1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вицови за плавуши

Дискусија во 'Насмевка' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Плавуша по третпат го вика кенлерот:
  - Ве молам уште една коцка шеќер.
  - Но веќе ставивте 10 во кафето!
  - Знам, но сите ми потонаа :D :D
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  Вицови

  Си биле две плавуши и играле шах. Едната извикала кош и другава и вика мори глупа не играме фудбал да викаш кош. :)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  Вицови

  На тротоар се среќаваат две плавуши. Едната носи прекрасно кожно палто.
  - Аууу, многу убаво палто. Колку даде за него?!
  - Ааа, не многу – само 2-3 пати.

  Судијата ја прашува плавушата:
  - Како успеа да прегазиш 52-ца луѓе?
  - Ми откажаа кочниците

  :D :D
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  Вицови

  Зошто плавуша оди на скијање на пролет?
  - Цела зима чека да се намали гужвата.
   
  На malo-bebe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Зошто ПЛАВУША оди на доктор да ги вади крајниците?
  ????????????????????????????????????????????????????????
  РЕШИЛА ДА ГО ПРОШИРИ РАБОТНИОТ ПРОСТОР!!!!!!!!
   
  На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AmericanGirl

  AmericanGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  Плавуша и ги покажува сликите од свадбата на црнка.Црнката ја прашува:
  -Зошто толку се смееш на сликите?
  -Мислев на разводот.


  Зошто не постојат вицови за црнки?
  Плавушите не се толку паметни да измислат.


  Зошто плавуша се радува кога ќе сложи сложувалка за 1година?
  Зашто на кутијата пишува од 3 до 6 години.
   
 7. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Плавуша носи бебе на педијатар.
  Докторот:
  - За жал, бебешката вага е на поправка, но нема да има проблем, ќе го премериме на обичната вага.

  Прво ќе ги премериме мајката и бебето заедно, а потоа ќе ја премериме само мајката и така ќе го добиеме тежината на бебето.
  - Докторе, ништо не правиме, нема точно да излезе.
  - Зошто?
  - Јас не сум му мајка на бебето, туку тетка.
   
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Плавуша гледа на некоја бандера дека пишува изнајмувам соби.И тропа на бандерата.
  Случајно се појавил некој полицаец и и рекол:
  Зошто тропаш по бандерата ???
  А таа му вели:
  Па гледам пишува:Има соби за изнајмување а нема никој !
  Полицаецот:Навистина ! Гледам свети а нема никој :D:D:D:D
   
 9. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  На плавуша и застанува колата на пат.Запира маж и ја прашува
  -Да ве турнам отпозади?
  -Може само прво да видам што и е на колата. :lol:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  Прашуваат плавуша:
  - Дали се срамите од вашите гради?
  - А зошто да се срамам кога не се мои?
  :D :D
   
 11. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Вицови

  (без навреда на плавушите) ;)
  - Зошто плавуша става џоинт меѓу гради?
  - За да ги надува.


  Плавуша:
  ~Мажот ми донесе вчера кокошка и ми рече убаво да ја спремам за во недела.Незнаев што носат кокошките во недела но најдов едно убаво фустанче...
   
  На srcesrce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Две плавуши полагале испит.Послем завршувањето на испитот,едната плавуша ја прашува другата:

  -Еј како помина,напиша ли нешто?

  -Не ништо не напишав.

  -И јас ништо не напишав.

  -Лелееееееееее сега ако си помислат дека сме препишувале!
   
 13. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Плавуша седнува во турски ресторан и келнерот ја прашува:
  - Како го пиеш кафето?
  А оваа му одговорила:
  - Со уста.
   
 14. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  Плавуша гледа на некоја бандера дека пишува изнајмувам соби.И тропа на бандерата.
  Случајно се појавил некој полицаец и и рекол:
  Зошто тропаш по бандерата ???
  А таа му вели:
  Па гледам пишува:Има соби за изнајмување а нема никој !
  Полицаецот:Навистина ! Гледам свети а нема никој :D
   
 15. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Врти плавуша на 111 - 111 и од другата страна и се јавува друга плавуша

  п1-Се извинувам дали е тоа тел. број 1 1 1 - 1 1 1

  п2-Не грешка сте, ова е 111 - 111

  п1-Ооо се извинувам што ве разбудив!

  п2-Не нема проблем и така ѕвонеше телефонот.
   
 16. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  Плавуша полагала за возачка дозвола.Следниот ден јa сретнал комшијата и ја прашува:
  -И, како? Положи ли?
  -Не знам, членот од комисијата е сеуште во болница.
   
 17. BettyBoop65

  BettyBoop65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Плавуша седнува во турски ресторан и келнерот ја прашува:
  - Како го пиеш кафето?
  А оваа му одговорила:
  - Со уста.
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Бринета прашува плавуша:
  - Колку калории можам да согорам, ако пливам цел час во базент!?
  А плавушата врака:
  - Глупа жено! Не можeш да гориш работи во вода!


  Седи дедо во автобус, а до него атрактивна плавуша.
  - Госпоѓо, ќе ти дадам 100 евра само да те плеснам по задникот.
  Плавушата:
  - Старче, што не ќе ти падне на памет! Ама кога подобро ќе размислам… Ајде!
  Дедото и ја става раката под фустанчето и започнува да ја гали, гали, гали…
  Плавушата:
  - Ајде бре, плесни ме веќе еднаш!
  - Еее, би те плеснал да имав 100 евра.  Зошто плавуша скока во вода?
  - Затоа што и рекле дека е добра риба.


  Плавуша излегува со новиот дечко. Седат во еден парк, дечкото вади кутија цигари, ги подава кон неа и прашува:
  - Цигара?
  Плавушата:
  - Знам дека е цигара…
   
 19. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Се шетале две плавуши и едната и вика на другата:
  - Што мислиш, што е подалеку, Лондон или месечината?
  - helloooo, Лондон можеш да го видиш од тука?
  - Не!
  - Епа...

  Две плавуши разговараат:
  - Што сакаш син ти да биде кога ќе порасне?
  - Директор!
  - Зошто директор?
  - Да се расфрла со пари, нормално. А ти?
  - Ја сакам да биде фудбалер.
  - Зошто баш фудбалер?
  - Кога ќе промаши гол сите да викаат: Да ти ебам мајката! Да ти ебам мајката!
   
 20. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Две секретарки, плавуши, наоѓаат пингвин и му ѕвонат на шефот:
  - Ало шефе, најдовме еден пингвин, што да го правиме?
  - Однесете го во зоолошката градина.

  Следниот ден:
  - Ало шефе, што да го правиме пингвинот?
  - Нели ви реков, водете го во зоолошката градина.
  Следниот ден:
  - Ало шефе, пингвинот...
  - Однесете го во зоолошката градина, идиоти!
  Четвртиот ден:
  - Ало шефе...
  - Кажете.
  - Што да го правиме пингвинот?
  - Нели ви реков да го однесете во зоолошката градина!
  - Е да де, ама веќе 3 дена го носиме во зоолошката градина, може ли денес да го однесеме на кино?