Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Зошто плабуша во маркет улава со митролези.
  Бидејки на вратата пишува АКЦИЈА :)
   
  На machhe и kikav им се допаѓа ова.
 2. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Зошто плабуша во маркет улава со митролези.
  Бидејки на вратата пишува АКЦИЈА :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуша, црвенокоса и црнка работеле во продавница со шефица која секогаш си оди порано од работа.
  - Еј, ајде и ние да си оди порано денес, шефицата нема да дознае – рекла црнката.

  Така и направиле. Затвориле дуќанот порано и си отишле од работа. Црнката отишла на шопинг, црвенoкосата на кафе, а плавушата дома и го наоѓа маж и со шефицата во кревет. Полека се искрала и се вратила на работа па си дошла дома во вообичаеното време.

  Другиот ден:
  - Леле, стварно беше супер – рекла црнката.
  - Се согласувам, треба пак да му ја здувнеме порано - рекла црвенокосата.
  - Нема шанси! Мене за малку ќе ме фатеа - рекла плавушата.
   
 4. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Плавуша патува со воз. До неа седи едно згодно момче кое се чуди како да започне разговор со неа.
  ◄ Извинете, за каде одите?
  ► За Битола.
  ◄ И што Ве влече натаму?
  ► Локомотивата!
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Плавуша се јавува на аеродром.- Добар ден, колку трае летот до Париз?- Само момент....- Фала многу , пријатно.


  Како 19 плавуши ставаат сијалица во фасонка?...една се качува на маса, седумнаесет ја вртат масата, а последната чува стража да не дојде струја!!
   
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.259
  Допаѓања:
  130.840
  Почнал да гори домот на една плавуша и она панично се јавува во противпожарна, а од таму:
  - Госпоѓо, полека, смирете се, кажете ни како да стигнеме до вашиот дом?
  - Па со оној голем црвен автомобил.

  Зошто плавуша јаде весници ?
  - Чита во себе

  Зошто плавуша реди коприви на кров?
  - Мисли дека гром на коприва не удира.

  Плавуша влегува во автосалон.
  - Колку троши колава?
  - Во град 8, на отворено 6 литри!
  - Е од кај знае колата кога е во град?
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Разговараат две русокоси:
  -…И тогаш ми рече дека на почетокот мислел дека сум фармацевтка. Ти знаеш ли што е тоа?
  -Не знам!
  -Не знаев ни јас, ама за секој случај му залепив една :D :D
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Разговараат две плавуши:
  -Вчера си купив вибратор со гаранција.
  -Каква гаранција?
  -Продавачот рече, ако случајно го изгубам, ќе дојде тој лично да сврши работа
   
  На love93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  950
  Си биле две плавуши и едната ја прашува другата:
  - Како помина на првата брачна ноќ.
  - Никако мажот цела ноќ ми збореше за Перикле и Аристотел. И ја му одговорив: Џабе збориш јас не се разбирам во фудбал.
   
  На something.nice и love93 им се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Оди плавуша на одмор во Грција.
  Во еден момент, и приоѓа некој Грк, и подава рака, велејќи и:
  - Христос Пападопулос.
  - Навистна Пападопулос!
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.726
  Допаѓања:
  138.520
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша го отвора јогуртот во продавница? -Затоа што на јогуртот пишува: Отвори овде.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.386
  Што се случува кога две плавуши трчаат една спроти друга?
  Се крши огледалото!
  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
   
 13. Taylor97

  Taylor97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  641
  Разговараат две плавуши:
  -Изгледа оваа Нова Година ќе се падне во Петок.
  -Лелее, само да не е 13-ти...
   
 14. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Си биле две плавуши и играле шах. Едната извикала кош и другава и вика мори глупа не играме фудбал да викаш кош :D
   
 15. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша во продавница носи пушка?
  ЗОшто надвор пишува АКЦИЈА.
   
 16. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Разговараат две плавуши:
  -Маче, слушна ли дека Мими се омажила за ветеринар?
  -Од која војна?
  -Не, ма! Колку си глупа! Човекот едноставно не јаде месо!
  :D :D :D
   
 17. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Зошто плавуша нема коцки мраз во фрижидерот?
  Не го знае рецептот :rofl: :D :rofl:
   
 18. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Плавуша се јавува на аеродром.
  -Добар ден, колку трае лет до Париз?
  -Само момент..
  -Ви брагодарам многу, пријатно. :D
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Зашто плавуша има истетовирано 32 на задникот?
  - ТРТИ ТУ
   
 20. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.782
  Допаѓања:
  38.122
  Пол:
  Женски
  Оди плавуша по улица и прашува случаен минувач: Извинете, што значи I am stupid? Минувачот и одговара: Јас сум глупав. Плавушата нервозна: Боже, зошто сите кои ги прашувам денес се некако глупави?

  - Полага плавуша за возење и инструкторот ја прашува како се пали моторот. Плавушата го прашува: „А можам ли со свои зборови?“ „Секако“ одговара инструкторот. Плавушата: „Брмммммм бррррмммммм“