1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана коса

Дискусија во 'Коса' започната од velesanka, 10 април 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ако сакате анти фриз крема без силикони, да ви ја препорачам новата Garnier Fructis Air Dry Cream со алое вера. На попуст е во ДМ, 260 денари за 400ml мислам дека беше.
    Потечна е, спречува разлерување и не лепи воопшто. На мокра уште не сум стигнала да ја пробам, вчера ја купив, ама од ефектот на сува сум ептен задоволна. Мислам дека уште многу долго ќе се дружиме.
     
    На Oxymoron и sorbet им се допаѓа ова.
  2. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    @DAngel дај повеќе инфо кога ќе ја испробаш убаво, и мене ме привлече тој производ :D
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kristen1

    Kristen1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Сакам да ја пробам ама сум од друг град и тука нема дм дури кога ќе дојдам во скопје тогаш ќе ја купам ама сепак фала на одговорот :nod:
     
  4. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Јас пред некој ден бев да си купам шампон каков што си користам од Балеа за виткана во портокалова тубичка и барам по рафтовите мислев нема. Гледам имаше друг портокалов исто за виткана, ама поинаку пишуваше траум лоцкен со шеа путер и кератин, па прашав од вработените дали има друг или сменета им е амбалажата. Сега тој го користам, ама некако ко подруг да ми е што знам.. го нема повеќе тој првиот шампон? ми се чини дека досега два пати вака како го сменуваат.:wasntme:
    [​IMG] [​IMG]
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Многу, многу е убава кремата. И на сува и на мокра коса, секое влакненце си го наоѓа местото.
     
    На Oxymoron и sorbet им се допаѓа ова.
  6. MoonHighlight8

    MoonHighlight8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    5.521
    Пол:
    Женски
    Некоја препорака за добра пена за коса? Имам виткана коса но од пеглање, фенирање ми се оштети многу и локните ми изгубија форма...
     
  7. curlyhair

    curlyhair Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.177
    Пол:
    Женски
    Искуство, мислење?
     

    Прикачени фајлови:

  8. Kristen1

    Kristen1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Го има ли некој користено шампонот curls and waves на sayoss што е и како сте задоволни се мислам дали да го купам
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ништо посебно, прејака измивачка моќ има, преагресивен е за виткава коса, веројатно доста ќе ти ја суши. Мене ми е онака, ок, го купив ама не го користам на секое миење и нема да го купам пак.
     
  10. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Да се вклучам и јас, читав наназад неколку страни, но не забележав дека некоја од вас го користи Нивеа крем гелот за обликување на коса. Јас го користам долго време и горе-доле задоволна сум. Косата не ми е насекаде исто виткана, во вратот доле ми е ситно виткана, додека на површината ми е поправа. Со кремава добро поминувам, сепак зависи колкава количина ќе ставите, од многу може и да се затести косата. Ја има во сите поголеми маркети, по цена од 265 ден и е во амбалажа како мало тегличе во светло сина боја. Ако ја пробате, пишете искуства.
     
  11. Femiinista

    Femiinista Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2018
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    имам виткана коса досега го користев хоби кремот за коса и тафт пена за виткана коса..несум задоволна од пената мн ми се заплеткува а од кремот брзо ми се растураат локните хелпп некој совет .. и имм и еден проблем цела ми е виткана а горниот дел кај коренот три сантими прав и оп надолу почнува виткана дали и вие го имате тој проблем ? совет ќе ве молам оти готово се мрднав со косата
     
  12. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Пробај со ова ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • ImgW.jpeg
      ImgW.jpeg
      Големина на фајлот:
      54,8 KB
      Прегледи:
      19
    На Femiinista му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lola-shi

    Lola-shi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски

    a kade moze da se najde Hobby kremov?
     
  14. Femiinista

    Femiinista Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2018
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Jas go zemam od kandi markett vo grozdot bitola
     
  15. ghinna001

    ghinna001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    134
    devojki da ne znaete nekoe sredstvo so bilo za vitkanata kosa?
     
  16. Nice girl

    Nice girl Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Дечки, може ли да ми кажете што масла користите за виткана коса и каде ги набавувате?
     
  17. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Пена за виткана коса, тафт, во помала количина за да не ти ја направи косата ептен крута, розева е мислам, и ако сакаш нешто поприродно има на субрина крема за коса, како нивните гелови е пакувањето ама пишува крем за коса. Пробај.

    Едит: погоре прочитав на нивеа некој крем гел, го земав да пробам, кај мене не се покажа, никаква врска нема, мојата коса е мека и тенка ама сепак некако сува и ако не ставам правилен производ се разлетува и се губат кадриците што и онака после пораѓај не се тоа што беа ни оддалеку.
     
    На ghinna001 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. vevija

    vevija Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Здраво, порано имав многу виткана коса но поради проблем со хормони ми се исправи. Всушност не целосно сега е само бушава и морам постојано да ја гужвам со пена за да личи малку како што треба. Е сега дали има некој крем за ваква коса, бидејки јас имам многу благи локни или воопшто и ги немам?
     
  19. anonymousmember1

    anonymousmember1 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Девојки јас имам прилично виткана коса, после миење најмногу си ја сакам, ја оставам сама да се исуши и локните ми се добро оформени без дополнителни средства, понекогаш ставам силиконски капки, оние од Авон. Но не ми е цврсто влакното, имам тенко и меко влакно, па ме интересира дали треба да користам чешел или четка за расчешлување? Ја чешлам пред миење, претходно ја чешлав и мокра ама знам дека така најмногу се куби, па престанав. Дали е препорачливо да користам регенератор пошто ми е многу мека и така косата? Секакви совети се добредојдени:inlove:
     
  20. Kitty23

    Kitty23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Ако ти е убава, мека и сјајна природно имаш неверојатна привилегија и јас не би ставала ништо, ама доколку сакаш да пробаш регенератор би ти препорачала на Genera жолт е во шише од 500мл со плаво капаче и мириса некако сладникаво(барем мене така ми мириса) ова е единствен регенератор кој на мене ми одговарал досега а не е воопшто скап, но да напоменам дека од регенераторо може(но и не мора) да ти биде потешка косата и по не лелеава барем кај мене е така. А за чешлање не знам јас ја чешлам со обичен чешел после миење додека е мокра иако некои викаат дека е подобро со четка за расчешлување.
     
    На anonymousmember1 му/ѝ се допаѓа ова.