Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Како се вика син на Роналдињо и плавуша?
  Ретардињо.. :D

  - Зошто плавуши не јадат банани?
  - Не можат да го најдат патентот. :lol:
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Четири плавуши се заглавиле во лифт и почнале да молат за помош.
  Првата: -Помооооош!
  Втората: -Помооооош!
  Третата: -Помоооооош!
  Четвртата: -Ајде сите заедно...
  Сите четири: -Заедноооооо!!!
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуши VS Темнокоси

  Ајде повелете....правилата се лесни, контра аргументи

  Поставувајте слики, текстови...не сваќајте ништо лично, се е шала и смеа

  Еве јас прва ќе почнам ;)
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 4. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  Си биле две плавуши, и еднава и вика на другава „Трудна сум, но не знам кој е таткото.“
  На тоа другава одговара „А сигурно си дека е твое?“
   
 5. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Плавуша и се јавува на својата мајка и почнува да се жали:
  - Мамо, овој мој неблагодарен маж пак не сака да јаде леќа!
  - Ќерко, кажи ми што и ставаш додека ја вариш?
  - Оп-па! А треба ли и да се вари?!?! :lol:
   
  На spellbound му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  ‎- Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
  - Се крши огледалото.
   
 7. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Шефот прима плавуша за чистачка и веднаш и дава задача:
  - Измијте го подот во лифтот!!!!
  Плавушата:
  - А шефе, само на овој спрат или на сите?


  Плавуша оди да купи карти за во кино….
  - Дајте ми две карти...
  - За „Ромео и Јулија“ ?
  - Не бе, за мене и другарка ми!


  - Зошто плавуша става џоинт меѓу гради?
  - За да ги надува.


  Зашто плавуша кога ќе се потпре на ѕид, ѕидот паѓа???
  - Затоа што попаметниот попушта!!!
   
 8. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Русокоса полицaјка добила менструација за време на работата, бидејќи не смеела да ја напушти работата се јавила во станицата и побарала замена, после 3 часа доаѓа Ристо колегата мртов пијан.
  - Ристо, што ти е, како вака ќе работиш?
  - Ќути, кога кажа дека си добила менструација, шефот викна една тура, па после заменикот шеф уште една тура, па секретарот, па Блажо, па Ило, па Трајко....
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Што претставува за плавуша сигурен (заштитен) секс?
  - Да ја заклучи вратата од колата.
   
 10. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Разговараат две плавуши :
  - Како помина вчера со типот?
  - Страшно здодевно. Постојано ми зборуваше за Перикле, Софокле и Аристотел, иако му имав кажав и тоа неколку пати дека фудбал ама ич не ме интересира.
   
 11. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Синот му вели на таткото (полицаец)
  -Тато, купи ми молив.
  Оди полицаецот во книжара.
  -Дајте ми молив за трето одделение.
  Продавачката (плавуша):
  -За прва или за втора смена ?
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.029
  Допаѓања:
  8.002
  Вицови

  Две плавуши купиле карти за концерт на U2. По неколку минути едната и рекла на другата:
  -Требаше да прашаме во колку е концертот, не пишува!
  На тоа другата одговара:
  -Ти знаеш ли да читаш, смотана една... Па не ли гледаш, убаво си пишува У ДВА! :D :D
   
  На Hipica, glow, Adi888 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Зошто плавуша носи пелени?
  - За да ја викаат БЕЈБИ!
   
 14. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Зошто плавуша од креветот скока на глава? За да не и речат дека станала на лева нога. :lol: :lol:
  што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга? Се крши огледалото. :lol: :lol: :lol:
  Зошто Кинг-Конг сака плавуши? Затоа што е мајмун.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Се возат две русокоси во фиќо.
  Фиќото почнало да трокира.
  Едната русокоса ја отвора хаубата:
  - Па ти немаш мотор!
  Другата отвора позади.
  - Уф, еве резервен!
   
 16. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Еве јас да прокоментирам. :lol:
  Значи вицови за плавуши еден куп...и сите се смеете на нив.
  А дали сте помислиле дека жените од овде половините и повеќе се плавуши?! :geek: Не сакам некој да навредам само сакав да ви кажам,бидејќи некој може погрешно да ги свате вицовите и да се навреди. :?:
  и да јас не сум плавуша,сигурно си помисливте дека јас сум плавуша ама не сум. :P
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  ^ Па тука и плавушите си постираат вицеви, што има врска? :?:
   
 18. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Не зборувам конкретно за сите...само сакам да кажам дека можеби некој погрешка ги сваќа тие вицови и може да се навреди. ;)
   
 19. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Вицови

  Оди плавуша во кино:
  -Дајте ми еден билет.
  -За "Спајдермен" или за "Бетмен"?
  -Ма нееее, за мене.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Плавуша влегува во автосалон.
  - Колку троши колава?
  - Во град 8, на отворено 6 литри!
  - Е од кај знае колата кога е во град?
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.