1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Дедо приоѓа на русокоса со големи гради и вели:
  - Може дедо да ги допре?
  Русокосата:
  - Ма бегај бе старецу!
  - Ќе ти даде дедо 50 евра.
  - Бегај бе старецу губи се.
  - Ќе ти даде дедо 100 евра!
  Русокосата размислила и дозволила за 100 евра. Русокосата ги соблекла и дедото:
  - Ма се шегува дедо!
   
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Се пријавила плавуша на популарниот квиз за да освои 1.000.000 евра.
  Водителот и ги потстави следниве прашања:

  Колку долго траеше “стогодишната војна”?
  Можни одговори:

  116 години
  99 години
  100 години
  150 години
  Плавушата го искористила правото да не одговара на ова прашање...

  Во која земја е основана компанијата Панама-хат?
  Можни одговори:

  Бразил
  Чиле
  Панама
  Еквадор
  Плавушата побарала помош од публиката

  Во кој месец Русите го слават денот на Октомвриската револуција?
  Можни одговори:

  Јануари
  Септември
  Октомври
  Ноември
  Плавушата го искористила правото да повика пријател и се јавила на друга плавуша...

  Кое е вистинското име на кралот Џорџ IV?
  Можни одговори:

  Алберт
  Џорџ
  Мануел
  Јохан
  Плавушата побарала пола-пола

  Од кое име на животно потекнува името на Канарските острови?
  Можни одговори:

  Канаринец
  Кенгур
  Стаорец
  Морско куче
  Плавушата испаднала од игра.

  П.С.: Ако можеби се насмеа...
  Ова се вистинските одговори:

  Стогодишната војна е траела 116 години (од 1337 до 1453)
  Панама -хат – основана е во Еквадор
  Денот на октомвриската револуција се слави на 7 Ноември
  Правилното име на Џорџ IV, е Алберт. Кралот во 1936 година го променил името.
  Името Канарски острови доаѓа од зборот морско куче. На латински името значи “Островот на морските прасиња” :P

  Разговараат две плавуши:
  - Си направив втора дупка на увото
  - И како е, подобро ли слушаш сега? :D
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Оди русокоса во продавница каде што го купила компјутерот и прашува зошто компјутерот не сака да ја конектира на интернет. Продавачот ја прашал:
  - А, знаеш ли кој ти е пасвордот?
  - Знам, шест sвездички.
   
 4. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  i se javuva edna plavusa na druga i vika: Dali e toa telefonskiot broj eden dva tri pet pet sedum? a drugava i odgovara ne ovde e sto dvaese i tri petsto peese i sedum. I taa prvata vika : Epa izvinete sto ve razbudiv. a drugava : Ne be nema vrska i onaka zvonese telefonot. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  [mod-kirilica:284n5qi9][/mod-kirilica:284n5qi9]
   
 5. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Плавуша и се јавува на својата мајка и почнува да се жали:
  - Мамо, овој мој неблагодарен маж пак не сака да јаде леќа!
  - Ќерко, кажи ми што и ставаш додека ја вариш?
  - Оп-па! А треба ли и да се вари?!?!
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Пошла плавуша на доктор и му вика
  Плавуша:Помагај докторе ме касна змија !
  Докторот:Каде те касна ??
  Плавуша:Дома зад куќа.
  Докторот:Ама за што те касна ???
  Пмавуша:ааа за што ме касна .... за безвезе докторе за безвезе :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.258
  Ајде еден доказ дека не се лутам на вицови за плавуши :D :

  Што вика плавуша кога ќе види паун?
  -Леле ама расцветала кокошкава.

  :lol:
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Плавуша во кино.

  Излеува плавуша од кино и се смее на глас . До неа се доближува еден маж и ја прашува:
  -Со среќен крај ли беше филмот?
  -Не со Бред Пит!
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.912
  Допаѓања:
  20.590
  Пол:
  Женски
  Што прават 17 плавуши пред диско?

  Чекаат да дојде 18-та бидејќи на вратата пишува, влез само над 18.
   
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  Вицови

  Што прават 17 плавуши пред диско?
  - Чекаат да дојде 18-та бидејќи на вратата пишува, влез само над 18...!
   
  На marijaz и snow.flake им се допаѓа ова.
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Како и чука срцето на една плавуша?
  -Тупа-глупа,тупа-глупа,тупа-глупа.....:lol:
   
  На HeelsLover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Стојат две плавуши пред железничка станица.
  Едната го прашува полицаецот кој стоел покрај нив.
  Извинете, можам ли да стигнам до Скопје со автобусот на кој пишува "Скопје".
  Да, да и одговорил полицаецот.
  Другата плавуша збунето: А јас можам?

  ...................................................................................................

  Се јавува плавуша на Аеродром:
  Ало.
  Ме интересира колку трае летот од Скопје до Амстердам.
  Само момент.
  Фала, пријатно.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша го остава фрижидерот отворен преку денот?
  - За да не и се олади јадењето
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Како плавуша прави домашен мармалад? – Го вади од крофните. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.258
  Што вика плавуша кога ќе и речат добро газе?
  - Па јебига.

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 17. Natti

  Natti Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  5
  Како чука срцето на една плавуша.
  - Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Плавуша носи саат на поправка кај саатчија. Саатчијата ја прашува:
  - Што е проблем со саатот?
  - Не работи, изгледа батеријата е потрошена.
  - Ама овој саат работи на навивање.
  Плавушата излегла од дуќанот и почнала:
  - ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ ПРАВО НА ТЕРАСА…
   
 19. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.599
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Оглас: Слатка, згодна плавуша со плата од 10.000 евра, куќа со базен и стан во Лондон, не бара ништо - само се фали.
   
 20. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша носи глушец во црква?
  За да кликне на иконата. :lol: