Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Дедо приоѓа на русокоса со големи гради и вели:
  - Може дедо да ги допре?
  Русокосата:
  - Ма бегај бе старецу!
  - Ќе ти даде дедо 50 евра.
  - Бегај бе старецу губи се.
  - Ќе ти даде дедо 100 евра!
  Русокосата размислила и дозволила за 100 евра. Русокосата ги соблекла и дедото:
  - Ма се шегува дедо!
   
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Се пријавила плавуша на популарниот квиз за да освои 1.000.000 евра.
  Водителот и ги потстави следниве прашања:

  Колку долго траеше “стогодишната војна”?
  Можни одговори:

  116 години
  99 години
  100 години
  150 години
  Плавушата го искористила правото да не одговара на ова прашање...

  Во која земја е основана компанијата Панама-хат?
  Можни одговори:

  Бразил
  Чиле
  Панама
  Еквадор
  Плавушата побарала помош од публиката

  Во кој месец Русите го слават денот на Октомвриската револуција?
  Можни одговори:

  Јануари
  Септември
  Октомври
  Ноември
  Плавушата го искористила правото да повика пријател и се јавила на друга плавуша...

  Кое е вистинското име на кралот Џорџ IV?
  Можни одговори:

  Алберт
  Џорџ
  Мануел
  Јохан
  Плавушата побарала пола-пола

  Од кое име на животно потекнува името на Канарските острови?
  Можни одговори:

  Канаринец
  Кенгур
  Стаорец
  Морско куче
  Плавушата испаднала од игра.

  П.С.: Ако можеби се насмеа...
  Ова се вистинските одговори:

  Стогодишната војна е траела 116 години (од 1337 до 1453)
  Панама -хат – основана е во Еквадор
  Денот на октомвриската револуција се слави на 7 Ноември
  Правилното име на Џорџ IV, е Алберт. Кралот во 1936 година го променил името.
  Името Канарски острови доаѓа од зборот морско куче. На латински името значи “Островот на морските прасиња” :P

  Разговараат две плавуши:
  - Си направив втора дупка на увото
  - И како е, подобро ли слушаш сега? :D
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Оди русокоса во продавница каде што го купила компјутерот и прашува зошто компјутерот не сака да ја конектира на интернет. Продавачот ја прашал:
  - А, знаеш ли кој ти е пасвордот?
  - Знам, шест sвездички.
   
 4. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  i se javuva edna plavusa na druga i vika: Dali e toa telefonskiot broj eden dva tri pet pet sedum? a drugava i odgovara ne ovde e sto dvaese i tri petsto peese i sedum. I taa prvata vika : Epa izvinete sto ve razbudiv. a drugava : Ne be nema vrska i onaka zvonese telefonot. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  [mod-kirilica:284n5qi9][/mod-kirilica:284n5qi9]
   
 5. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Плавуша и се јавува на својата мајка и почнува да се жали:
  - Мамо, овој мој неблагодарен маж пак не сака да јаде леќа!
  - Ќерко, кажи ми што и ставаш додека ја вариш?
  - Оп-па! А треба ли и да се вари?!?!
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Пошла плавуша на доктор и му вика
  Плавуша:Помагај докторе ме касна змија !
  Докторот:Каде те касна ??
  Плавуша:Дома зад куќа.
  Докторот:Ама за што те касна ???
  Пмавуша:ааа за што ме касна .... за безвезе докторе за безвезе :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
  Ајде еден доказ дека не се лутам на вицови за плавуши :D :

  Што вика плавуша кога ќе види паун?
  -Леле ама расцветала кокошкава.

  :lol:
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Плавуша во кино.

  Излеува плавуша од кино и се смее на глас . До неа се доближува еден маж и ја прашува:
  -Со среќен крај ли беше филмот?
  -Не со Бред Пит!
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.875
  Допаѓања:
  20.012
  Пол:
  Женски
  Што прават 17 плавуши пред диско?

  Чекаат да дојде 18-та бидејќи на вратата пишува, влез само над 18.
   
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Вицови

  Што прават 17 плавуши пред диско?
  - Чекаат да дојде 18-та бидејќи на вратата пишува, влез само над 18...!
   
  На marijaz и snow.flake им се допаѓа ова.
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Како и чука срцето на една плавуша?
  -Тупа-глупа,тупа-глупа,тупа-глупа.....:lol:
   
  На HeelsLover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Стојат две плавуши пред железничка станица.
  Едната го прашува полицаецот кој стоел покрај нив.
  Извинете, можам ли да стигнам до Скопје со автобусот на кој пишува "Скопје".
  Да, да и одговорил полицаецот.
  Другата плавуша збунето: А јас можам?

  ...................................................................................................

  Се јавува плавуша на Аеродром:
  Ало.
  Ме интересира колку трае летот од Скопје до Амстердам.
  Само момент.
  Фала, пријатно.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша го остава фрижидерот отворен преку денот?
  - За да не и се олади јадењето
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.776
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Како плавуша прави домашен мармалад? – Го вади од крофните. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
  Што вика плавуша кога ќе и речат добро газе?
  - Па јебига.

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 17. Natti

  Natti Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  5
  Како чука срцето на една плавуша.
  - Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Плавуша носи саат на поправка кај саатчија. Саатчијата ја прашува:
  - Што е проблем со саатот?
  - Не работи, изгледа батеријата е потрошена.
  - Ама овој саат работи на навивање.
  Плавушата излегла од дуќанот и почнала:
  - ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ ПРАВО НА ТЕРАСА…
   
 19. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.690
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Оглас: Слатка, згодна плавуша со плата од 10.000 евра, куќа со базен и стан во Лондон, не бара ништо - само се фали.
   
 20. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Зошто плавуша носи глушец во црква?
  За да кликне на иконата. :lol: