Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  Две плавуши полагале испит. После завршувањето на испитот едната плвуша ја прашува другата:

  - Еј, како помина, напиша ли нешто?

  - Не, ништо не напишав.

  - И јас ништо не напишав.

  - Лелеее, сега може да си помисли дека сме препишувале.
   
 2. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Плавуша излегува со новиот дечко. Седат во еден парк, дечкото вади кутија цигари, ги подава кон неа и прашува:
  - Цигара?
  Плавушата:
  - Знам дека е цигара...
   
 3. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  20.264
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Плавуша се жали на својот дечко:
  -Купив една сложувалка, и не можам да ја сложам.
  -Хм, ништо ли не успеа да сложиш?
  -Ништо не се сложува, многу е тешка.
  -Како изгледа кутијата?
  -Некое жолто пиленце...
  -Ајде биди малку трпелива, сега ќе дојдам.
  Доаѓа дечко и ја гледа кутијата и и вика:
  -Ајде сега врати го корнфлексот во кутијата.
  :D :D :D :D
   
 4. vodolijata5

  vodolijata5 Активен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вицови

  седат 17 плавуши пред кафуле,што прават?
  -Ја чекаат 18тата плавуша да дојде за да може да влезат
   
 5. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  950
  Вицови

  Си биле две плавуши и играле шах. Едната извикала кош и другава и вика мори глупа не играме фудбал да викаш кош. :)
   
  На love93 и something.nice им се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуша купуе пицу. Продавач гу прашуе:
  -Да гу исечу на 4 или на 6 парчиња?
  -На четири. Шест не можу да ги изеду.
   
 7. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Плавуша наоѓа под елката едно мало кутивче. Го отвора и внатре гледа прстен и ливче на кое пишува:
  „Ќе се омажиш ли за мене?“
  - Душо - извикува таа, - стануваj брзо! Дедо Мраз сака да се ожени за менe..
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Четири русокоси се заглавиле во лифт и почнале да молат за помош.
  Првата: -Помооооош!
  Втората: -Помооооош!
  Третата: -Помоооооош!
  Четвртата: -Ајде сите заедно...
  Сите четири: -Заедноооооо!!!
   
 9. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.539
  Допаѓања:
  20.920
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Се тушираат две плавуши и едната ја замолува другата:
  - Подај ми го оној шампон!
  - Па имаш шампон покрај себе.
  - Да, но на овој пишува дека е за сува коса, а јас веќе ја наводенив мојата!
   
  На m.maci му/ѝ се допаѓа ова.
 10. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Влегува слеп маж во женски моторџиски бар, некако го наоѓа столчето, нарачува кафе и по некое време и ја прашува келнерката "Сакаш ли да слушнеш виц за плавуши"...
  Во барот, експресно сите заќутуваат.
  Со доста длабок и зарипнат глас, жената до него му вели: "Пред да ја кажете шегата господине, сметам дека е коректно, бидејќи сте слеп, да ве предупредам на пет работи:

  1. Шанкерката е плавуша и има бејзбол палица.

  2. Шефот на обезбедување исто така е плавуша.

  3. Јас сум метро и деведесет висока плавуша, тешка 100 килограми и имам црн појас во карате.

  4. Жената што седи до мене е блондинка и е професионален дигач на тегови.

  5. Жената од твојата десна страна е плавуша и е професионален борач.

  Сега, добро размислите. Дали уште сакате да го кажете вицот?"

  Слепиот размислува на кратко, одмавнува со главата и промрчува: "НЕ! Ќе треба пет пати да го објаснувам!"


  :D :D :D

  :hai:


  [​IMG]
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Што прават 17 плавуши пред диско ???
  - Чекаат уште една , пошто под 18 не пуштаат ! :rofl:
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Оди плавуша во аптека,
  Плавуша - имате тест за бременост?
  Аптекарката - Да
  Плавушата - а тешки се прашањата?

  :rofl:
   
 13. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  60
  Шо вели плавуша кога е бремена ?
  - Само да не е мое. :P
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Две плавуши здогледале автобус на два спрата.
  Се качиле на долниот спрат и прашале:
  - А оној горе за кај оди?
   
 15. NyanCat

  NyanCat Нов член

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  70
  Две плавуши полагале испит. После завршувањето на испитот едната плвуша ја прашува другата:

  - Еј, како помина, напиша ли нешто?

  - Не, ништо не напишав.

  - И јас ништо не напишав.

  - Лелеее, сега може да си помисли дека сме препишувале.  Ќерката на плавуша почнала да иде у школо и после првиот ден ќерката ја прашува: “Мамо,денес имавме македонски и ја учевме азбуката. Сите ја знаеа до Д, само ја до Ш. Зашо е така?”.

  Мајката и одговорила: „Па затоа што си плавуша!”,

  Другиот ден ќерката пак ја прашува:’ „Мамо ,денес учевме математика. Сите знаеа до 10, само јас до 20. Зашо е така?”.

  Мајката и одговорила: ”Па затоа шо си плавуша!”.

  Третиот ден ќерката пак ја прашува мајка си: ”Мамо денес имавме физичко. Сите имаа мали цицкки, само јас големи. Тоа е така пошто сум плавуша?.

  На тоа мајката и рекла: ”Не,тоа е пошто имаш 20 години”.
   
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Разговараат две плавуши:
  Првата:Го сакам <3 <3
  Втората:Кажи му!
  Првата:МУУУУУУ
  :D :lol:
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Плавуши VS Темнокоси

  Паметна плавуша...или сепак не била плавуша :D

  Во автобус 2јца фраери разговараат со плавуша
  -Ајде маче покажи ни го папокот и ти даваме 50 евра!
  Плавушата
  -Дајте ми 100 евра и ќе ви покажам каде ми го оперираа слепото црево.
  -Еве ти 100 евра ајде покажи!
  Во тој момент автобусот застанува пред една болница а плавушата прашува
  -Ја гледате онаа зграда таму?
  -Ја гледаме
  Епа таму ме оперираа. :D

  Шала на страна вицов тврди дека била плавуша :!: не треба да се сомневаме во плавушите сепак жени се :D
   
 18. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Шефот и вика на плавуша: Оди исчисти го лифтот.
  Плавуваша: А на сите ли спратови?? хаха :lol:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Се тушираат две плавуши и едната ја замолува другата:
  - Подај ми го оној шампон!
  - Па имаш шампон покрај себе.
  - Да, но на овој пишува дека е за сува коса, а јас веќе ја наводенив мојата!
   
 20. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Вицови

  Вози се плавуша сс беќара на мотор и му вика:
  -Успори малко,ке ме убие мама ако погинемо!