Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Што е разликата помеѓу плавуша и лубеница?
  Ништо. Сите и двете ги чукаат а на крај само еден ќе ја земе.
   
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Зошто плавуша си става храна во аналниот отвор?
  - Заболекарот и рекол да јаде од другата страна. :tmi:
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Тргнува на пат плавуша и тргнала накај такси:
  - Колку треба за до железничка?
  - 200 денари.
  - А за куферите?
  - За куферите не се плака.
  - Епа тогаш ти однеси ги куферите, а јас ќе одам пешки.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.838
  Чудото |( . Јас до сега не сум слушнала некој да се навреди за виц. Значи, шала е!

  Зошто Плавуша кога ке се допре до ѕидот,ѕидот се руши?
  -Попаметниот попушта!
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
  Две плавуши стојат на автобуска.Eдната ја прашува другата:
  - Ќе одиме со автобус или пешки?
  - Што ќе стигне побрзо со тоа.
   
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  1. Седнала плавуша во бизнис класа во авион кој летал за Њујорк, а платила за економска. Дошла стјуардесата и, и кажала да стане и да оди во економската класа, а плавушата се правела на тошо. Дошол и копилотот и, и го кажал истото, а плавушата повторно се правела луда. На крајот дошол пилотот и шепнал нешто на уво и плавушата брзо скокнала и со трчање отишла во економската класа. Стјуардесата и копилотот зачудено го прашале пилотот:
  - Па што и кажа?
  - И кажав дека овој дел од авионот не лета за Њујорк :)

  2. Зошто плавуша носи кондом на глава?
  - зошто е глупа ко к*р :)
   
 7. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Дееее голема работа. Ова се шеги, а ако е некој толку голем намќор нека се налути слободно. |( Смисла за хумор да се немало ц ц ц. Он топик сега

  * Две плавуши оделе по улица и нашле огледало. Едната го земала,го погледнува и вика: Ееејјј најдов моја слика
  Другата и го земала, го погледнала и: Ауууу колку си грда на сликаваа

  * Што бара плавуша во тегла со мајонез?
  - Го бара Томи

  * Оди плавуша во продавница и и вика на продавачката. Дајте ми една кисела вода....
  Продавачката ја прекинува: не се вика кисела туку минерална
  - Во ред. Тогаш една минерална вода, две минерални млека и една тегла минерални краставички.

  :lol:
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Отишла плавуша да купи лаптоп, влегува и вика:
  - Сакам да купам лаптоп.
  - Госпоѓо имаме само Дел лаптопи…
  - Не сакам дел, сакам цел!
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Две плавуши се сретнуваат на улица:
  - Леле, колку си ослабела! Нова диета?
  - Да, моркови, компири, цвекло.
  - Ги вариш или ги печеш?
  - Ги копам!
   
 10. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  Се возат две плавуши во кола:

  - Еј абе не прати полиција!
  - А му светат светлата?
  - Да... Не.... Да... Не..
   
 11. Punk-Girl

  Punk-Girl Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Вицови

  Зашо плавуша секогаш се качува на предното седиште у такси ??
  За да стигне побрзо. :D


  Зашо плавуша кога оди во маркет лазе на подот ?
  Траже ниски цени :D
  (без навреда..така ги знам вицовите дека се за плавуши)
   
 12. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Како ја викаат плавуша што не пуши?
  - Па не ја викаат...

  Се јавува плавуша на аеродром и прашува колку трае летот до Париз?
  Од таму и кажуваат: само момент
  И таа: во ред, фала многу и пријатно.

  :)
   
  На vale.96 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  Си биле две плавуши,виделе автобус на два спрата.се качиле на долниот спрат и прашале... А, онај горе за кај оди?
   
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Плавуша оди во пицерија и си нарачува пица. Келнерот ја прашува:
  - На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или 12?
  Плавушата:
  - На 6, 12 не можам да изедам. :D
   
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Плавуша оди да купи карти за во кино….
  - Дајте ми две карти...
  - За „Ромео и Јулија“ ?
  - Не бе, за мене и другарка ми!

  Зошто плавуша пие вода откако ќе изеде јаболко?
  - Заборавила да го измие.

  Зошто плавуша го отвара кечапот уште во продавница?
  Затоа што на пакувањето пишува “отвори тука“
   
 16. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Зошто плавуша пред огледало мижи?

  -За да види како изгледа кога спие.

  -----------------------------------------------------

  Оди плавуша во аптека и и вика на аптекарката:
  -Дајте ми тест за бременост?
  Продавачката ја прашува дали сака од 150 ден. или од 200 ден. ?
  Таа и рекла
  -Било каков само да е негативен :lol:
   
 17. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Еве уште некои:

  Зошто плавуша се бања со отворена врата?
  -За да не ја гледаат преку дупчето.

  ----------------------------------------------------

  Зошто плавуша кога се бања оди?
  -Затоа што на шампонот и пишува Wash & Go. :rofl:

  ---------------------------------------------------

  Се шетала плавуша и сретнала полицаец.Му удира шамар и тој ја прашува : - Зошто му удри шамар а таа му вика : - Зошто на блузата ти пишува POLICE .

  ---------------------------------------------------

  ПС: Се извинувам на плавушите :D
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Плавуша излегува со новиот дечко. Седат во еден парк, дечкото вади кутија цигари, ги подава кон неа и прашува:
  - Цигара?
  Плавушата:
  - Знам дека е цигара…
   
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Учителка држи курс по Географија на 20 плавуши. Прво прашање:
  - Каде се наоѓа Америка?
  Маја, една од плавушите станува и ја покажува на картата.
  - Браво! А кој ја открил Америка?
  Сите 19 плавуши во еден глас:
  - МАЈА!

  :D :D :D :D
   
 20. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
  - Претплатникот не е достапен...
  ... па оваа реагира:
  - Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???