа е турски производ и тие се дистрибутери и само таму го имам здогледано!

    јас пак го користам лилаковиот добра работа е, но подобар ми беше Сансилкот кој сега воопшто го нема :(
     
  19. PrincessSuperI

    PrincessSuperI Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Deckiii Probav na site nacinii ama ne mi ispagaa ... sakam kosata mnogu vitkanaa kakoo na Annalynne McCord Mozete na slikata da videteee. Ako znae nekoj da mi kazee kako moze tolku da ja navitkam kosataa :)) <3
    [​IMG]

    [mod-kirilica:37yv8j4c][/mod-kirilica:37yv8j4c]
     
  20. ecen4e

    ecen4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    27
    хаха сакаш замена? јас имам виткана коса и и малку од хоби и иста ваква ми убава за убава е ама кога сакам репче да фатам е тогаш маки тргам :/ :D