Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Која е најголемата дилема на една плавуша?
  Зошто АНАЛгин се зема орално ....
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.912
  Допаѓања:
  162.075
  Пол:
  Женски
  Црнка и кажува на плавуша:
  - Денеска правев тест за бременост.
  - И, тешки беа прашањата?

  Зошто плавуша јаде хартија?!?!
  - за да чита во себе!!

  Зошто плавуша носи зелен кармин..
  - затоа што црвениот означува стоп

  Зошто плавуша носи наочари..
  - му кажале дека има слепо црево..

  Одат две плавуши по улица и едната од нив наоѓа огледало. Го кренала таа огледалото гледа во него и вика:
  - Еј, ја знам женскава од негде. Сум ја видела и порано.
  Другата плавуша и го зема огледалото, гледа во него, па одговара:
  - Е, што си глупа, нормално ти е позната, па јас сум!
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Плавуша се јавува на аеродром.
  - Добар ден, колку трае летот до Париз?
  - Само момент...
  - Фала многу, пријатно. :rofl:

  Го прашува плавуша мажот и:
  -Каде се децата??
  -На Англиски..
  -Добро. Where are the children? :rofl: :rofl:
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Вицови

  Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
  Здогледал некоја плавуша покрај патот.
  - Невесто, рекава длабока е?
  - Не!
  Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
  - Добро мори жено, нели е плитка водава.
  - А бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше!
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Вицови

  Плавуша прашува црнкиња:
  - Што мислиш што е поблизу, Лондон или Месечината?
  - Лондон.
  - Алоооо каде го гледаш Лондон кога не се гледа ?!..
  :D :D
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.912
  Допаѓања:
  162.075
  Пол:
  Женски
  Почнал да гори домот на една плавуша и она панично се јавува во противпожарна, а од таму:
  - Госпоѓо, полека, смирете се, кажете ни како да стигнеме до вашиот дом?
  - Па со оној голем црвен автомобил. :lol: :rofl: :rofl:
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Вицови

  Доаѓа плавуша на каса на Драмски Театар и прашува:
  - Се извинувам, која претстава игра денес?
  - "Поблиску" - одговара продавачот.
  Плавушата се доближува до прозорчето на касата и :
  - Се извинувам, која претстава игра денес?:)))))))
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.912
  Допаѓања:
  162.075
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Си разговараат на телефон две плавуши:
  - Абе знаеш денес го пратив маж ми да оди да купи компири ама се случи трагедија.
  - Каква трагедија?
  - Го згази кола!!!
  - И што ќе правиш сега?!
  - Веројатно ориз. :rofl:
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуша одлучује да зима часови по вожњу, па седнује уз волан и слуша што ву инструктор вика:

  - Значи, овој ти е педаља за гас, овој за кумплунг, а овај за кочење. Овој е волан, овој ретровизор, овој мењач, ручна, кључ ти е у браву, ајде стартуј ги кола

  Гледа га плавуша збунето и вика:

  - Може ли да прашам нешто?

  Да, изволте, вика инструктор

  Све ми е јасно, и за мењач, и за волан и за све, ама ја изгледа нема да можу да возу кола, пошто доле има три педаље, а ја имам само две ноге
   
 10. anna-bella.777

  anna-bella.777 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Вицови

  1. Зошто плавуша се тушира со отворена врата?
  - За да не може да ѕиркаат преку/низ клучалката.
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl
  2. Зошто плавуша учи на кров?
  - за да стекне високо образование
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. temjanuskaaa

  temjanuskaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  774
  Вицови

  Докторот посетува родилка.Жената силно плаче:
  -Докторе,помагајте!Јас сум плавуша и маж ми е плав,а детето е црно...

  -Смири се ќе смислиме нешто...
  Пристигнува мажот.Докторот го пресретнува во ходникот и почнува да му зборува:
  -Млад родителу може ли да одвоиш една минута?
  -Да.Што е?Жена ми добра ли е?
  -Жена ти е добро.Сакам да ве прашам колку често имате секс?
  -Секој ден.
  -Младо човече не ли ти е срам да ме лажеш во очи?
  -Добро де еднаш неделно...
  -Младо човече...
  -Е добро де многу поретко...
  -Слушај сега!Јас сум постар од тебе 20години те прашувам како доктор.Пред да забремени колку често го правевте тоа?
  -Добро ќе бидам искрен.Пред да забремени паузиравме од секс една година...
  -Тоа сакав да го слушнам уште на почетокот.А сега оди кај неа и види што си направил со тој 'рѓосан алат!
   
 12. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Вицови

  Си прават две плавуши муабет:
  -Што плетиш ?
  -Елек.
  -А оти толку брзаш ?
  -Па сакам да завршам пред да ми снема вуница.
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Фејсбук статус:
  „Досаднооо“!!!
  А од доле плавуша коментира:
  „Мациии го крадаааам“!!!
   
 14. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  Вицови

  Stoje plavuše na bankomatu, i ova druga kaže:
  -Vidjela sam ti šifru.
  -Koja je?
  -4 zvjezdice.
  -Nije ćurko, nego 1354
  :D
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуша во пошта испраќа писмо. Службеникот и вели:
  - Пакетот ви е претежок, треба да залепите уште една марка.
  - Така ќе биде полесен?
   
 16. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Вози плавуша цик цак, па поминува на црвено, па се качува на тротоар.
  Човек од соседната кола и вика:
  - Да те е*е тој што ти дал дозвола ???
  А што ти мислиш дека не ме е*ел !!!
   
 17. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Плавуша оди на преглед кај гинеколог.
  - Докторе, бремена сум веќе трет месец, а немам стомак…
  Докторот:
  - Портокали јадете ли?
  - Не, а треба ли?
  - Треба!
  После три месеци плавуша оди пак на преглед.
  - Докторе, бремена сум веќе шести месец, а немам стомак…
  Докторот:
  - Банани јадете ли?
  - Не, треба ли?
  - Треба!
  После три месеци плавушата пак оди на преглед:
  - Докторе, треба да родам а немам стомак…
  Докторот:
  - А односи со партнерот имате ли?
  - Не, а треба ли?
  ]


  Ќерката на плавуша почнала да иде у школо и после првиот ден ќерката ја прашува: “Мамо,денес имавме македонски и ја учевме азбуката. Сите ја знаеа до Д, само ја до Ш. Зашо е така?”.
  Мајката и одговорила: „Па затоа што си плавуша!”,
  Другиот ден ќерката пак ја прашува:’ „Мамо ,денес учевме математика. Сите знаеа до 10, само јас до 20. Зашо е така?”.
  Мајката и одговорила: ”Па затоа шо си плавуша!”.
  Третиот ден ќерката пак ја прашува мајка си: ”Мамо денес имавме физичко. Сите имаа мали цицкки, само јас големи. Тоа е така пошто сум плавуша?.
  На тоа мајката и рекла: ”Не,тоа е пошто имаш 20 години”.
  Две плавуши полагале испит. После завршувањето на испитот едната плвуша ја прашува другата:
  - Еј, како помина, напиша ли нешто?
  - Не, ништо не напишав.
  - И јас ништо не напишав.
  - Лелеее, сега може да си помисли дека сме препишувале.
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Зима е. Плавуша патува со воз. Седи до прозорецот. Едно време се слуша машки глас:
  - Извини, ќе го затворите ли прозорецот, надвор е многу ладно.
  Плавушата го погледнала мажот, и ништо не направила. Мажот и рекол уште еднаш, потоа уште еднаш и на крај плавуштата го затворила прозорецот, се свртела кон мажот и рекла:
  - Добро де, и сега што, ќе стане ли потопло надвор?]p
  Плавуша оди на интервју за работа во полиција. Шефот на полицијата:
  - Ќе ви поставам неколку прашања. Колку е два по два?
  - Аааа… четири.
  - Во ред.
  Квадратен корен од 100?
  - 10?
  - Добро. Кој го убил Гоце Делчев?
  Плавушата молчи. После некое време рекла:
  - Не знам…
  - Добро, размисли и дојди утре.
  Пријателката и се јавува на плавушата:
  - Те вработија ли?
  - Не само што ме вработија, – се фали плавушата – веќе ми дадоа и истрага за убиство да водам.
  Што одговара плавуша кога ја прашуваат дали работи жмигавецот на колата:
  - Работи, не работи, работи, не работи…  Работи плавуша во ресторан. Ѕвони телефонот и и се јавува машки глас :
  - Се јавувам за да резервирам за вечервм маса со 8 столови!
  Плавушата му одговорика:
  - Колку пати да Ви кажам дека мебел не продаваме!
  Полицаец застанува плавуша и и вели:
  - Возачката, ве молам.
  - Немам господине.
  - Тогаш ќе те казнам тебе.
  И полицаецот и пишува казна, а плавушата му вика:
  - Ама господине, не носам пари.
  - Тогаш најпаметно е да се договориме некако.
  - Е што ќе се договориме паметно, јас плавуша ти полицаец
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Шета детенце со ултра добар и скап мобилен по улица. Го здогледува плавуша и мисли како да му го земе телефонот. Му се приближува и му вика:
  -Детенце, ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Не.
  -Ајде бе?
  -Неможе.
  -Ајде бе, ќе те бацам.
  -Ајде.
  Плавушата го бацува детето, и му вика:
  -Сега ќе ми го дадеш?
  -Не.
  Се нервира плавушата зошто неможе лесно да му го земе телефонот, оди пак до него и му вика:
  -Ај бе дај ми го мобилниот?
  -Неможе.
  -Ај бе, ќе ти го издудлам еднаш.
  -Ајде бе.
  Го зима плавушата детево, го носи во грмушка, завршува работа и му вика:
  -Сега ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Не.
  Плавушата ифрит нервозна, се нервира што детево ја зафркава, оди накај него и му вика:
  -Ај бе дај ми го мобилниот?
  -Неможе.
  -Ке ти дадам ондека у грмушките.
  -Ајде бе!
  Детето среќно иде со плавушава, завршува работа, плавушава го прашува:
  -Сега ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Ајде. Пиши, 070…
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Плавуша се вози со такси до дома и пред да стигне таа го прашала возачот колку треба да плати, тој и рекол 70 денари, но тогаш таа видела дека го загубила паричникот и му рекла на возачот:
  - Господине ама јас сега нема со што да платам
  Тогаш возачот се налутил и ја одвел на друго место, таа му викала:
  - Аман господине ќе го решиме проблемот на друг начин, каде ме носите?
  Тогаш тој застанал на некоја ливада, ја извадил плавуша од кола и постелил чаршав на ливадата, плавушата почнала да вика:
  - Аман господине ве молам јас сум мажена, имам две деца.
  Тогаш возачот и рекол:
  - Види вака, јас не ти мислам никакви валкани работи, дојди да скубиш овде трева, знаеш ти колку зајаци ја имам дома?!
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.