1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткање на косата со преса

Дискусија во 'Коса' започната од blue.rose, 22 април 2010.

 1. blue.rose

  blue.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  28
  Многу ми се допаѓа модерниот изглед со големи локни и знам многу женски кои одат постојано на фризер за да го постигнат тој изглед. Мојата коса е со ситни локни, па ми се случува понекогаш да ја исправам косата, за потоа да ја виткам :)

  Многу интересни видеа изгледав за виткање на коса со преса. Има толку многу различни начини за виткање и мислам дека ќе ве интересира.

  Оставете ги фризерите, подобро ќе се снајдете сами. Еве едно видео во кое се покажува како се прават големи убави локни.
  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/w74e5aXrFs4&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/w74e5aXrFs4&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
  На angelche16, LudaDevojka, DorDior и 13 други им се допаѓа ова.
 2. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  da jas sum probala lesno e a i interesno e :)) pozz
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  изгледа супер само што мојата преса не е толку тенка :doh:
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  За полуматура ми ја виткаа косата со преса.. ама не ми стоеше многу , незнам зашо :)
   
 5. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  И мене многу ми се допаѓа витканата коса со преса, и искрено кажано досега немав обичај да ја носам виткана меѓутоа од пред една недела почнав самата да ја виткам и многу ми е убава така а и сите ми ја бендисуваат па сега се свртувам на виткање пеглање оставам малку ;)
   
 6. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Никако не можам да напраам незнам :worried:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. elenamilo

  elenamilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Imam vitkana kosa. Sakam prava. :)))
   
  На EraBon и papagal4e им се допаѓа ова.
 8. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Е не си единствена. Пробував и на мене и на сестра ми, душичка 2 сати дремеше ххаха и пак ништо
   
 9. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  пробајте значи кога ги напраите локните со бабешки шнолки што ги викаат фатете ја локната и соберете ја локната така што како како кругче ке ви дојде до главата или на должината до која сакате, така сите локни напрскајте ги со спреј и нека постојат така додека ја праите целата коса а може и повеке, верувајте така локните ем поубава форма добиваат и подолго стојат, ајде пробајте па кажете како ви излага косата со овој трик ;) ;) ;)
   
 10. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  хахаха! И јас на сестра ми само шо она не седеше 2 саати али битно и ја испогорев косата.
  А на мене од 10 прамена 2 погодив незнам какоо :)
  Иначе мн долго стојат виткани. :D :D
   
 11. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Како полжавчиња така мислиш ?! :^)
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па дали ке ви стои подолго или пократко време зависи од типот на коса потоцно какво ви е влакното :) Иначе лесно се витка само мал проблем имам со задните прамени... :)
   
 13. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Ќе пробаме али ај те молам подобро објасни :tmi:
  Инаку сум пробала сто пати со преса гледајќи ги овие клипчиња на youtube, и цела коса си ја испогорев!! Никако не ми испаѓа :( :(
   
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Не ми успеа ова ни на мене.. :(
  До пеглата е, не е доволно тенка :lol:
  Ајде друг пат, здравје кога ќе си купам нова :(
   
 15. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  мене ми успеа и прекрасни се локните хехехе :D :D :D само криво ми е што шом се разбудив одма се исправија :(
   
 16. Bubble

  Bubble Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  за да успее виткањето со преса треба да е таа најмалата преса..
  ја сакав да си купам преса за ја виткам, иако иам фигаро за виткање, али незнам ми се присака да ја виткам со пегла...сите со тоа виткаат :D
  ама многу се гори со тоа преса косата и затоа не ни купив...
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас ја пробав финтава и можам да кажам дека сум многу задоволна од конечниот резултат. Претходно само ја пеглав косата, ама сега ќе почнам и да ја виткам бидејќи убаво ми стои а и локните доста долго траат :)
   
  На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Да и јас вака некако ја виткам, знаци ја мотам косата со вид на кругче како да е намотана на нешто на пример витлер а всушност само ај вртиме во кругче до каде што сакаме да се извитка и потоа од горе и долу на тоа намотаното ставаме алуминиумска фолија и пресаме.значи фолијата ја ставаме внатре во пресата и држиме така едно 20 секунди.Ми ја кажа мојата фризерка, погодна е финтава за по дома и е добра затоа што не ја гори косата значи нема директен допир со преса, брзо е и плус може да се навиткаат само краевите
   
 19. shee

  shee Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  kako mojata od onie na Vicko da ne e :D
  inaku moze so moliv i presa bilo kakva.. pramenot ke go namotate na molivot i ke pretisnete so peglata.. dobri lokni se pravat imam probano iako imam vitkava kosa :)
   
  На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  bas ubo izlegva :)
   
  На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.