Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
  Извинете имате карти?
  Касиерката прашува: За Хамлет?
  Плавушите: Не, не за нас...

  Стојат две плавуши пред железничка станица.
  Едната го прашува полицаецот кој стоел покрај нив.
  Извинете, можам ли да стигнам до Скопје со автобусот на кој пишува "Скопје".
  Да, да и одговорил полицаецот.
  Другата плавуша збунето: А јас можам?
   
 2. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
  Извинете имате карти?
  Касиерката прашува: За Хамлет?
  Плавушите: Не, не за нас...

  Стојат две плавуши пред железничка станица.
  Едната го прашува полицаецот кој стоел покрај нив.
  Извинете, можам ли да стигнам до Скопје со автобусот на кој пишува "Скопје".
  Да, да и одговорил полицаецот.
  Другата плавуша збунето: А јас можам?

  Зошто плавуша има црна кравата околу врат?
  Има црн појас во пушење.

  Зошто плавуша добила отказ од банка за сперма?
  Се дознало дека пие на работно место.

  Зошто плавушата не го дои своето дете?
  Затоа што добива изгореници кога го подгрева.

  Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
  Се крши огледалото.

  Што вели плавуша откако ќе затрудни?
  Се надевам само дека не е мое.

  Која е разликата помеѓу 10 кокошки и 3 плавуши?
  7

  Зошто ѕидот пука кога плавуша се потпира на него?
  Затоа што паметниот секогаш попушта.
   
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.013
  Допаѓања:
  41.576
  Пол:
  Женски
  - Зошто плавуша носи наочари на стомак? -Има слепо црево. :rofl:
  - Си биле три плавуши и тие правеле бељи во градот и ги бркала полиција, тие бегале и на крај се сокриле во една колиба во вреќи. Доаѓа полицијата во колибата и гледа три вреќи едната вреќа ја крева и слуша лаење и си вика ова се кучиња потоа ја крева другата и слуша мјалкање и си вика ова се мачиња и на крај ја крева третата, а таа плавуша немала што да каже и вика компири, компири... ахахах :P
  - Зошто плавуша лази во супер маркет? - Бара ниски цени! хахахха :rofl:
  - Кој фудбалер на плавушата и е најомилен? Антонио Ебоа. ахахах :P
  - Зошто плавуша од креветот скока на глава? За да не и речат дека станала на лева нога. хахах :rofl:
  - Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга? Се крши огледалото. аххаха то е! :rofl:
  - Како на плавуша да и засветат очите? Ќе и уфрлиш запалена сијалица низ ушите. ахахах :P
  - Како да ангажираш плавуша? Ставија во таркалезна соба и речии да седне во аголот. јаккк! ахаха :rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша обожава да пие кафе со полицаец?
  Затоа што сака кога дискутира со друг интелектуалец.
   
 5. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  919
  Зошто плавуша кога оди во продавница со себе зема пушки и пиштоли? :D
  Затоа што на врата пишува АКЦИЈА!!! :rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Плавуша:
  - Ама мамо ја га много сакам.
  Мајка:
  - Па добро, КАЖИ МУ!
  Плавуша:
  - МУУУУУУУ!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Плавуша полага на градска и по некое време се враќа..нејзината другарка која исто така е плавуша ја пречекува и ја прашува:``Што направи``.Плавушата одговорила:``Амии..не положив``
  Другарката ја прашува:``Зошто``. Плавушата одговорила:``Амии стигнав кај кружниот тек и таму имаше знак и во него го пишуваше бројот 30..И јас 30 пати завртив околу кружниот тек и ми рекоа дека сум паднала!``
  Другаркаи и одговара:``Амии изгледа погрешно си броела!!``
  :lol: :D :rofl:
   
  На macor24, Acka22, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Знаете ли како русокоса паднала од прозорец?
  -Пеглала завеси.

  Влегла плавуша во кафеана и се развикала на цел глас.
  - Има ли тука некој маж што ќе направи да се почуствувам како жена!
  На ова веднаш реагира келнерот Трпе и и фрла крпа во лице.
  - Ај избриши ги масиве!
   
  На Outlook и Arthur им се допаѓа ова.
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.013
  Допаѓања:
  41.576
  Пол:
  Женски
  Зошто русокоса носи часовник на нога??? За да биде во чекор со времето!!! :rofl: :P ахахахах
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SweetGirl-13

  SweetGirl-13 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Дедо приоѓа на русокоса со големи гради и вели:
  - Може дедо да ги допре?
  Русокосата:
  - Ма бегај бе старецу!
  - Ќе ти даде дедо 50 евра.
  - Бегај бе старецу губи се.
  - Ќе ти даде дедо 100 евра!
  Русокосата размислила и дозволила за 100 евра. Русокосата ги соблекла и дедото:
  -Абе се шегува дедо :$

  Оди Плавуша на испит и во публика има уште мн плавуши
  Ја прашуваат:3+2?
  -6
  А од публиката:Дајте и уште една шанса!
  -2+2?
  -5
  -Дајте и уште една шанса!
  -3+1?
  -4
  -Дајте и уште една шанса! :D :D

  Зошто Плавуша кога се шета носи памперс?
  -За да ја викаат Бејби :D :rofl: :lol:

  Зошто 17 плавуши стојат пред бар и ја чекаат 18тата?
  -За да бидат полнолетни :rofl: :lol:
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша лепе маркица на мобилни телефон?
  - Праќа порака.

  Зошто Кинг- Конг сака плавуши?
  - Па затоа што е мајмун.
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.013
  Допаѓања:
  41.576
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша носи тампон кога скока од авион ?
  - За да не свири додека паѓа. хахахахахахах :P :rofl:
   
 13. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Роденденски поклон

  Дечко треба да купи поклoн за роденден за својата девојка - плавуша, па ја прашува:
  - Што сакаш за роденден?
  - Мобилен!
  - Може IPhone?
  - Да да!
  - А 4 или 5?
  - Не бе, еден доста е. :!: :lol:
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 14. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  И приоѓа еден фраер на плавуша.
  -Здраво маче. Шо праиш?
  -Еве читам нешто интересно.
  Индијанците имале најдебели пениси, а Шпанците најдолги. А ти како се викаш?
  -Џеронимо Рамирез!!!
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  Плавуша се јавува на доктор:-Докторе, го изедов сендвичот со се хартијата и салфетките, ќе умрам ли?
  -Не грижи се - сите ќе умреме...
  -Сите ќе умрат ?!? Боже што направив јас ****
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Што вели плавуша кога ќе дознае дека е бремена? – Леле, само да не е мое!

  Зошто плавуша во кино секогаш седи во прв ред? – Сака прва да го види филмот.
   
 17. love11111

  love11111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша учи на кров?
  - За да се стекне со високо образование. :rofl:
   
 18. vanna

  vanna Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  1.640
  Пол:
  Женски
  Зошто Јапонците се најпаметен народ?
  -Затоа што немаат плавуши.:rofl:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kristina...

  Kristina... Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Женски
  Полицаец застанува една плавиша и и вика
  - Возачка?
  - Да, да, јас сум возачка. ;)
   
 20. Kristina...

  Kristina... Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Женски
  Плавуша седнува во турски ресторан и келнерот ја прашува:
  - Како го пиеш кафето?
  А оваа му одговорила:
  - Со уста. :D


  Плавуша оди на интервју за работа во полиција. Шефот на полицијата:
  - Ќе ви поставам неколку прашања. Колку е два по два?
  - Аааа… четири.
  - Во ред. Квадратен корен од 100?
  - 10?
  - Добро. Кој го убил Гоце Делчев?
  Плавушата молчи. После некое време рекла:
  - Не знам…
  - Добро, размисли и дојди утре.
  Пријателката и се јавува на плавушата:
  - Те вработија ли?
  - Cамо што ме вработија, – се фали плавушата – веќе ми дадоа и истрага за убиство да водам. :)


  Плавуша излегува од кино и се смее на глас. До неа се доближува еден маж и ја прашува:
  - Со среќен крај ли беше филмот?
  - Не, со Бред Пит! :rofl:  Извор: http://www.vicoteka.mk/vicovi/plavushi/kino-2/#ixzz3RBg2G53a