1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Се случила сообраќајна несреќа. Во 20 години старото Југо на Перо, улетало Ферари кое го возела плавуша, вистинска секс бомба. Таа му предложила на...

  ...Перо пред да дојде полицијата да му плати 100.000 денари и да се заташка работата.

  Перо се сложил, но сепак од љубопитност ја прашал плавушата:

  “Госпоѓице, може ли да ви поставам едно прашање?“

  “Секако“, рекла таа.

  “Знаете ли дека јас 40 години работев во успешно државно претпријатие и еве уште возам старо Југо. Вие сте толку млада, а веќе возите Ферари? Ако не е тајна, може ли да ми кажете како ви успеало?“

  На тоа плавушата одговорила:

  “Секако. Се занимавам со орален секс.“

  “Дали е тоа она што ние народски го викаме “пушење“?, прашал Перо.

  “НЕ! Тоа се вика орален секс. Пушење е она што вие сте го правеле 40 години работејќи во тоа успешно државно претпријатие!“


  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На WhiteAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  зошто плавуша кога оди во продавница гледа надолу???
  бара пониски цени :rofl: :rofl:
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Зошто плавуша искача на тераса кога грми и светка?
  -Зошто мисли дека ја сликаат :D
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  разговарат две плавуши и едната и вели на другата:
  -кај работиш?
  *во „монополт“
  -еми како во „не лути се човече“  зошто плавуша не знае да го напише бројот 11?
  затоа што незнае која единица да ја стави прва :lol: :lol:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша ја бакнува бандерата?

  Мисли дека е Антонио Бандерас...  Што е поглупаво од полицаец и плавуша  Плавуша и полицаец :D :D :D :D
   
 6. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  Плавуша вози кола и застанува на раскрсница на семафор. Од другата страна пак во исто време застанува со кола некој згоден тип. Тој отвара прозорецот од колата, а плавушата си мисли дека тоа го прави за да и даде некој знак, па и таа отвара прозорец. Тој и вика:
  -Што е женска, и ти прдна !
   
  На elka.timova и Juicy им се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Во бирото за загубени работи, русокоса го пријавува губењето на својот чадор.
  - Кога забележавте дека ви го нема чадорот? – Прашува службеникот.
  - Паа… кога престана дождот и сакав да го затворам чадорот.

  Која е сличноста меѓу плавуша и грип?
  - И со двете можеш надвор, али најдобро е да лежиш во кревет.

  Зошто плавуша пие вода откако ќе изеде јаболко?
  - Заборавила да го измие.

  Две плавуши разговараат:
  - Вчера си купив вибратор со гаранција.
  - Каква гаранција?
  - Продавачот рече, ако случајно го изгубам, ќе дојде тој лично да сврши работа.

  Плавуша се жали на својот дечко:
  - Купив една сложувалка, и не можам да ја сложам.
  - Хм, ништо ли не успеа да сложиш?
  - Ништо не се сложува, многу е тешка.
  - Како изгледа кутијата?
  - Некое жолто пиленце...
  - Ајде биди малку трпелива, сега ќе дојдам.
  Доаѓа дечко и ја гледа кутијата и и вика:
  - Ајде сега врати го корнфлексот во кутијата.

  :D :D :D
   
  На LittlePinky, vvvesssnaaa и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Плавуша по третпат го вика кенлерот:
  - Ве молам уште една коцка шеќер.
  - Но веќе ставивте седум во кафето!
  - Знам, но сите ми потонаа :lol: :lol:
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Како се вика син на Роналдињо и плавуша ?
  Ретардињо

  Зошто плавуши не јадат банани?
  Не можат да го најдат патентот.

  Црнка и кажува на плавуша:
  - Денеска правев тест за бременост.
  - И, тешки беа прашањата?

  Плавуша пазарува во земјоделска аптека.
  - ве молам дајте ми семе за птици!
  продавачот:
  - а колку птици имате?
  плавуша:
  - ниедна, али сакам да засадам неколку!

  Зошто плавуша јаде хартија?!?!
  - за да чита во себе!!

  Како се создадени плавушите?
  Па Господ сакал да создаде метла
  :lol: :D :rofl:
   
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
  - Се крши огледалото :)
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  3.021
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша не прави мраз?
  не го знае рецептот :lol:
   
 12. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Две плавуши се расправале:
  - Ти си глупача!
  - Не,ти си глупача!
  Поминал еден дедо и им рекол:
  - Не карајте се!Двете сте во право...:D
   
 13. kuchka

  kuchka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  Зошто плавуша го отвара кечапот уште во продавница?
  Затоа што на пакувањето пишува “отвори тука“ :rofl:
   
 14. Candy-girl

  Candy-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Што рекол господ кога ги создал плавушите?
  Ах овие рано ги извадив.
  И кога ги клал пак во рерната, се расипала и рекол:
  Ај така нека одат...
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Што вели плавуша кога ќе види дека родила близнаци?
  Боже,кој му е татко на второто бебе?

  Како плавуша русокоса?
  Се качува на таван и го тепа штркот


  Зборуваат две плавуши...
  - „Слушам си паднала на возачкиот испит?!“
  - „Да, паднав...“
  - „Па како?“
  - „Епа влегувам јас во кружниот тек и на еден кружен знак пишуваше 30. И јас 30 пати се завртев в округ и комисијата ми кажа дека паднав...“
  - „Леле, сигурно си броела погрешно“.
   
 16. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Плавуша и раскажува на својата другарка:
  - Си седам дома и одеднаш некој ѕвони на вратата. Отворам, гледам еден младич. Тој ме прашува дали сопругот ми е дома. Јас одговарам дека го нема. Тогаш ме фрли на креветот и ме изработи, а потоа си замина. Уште не можам да сфатам што сакаше тој од мажот ми.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 17. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Која е разликата меѓу плавуша и кокошка ?
  - Кокошката седи мирно на јајцата :lol:

  П.С .. Плавуша сум :D
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.648
  Пол:
  Женски
  *Црнка и кажува на плавуша:
  - Денеска правев тест за бременост.
  - И, тешки беа прашањата?

  *Како плавуша решава крстозбор???
  - Телефонски повик( 3 букви).... ЗВР
  - Види слика ( 5 букви)..... ВИДОВ
  - Брат на жената (5 букви)....JОСИФ
  - Најмал троцифрен број (3 букви).... 000
  - Заедница на мажот и жената(4 букви).... СТАН

  *Работела некоја плавуша во киоск. Доаѓа еден фраер и вели:
  - Еден презерватив ако можи ве молам
  - За овде или за носење - прашува плавушата

  *- Зошто плавуша не може да положи возачки испит?
  - Секогаш кога инструкторот ќе рече паркирај, таа рипа на задно седиште.

  *Како се вика плавуша фарбана во црна ...
  вештачка интелегенција ...

  *Иде плавуша во Секси Шоп и вика на продавачката, Здраво .. Го сакам оној големиот вибратор, продавачката- извинете политика на фирмата не служиме плавуши, става плавушава црна перика влага, здраво дајте ми го оној големиот вибратор, Госпоѓо ви кажавме дека не служиме плавуши, се изнервирала плавушава .. отишла се пресоблекла, офарбала косата црвена .. скратила скроз .. се нашминкала опасно .. и влага внатре.. здраво го сакам оној големиот вибратор, и продавачкава и вика .. Госпоѓо, ви рековме дека не служиме плавуши, и плавушава ,... добро бе од кај ме позна десет пати се мењам, и продавачкава - Затоа шо тоа е апарат за гасење пожар ...

  *Која е разликата помеѓу плавуша и Титаник?
  Точно се знаело на Титаник колку луѓе се качиле!!!

  *Кој ген е најзастапен кај плавуша?
  - Хидроген

  *Зошто плавуша оди додека се бања?
  на шампонот пишува Wash & Go

  *Што значи за плавуша сигурен секс?
  Да ја закључи вратата од колата.

  *Како плавуша пали автомобил?
  скока по хаубата и почнува со стриптиз

  *Стопирал некој цајкан плавуша:
  -Дај ми возачка.
  -Немам.
  -Тогаш дај ми лична карта.
  -Немам ни тоа.
  -Добро, тогаш дај ми нешто со што ќе можам да те индентификувам.
  Плавушава ја зема ташната и му вади огледало.
  Цајканот се огледува во огледалото и вика:
  -Па што не кажеш дека си колега бе!?

  *Една русокоса и се жали на друга:
  -Разбирам дека штрковите ги носат децата,ама дека пајаците ги земаат автомобилите-тоа не разбирам!

  *Разговараат две плавуши:
  - Беше на IQ тестот?
  - Да...И фала му на Бога негативен е...

  *Плавуша оди на гинеколог.
  Докторе, на сите реклами за влошки, течноста е плава, а кај мене е црвена.

  *Зошто плавуша ја мие косата без вода ?

  -Затоа што на шампонот пишува : За сува коса !!!

  *Нема вицови за плавуши, сите се вистина
   
  На Yipman2 и MandyLane им се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Русокоса може да поверува дека штрк може да донесе дете, но неможе да
  поверува дека пајак може да и ја однесе колата.
   
 20. natasanina

  natasanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  9
  Вицови

  како се колне плавуша-жими деца невина сум
  што вели плавуша кога ке види акна на челото-тумор на мозок