Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Пратиле две кучиња и плавуша во вселената.
  Им се јавуваат од Земјата и им кажуваат:
  - Шарко!?
  - Ав, ав!
  - Притисни го црвеното копче!
  И Шарко го притиснал копчето.
  После некое време пак се јавиле од Земјата:
  - Мурџо!?
  - Ав, ав!
  - Притисни го жолтото копче!
  И Мурџо го притиснал жолтото копче.
  Поминало уште некое време и од Замјата пак се јавиле:
  - Плавушата!?
  - Ав, ав!
  - Не лај многу, нахрани ги кучињата и ништо не пипкај.


  Зошто плавуша пие вода откако ќе изеде јаболко?
  - Заборавила да го измие.


  Си биле две плавуши и едната ја прашува другата:
  - Како помина на првата брачна ноќ.
  - Никако мажот цела ноќ ми збореше за Перикле и Аристотел. И ја му одговорив: Џабе збориш јас не се разбирам во фудбал.


  Во 18 часот Русокоса и Црвенокоса гледале вести. Давале како еден маж стои на мост и се заканува дека ќе рипне.
  Русокосата се клади по 100 денари дека тој нема да рипне. Црвенокосата прифатила. По 1 минута, мажот се решил и рипнал, тогаш Русокосата и ги подала парите на Црвенокосата. Но таа ги одбила.
  - Морам нешто да ти признаам. Јас вестиве ги гледав во 16 часот и знаев што ќе се случи. – рекла Црвенокосата.
  А на тоа русокосата вратила:
  - Абе и јас ги гледав но немислев дека уште еднаш ќе рипне.


  Шета детенце со ултра добар и скап мобилен по улица. Го здогледува плавуша и мисли како да му го земе телефонот. Му се приближува и му вика:
  -Детенце, ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Не.
  -Ајде бе?
  -Неможе.
  -Ајде бе, ќе те бацам.
  -Ајде.
  Плавушата го бацува детето, и му вика:
  -Сега ќе ми го дадеш?
  -Не.
  Се нервира плавушата зошто неможе лесно да му го земе телефонот, оди пак до него и му вика:
  -Ај бе дај ми го мобилниот?
  -Неможе.
  -Ај бе, ќе ти го издудлам еднаш.
  -Ајде бе.
  Го зима плавушата детево, го носи во грмушка, завршува работа и му вика:
  -Сега ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Не.
  Плавушата ифрит нервозна, се нервира што детево ја зафркава, оди накај него и му вика:
  -Ај бе дај ми го мобилниот?
  -Неможе.
  -Ке ти дадам ондека у грмушките.
  -Ајде бе!
  Детето среќно иде со плавушава, завршува работа, плавушава го прашува:
  -Сега ќе ми го дадеш мобилниот?
  -Ајде. Пиши, 070…
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Русокоса подигнува пари од банкомат, а зад неа стои нејзината пријателка, секако русокоса...
  -Аааа, ти го видов пинот, 4 ѕвездички !
  -Лелее не е можно, 1487 ми беше.

  хахаахахаххахаахаххаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На K.Mari4ka и BurstBerry им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Прв виц што сум го чула, а плавуша од една страна паметна испаднала

  Се возеле двајца дечки во автобус, па и викаат на една згодна плавуша:

  - Мала, ај покажи ни го папокот, ќе ти дадеме 50 евра.
  - Дајте ми вие 100 евра ќе ви покажам и кај ми е оперирано слепото црево.
  - Еве ти ги парите, ајде сега соблекувај се!

  Автобусот застанал на автобуската станица кај болницата, а таа им вели:

  - Ја гледате зградана десно...
  - Ја гледаме.
  - Епа таму ме оперираа од слепо црево...
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Разговараат две плавуши:
  - Цуцо, како помина на тестот за интелигенција?
  - Ма, ќути, среќа беше негативен.
   
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! ОВИЕ ВИЦОВИ СЕ СПОРЕД ВИСТИНСКИ СЛУЧАЈ :rofl:

  -Си била една глупа плавуша од Гевгелија и отишла во киоск да си купи вива сокче. Си го плаќа сокчето на каса и ја прашува продавачката.
  -А сламка?
  (инаку во вива соковите има цевче или сламка внатре).

  -Истата глупа плавуша, паѓа во шахта и му се заблагодарува на Господ што била отворена инаку ке неможела да излезе. :angel: :D
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Две плавуши седат на кафе и оговараат друга плавуша:
  - Слушна ли, се удавила летото на море?
  - Како?
  - Паднала од кејот во водата.
  - Таа нели знаеше да плива?
  - Знаеше, ама некој поставил знак забрането пливање.
   
  На mellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mellyy

  mellyy Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  100 метри
  Што и треба на плавуша да претрча 100 метри?
  -Компас и карта
  :rofl: :D
   
 8. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  се возат две плавуши во кола и еднада и вика на другата
  -зошто сме толку глупави,едната во маркет лазела да бара ниски цени,
  другата на бандера чука за некој да му отвори ,
  а онаа види ја онаа,на сред поле зела кајче и весла
  на ова одговара другата плавуша
  -цццц леле глупава да знаев да пливам ке ја удаев :lol: :D :rofl:
   
 9. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Си била една бринета и пишала на топик " лелеее ама сум глупааа" , го прочитала плавушава топикот и под него пишува коментар " ЛЕЛЕЕЕЕЕЕ СРЦКАААААА,КРАДАМ!!!!!!"

  :D :D :D :rofl:
   
 10. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Плавуша прашува:
  - Извинете, што значи “I don`t know”?
  - Не знам!
  - Чудно, кого и да прашам не знае!
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Се паркирала плавуша на некој забутан паркинг додека била на маникир и кога се вратила – што да види. Некој и го обил автомобилот и ја ограбил.

  Веднаш се јавила во полиција.

  „Ми го украле радиото, воланот, кочниците, па дури и папучата за гас!“

  Личноста од другата страна на телефонот и одговара:

  „Смирете се госпоѓо, полицаецот е веќе на пат кон вас.“

  Неколку минути подоцна полицаецот се јавува преку радио станицата:

  „Ве молам занемарете го последниот повик, госпоѓата по грешка седнала на задното седиште“.
   
 12. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Две плавуши се шетаат во парк и едната и вика на другата:
  - Ги гледаш оние двајцана? Оној од левата страна ми е маж, а од десната швалер.
  А другата одговара:
  - Хмм, чудно, кај мене е обратно.  Малиот Трпе пливал во море и отишол далеку. Од таму мајка му се дере, не пливај далеку ќе те фати грч.
  После некоја минути плавуша се дере на нејзиниот син:
  - Сине излегувај од водата има грчеви!
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  На figgiMK и baguf4e им се допаѓа ова.
 14. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Зошто плавуша на сабајле си ги трие очите?
  - Зошто нема јајца за да си ги почеша!
   
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.029
  Допаѓања:
  8.002
  ПЛАВУША пишува СТАТУС "ЛЕЛЕ многу сум ГЛУПА" ,
  А па друга ПЛАВУША коментира "СРЦЕ КРАДААМММММ :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Libera и Marishka им се допаѓа ова.
 16. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Дошла плавуша од возачки испит и ја прашува другата плавуша:
  - Не разбирам како паднав на возачки испит? Дојдов до кружниот тек, на знакот пишуваше 30 и јас 30 пати кружев околу знакот. Инструкторот ми рече дека паднав!
  На тоа другата плавуша рекла:
  - Можда грешно си броела.
   
 17. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  190
  Вицови

  Плавуша оди на посета кај својот маж кој се наоѓа во затвор. Потоа оди кај началникот на затворот и го моли:
  - Не можете ли да му најдете на маж ми некоја полесна работа?
  - Каде полесна од тоа? Тој им лепи марки на писмата!
  - Чудно, мене ми се пожали дека копа подземен тунел...
   
 18. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  ‎- Зошто плавуша го чува вибраторот во фрижидер?
  - За да се тресе подобро.

  Што му вика плавуша на своето дете?
  - Сум двоела од уста за ти да се создадеш!

  Плавуша оди да купи карти за во кино….
  - Дајте ми две карти...
  - За „Ромео и Јулија“ ?
  - Не бе, за мене и другарка ми!

  :lol:
   
 19. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Една плавуша отишла на саатчија за да и ја сменат батеријата на часовникот бидејќи тој престанал да работи. Саатчијата го погледнал часовникот и и` рекол на плавушата:

  - Ама, Госпоѓице, овој часовник нема батерија, овој часовник работи со помош на навивање.

  Девојката го земала часовникот излегла од продавницата, се свртела кон часовникот и почнала:

  - Напред Вардар але алееее... :lol:
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.029
  Допаѓања:
  8.002
  ‎- Што рекла плавуша кога почнал да се тресе авионот?
  - Мора да е земјотрес!