Вицови

Дискусија во 'Насмевка' започната од Mimi, 22 ноември 2009.

 1. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  Ајде малку да се посмееме :lol:

  Која е разликата меѓу маж и батерија?
  Батеријата има и позитивна страна.

  Зошто жените обрнуваат повеќе внимание на подобрување на својот изглед, отколку на подобрување на нивниот интелект?
  Затоа што повеќето мажи се глупи, но многу малку од нив се слепи.

  Која е разликата меѓу маж и жена?
  Жената сака еден маж да ѝ ги задоволи сите потреби.
  Мажот сака сите жени да му задоволат една потреба.
   
  На Istata od vcera, veli4ekate, butterflu и 40 други им се допаѓа ова.
 2. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  108
  Трпе и вели на жена си.
  - Леле мила алхохолот колку те прави згодна.
  - Ама Трпе јас не пијам.
  - Е знам де, јас пијам. :lol:
   
  На Istata od vcera, butterflu, Osamena devojka и 31 други им се допаѓа ова.
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Se sobrale cajkani na seminar i zaklucile deka mnogu se trosat baloni za proverka na alkohol kaj vozacite.
  Stanal eden i vika: AJde da im dademe da duvaat vo kondomi!
  Na toa komandirot mu svikal da sedne i da ne tropa gluposti.
  Ama,ima logika -rekol cajkanov.Toj sto e pijan ke duva vo kondom,a onoj sto e trezen nema ni da pomisli i odma ke odbie ,pa po toa ke se vidi koj e ,a koj ne e pijan.
  Ima logika,vistina!-rekol komandirot.
  Ajde neka odi dezurniot -rekol,da kupi 1000 kondomi za proba.
  I dezurniot odi vo apteka i mu veli na aptekarot:Ajde 1000 kondomi ,Ve molam!
  E ubavo -vozdivnal aptekarot....do sega ne tepaa ,a od sega ke ne e...at.
  A babata sto stoela pozadi cajkanot vo red se javila:A da dojdeme v stanica ili ke odite po reoni? :lol: :lol: :lol:
   
  На Istata od vcera, butterflu, Cute_Girl и 38 други им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.827
  Допаѓања:
  53.833
  Пол:
  Женски
  Zosto e naucno dokazano deka Adam I Eva bile makedonci? zasto bile goli i bosi a mislele deka se vo rajot :)
  Mazite se kako plocki, ako gi naredis pravilno mozes da gazis po niv so godini. :D
   
  На Писана, Istata od vcera, Milobebence и 19 други им се допаѓа ова.
 5. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Седат момче и девојка во парк. И момчето и вели на девојката: Срцуленце, кога би рекол дека сакам да ти ја одземам невиноста, сигурно би рекла дека сум будала?
  Девојката: Не би рекла дека си волшебник.
  Инаку секоја чест за претходните, се изнасмајав убаво :lol:
   
  На butterflu, lavicky, ennaz и 14 други им се допаѓа ова.
 6. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  kolku kalorii trosat mazite za sex??????????
  2000 kalorii
  100 za rabota a 1 900 za falenje kako pominale!!
   
  На Писана, butterflu, Amona и 26 други им се допаѓа ова.
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Razlikata pomedju mazite i komarcite e toa sto komarcit enerviraat samo vo leto.
   
  На Писана, butterflu, Agirlhasnoname и 13 други им се допаѓа ова.
 8. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  125
  Како почнува рецептот за циганска торта?
  Прво крадеш три јајца

  Зошто на влахот му изгорела куката?
  - Зашто им титкал на пожарникарите за да му се јават.

  Што вика охридски Дедо Мраз кога ќе влезе низ оџакот?
  - Добровечер деца, кој сака да си купит поклончина?

  Како е волшебниот збор за да се отвори сезаме?
  - Отвори се сезаме да не влезам сосе врата.

  Како настанал земјотресот?
  - Црногорец земал лопата да копа и земјата отворила уста да се смее.

  Kaко најлесно да запреш Aлбански тенк?
  - Да го сопнеш војникот што го турка од позади.

  Го прашува детето својот другар од кај доаѓаат децата?
  -Од на мајка ти пичката, од кај па ја да знам

  Каде жените се најцрни?
  - Во Африка

  - Како препознавате дека жената ќе каже нешто паметно?
  -Ја почнува реченицата со: "Еднаш еден маж ми кажа..."

  Се собрале докторите од цел свет и решиле да проверат дали русокосите се навистина глупави како што ги прикажуваат во сите вицови. И како ќе го направат тоа? Поставиле оглас за која сака да се пријави доброволно за операција на мозокот, колку само да видат што-како има во главата и пак ќе ја сошијат. Се пријавила само една русокоса. Отишла на операцијата и и ја отвориле главата. Кога внатре, што да видат. Внатре немала ништо, црна темница, освен една жица попреку од едниот крај до другиот. Сакале да откријат за што служи таа жица и ја пресекле. И што се случило?
  - И паднале ушите. :lol:
   
  На Istata od vcera, butterflu, najbolja и 45 други им се допаѓа ова.
 9. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  33
  Hahahahahahahahah
  Jas bidejki neznam vicovi te ne gi pamtam mozam samo sa se smeam.
  Fala za sto mi go podobrivte raspolozenieto.
  Pozdrav
   
  На Cute_Girl, maca cvet, elka.timova и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  143
  Се собрале луѓе да видат каква е интелегенцијата на плавушите.Во публика имало околу 100 плавуши.Ги прашувале кој е спремен да одговара нелолку прашања.Од публиката се јавила некоја плавуша и седнала на столчето за испрашување.Почнале да ја прашуваат 2+2 таа вика 5 публика плавуши викаат дајте и уште една шанса .Добро .Второ прашање 3+2 таа вели 6 пак почнала публиката да вика дајте и уште една шанса и на крајот ја прашуваат 3+1 таа 4 и публиката: дајте и усте една шанса. :P
   
  На butterflu, Amona, Milobebence и 19 други им се допаѓа ова.
 11. stefanija-m

  stefanija-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  28
  Влегува човек во кафана и се дере:
  - Сите политичари се кретени!
  Станува еден од гостите и му враќа:
  - Ej, немој да вреѓаш!
  - Што, ти си политичар?
  - Не, јас сум кретен

  Си биле Aмериканец, Mакедонец и Русин. Биле на базен каде што кога ќе речат нешто, водата се претвара во тoа!
  Македонецот пред да скокне рекол Жени и базенот се наполнил со жени!
  Русинот рекол Водка и се наполнило со Водка!
  Американецот пред да скокне во базенот се лизнал и рекол: Oh Shit!!

  Дошол цајкан кај шефот и му вели:
  - Шефе, сепак ние цајканите не сме најглупави...
  - Зошто?
  - Па прашувам еден човек колку е часот, а овој ми вика 5 и 5 наместо одма да ми каже 10.
  :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На butterflu, Amona, Cute_Girl и 23 други им се допаѓа ова.
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  Otisol covek vo kafeana i mu vika na kelnerot:
  -Imate vie diva patka? kelnerot -imame domasna ama ako sakate ke ja iznervirame!

  Mujo ja prasuva zenata: zenooo kaj se decata
  -na angliski
  mujo: -whwre are the children? :lol:

  Ucitelkata im dava pismena zadaca na ucenicite "sto bi napravile da ste direktor?"
  site pocnale da pisat samo mali gjokica sede i ucitelkata go prasuva -zosto ti ne pisuvaj a toj:
  -cekam da dojde sekretarkatta da i izdiktiram:DD

  koja e slicnosta megu tanga i vojnik?
  - i dvajcata cuvaat teritorija! :lol: :lol:
   
  На butterflu, Amona, Cute_Girl и 13 други им се допаѓа ова.
 13. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Na ajrodrom vo Peking-Kina se sretnuvaat MAKEDONEC i GRK...i grkot go prasuva makedonecot:od kaj ste vie?-na sto makedonecot odgovara:"Od Makedonija"..
  "Oooo,koja koincidencija!"-vika grkot.."Jas sum od Grcija,toa e Balkan,kolku e svetot mal?!" -se zacudil grkot.
  "Ne e svetot mal. "-mu odgovoril makedonecot..."MAKEDONIJA E GOLEMA!"


  MACEDONIA FOREVER!
   
  На Istata od vcera, MagicnaProlet, Amona и 24 други им се допаѓа ова.
 14. JATAGAN

  JATAGAN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  154
  1. Пошол Хасо на гости кај Фата и Мујо. Кај нив имало и други гости,се расположиле, пивнале по некоја чашка и на Хасо му се видела Фата многу убава. Размислувал тој како да и каже дека му се прави нешто и најпосле зел салвета и и напишал порака:"Фато, јас би сакал да те е..м. Ако се согласуваш стави ја раката под маса и повлечи...... ме за к...т еднаш, а ако не се согласуваш повлечи ме едно три - четириесет пати и тоа малку побрзо."

  2. Одат тројца другари во јавна куќа.- Јас сакам плавуша - рекол едниот.- Јас сакам црнка - рекол вториот.- А јас сакам со големи цицки и тесна дунда - рекол третиот.После некое време овие двајцава го чекаат третиов. Кога од ходникот доаѓа една со големи цицки и тесна дунда и вика:- Кај ми побегна оној со големите раце и малото куре?

  3.Отишол Мујо на театар, па кога се вратил Фата го прашува како поминал:- Море остај жено, досадно беше што да ти кажувам. Само на крајот беше интересно, кога делеа капути. Јас три си земав.

  4.Odi Trpe vo javna kukja i bara crnkinja, no bidejki nemalo slobodna mu nudele plavusa, mulatkinja, japonka..... no Trpe sakal samo crnkinja i ne prasuval za cena. Po nekoe vreme mu naogjaat edna i odat vo soba. Trpe ja soblekol i gi rasiril nozete i pocnal da i ja siri da ja stesnuva i otkako i ja namestil pocnal da ja... gleda od blisku,daleku,od levo,od desno i otkako ja izgledal ubavo i rekolda se oblece.Crnkinjata zbuneta go prasuva zosto tolku pari dal a nisto ne napravil.Trpe odgovoril: DOMA RENOVIRAM,ZEMAV CRNI PLOCKI PA DA VIDAM KAKO ODGOVARA SO ROZE FUGA !

  Ако ве бендисаа вицовиве да пишувам уште?
   
  На butterflu, Amona, maca cvet и 12 други им се допаѓа ова.
 15. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  . Пошол Хасо на гости кај Фата и Мујо. Кај нив имало и други гости,се расположиле, пивнале по некоја чашка и на Хасо му се видела Фата многу убава. Размислувал тој како да и каже дека му се прави нешто и најпосле зел салвета и и напишал порака:"Фато, јас би сакал да те е..м. Ако се согласуваш стави ја раката под маса и повлечи...... ме за к...т еднаш, а ако не се согласуваш повлечи ме едно три - четириесет пати и тоа малку побрзо."

  HAHAHAHAHAHHHHHHHHHHHHHHHHH :lol: :lol: :lol: :lol:

  Pisi uste ......
   
  На maca cvet, Simona123 и ki-ki-ch-ka им се допаѓа ова.
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  vo klasot dosol nov ucenik (japonec) CHUI CHAN CHING...eden od ucenicite go prasal sto zanci negovoto ime, a toj odgovoril deka znaci "od mnogu tatkoci"... ucenikot: "eeee znaev jas deka ne moze da bides tolku zolt samo od 2 jajca" :lol:


  sto e slicno kaj mazite i kucinjata. i dvata te gledaat kako da te razbirat ;)
   
  На Istata od vcera, butterflu, Amona и 4 други им се допаѓа ова.
 17. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  17
  Баба и дедо легнале да спијат. Бабата му вели на дедото:
  - Дедо ај качи ми се, уште можам да ги кренам нозеве.
  И дедото и вели:
  - И јас можам да ги кренам, само кој ќе не ебе.


  Како стенкаат Англичанките при секс?
  - Ох, yes,yes!
  А Американките?
  - Yes baby, yes baby!
  А Македонките?
  - Не кажуј на никој, на никој!


  Трпе и Трпана биле 15 год во брак. Секоја вечер имале редовен секс, но Трпе настојувал тоа да биде со угаснато светло. Една вечер додека имале секс Трпана случајно ја упалила ламбичката покрај креветот и забележала дека Трпе ја онади со вибратор и му рекла:
  -Трпе веднаш да ми го објасниш ова!!!
  А на ова и одговорил:
  - Јас лесно ќе ти го објаснам ова ама ај ти мене објасни ми ги трите деца!  Седи студент во библиотека и шмека некоја студентка. Девојкава приметила и му вика на дечкото:
  - Не ме гледај така моево срце припаѓа на друг.
  А тој и вели:
  - Ајде, ајде имаш ти и други органи.
   
  На Istata od vcera, butterflu, alexa_dimoska и 8 други им се допаѓа ова.
 18. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  -Zosto plavuska koga se tusira trca.
  Bidejki se mie so wash & go

  -Edno momce ja prasuva majka si koja e bremena:
  -Mamo zosto stomakot ti e tolku golem?
  Taa mu veli:
  -Cekam dete!
  Eden den momceto videl eden covek koj imal golem stomak i go prasa
  -Cicko sto sekas ti?
  Toj mu veli:
  -Cekam avtobus.
  Momceto:
  -Cicko ako izleze tocak ke mi go dades mene?!

  -Eden ucenik ne sakase da odi na ekskurzija so drugarite,i ucitelkata go prasuva:
  -Sto ti e,zosto ne sakas da dojdes?
  -Se plasam da spijam sam.
  -Pa dobro ke spieme zaedno togas!
  Dojde nokta,momceto veli:
  -Ucitelke,jas koga spijam go stavam prstot vo papokot na mama.
  -Dobro de,stavi go.... Ej ne e tamu papkot!
  -Ucitelke no i toa ne e mojot prst.

  -Ako edna plavuska i edna bruneta pagaat od balkon,koja ke stigne prvo dolu?
  Brunetata,bidejki plavusata dodeka paga treba da prasuva nakaj treba da odi.
   
  На butterflu, Amona, maca cvet и 3 други им се допаѓа ова.
 19. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  33
  Fala vi najmnogu za smeenjevo. Mi trgna denot.
  :lol: :lol: :lol:
   
  На Simona123 и ki-ki-ch-ka им се допаѓа ова.
 20. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  116
  Се поти Мујо врз Фата,а таа му вели
  -Боди Мујо,боди...
  -Бодам фато,бодам,ама не сака да влезе...
  -Соблечи ми го бодито будало една!


  Маж и жена биле заедно на полагање возачки испит.Се враќаат дома и жената го прашува мажот
  -Мажу што направи?
  -Ништо жено! Заебах се у кривину и паднах.А,ти што направи?
  -Поебах се у гаражу и поминах.

  Се договориле Дончо и Донка кога ќе им се посака "онаа работа" да се договараат со шифра за да неможат децата да ги разберат.Шифрата им била банка.
  И така му се присакало на Дончо и и вели на жена му:
  -Донке банката отворена ли е?
  -Не бе Дончо не е.
  -Поминало некое време и Дончо пак:
  -Донке мори се отвори банката?
  -Не бе Дончо, уште не се отвори.
  По некое време и се посакало и на Донка и вели:
  -Дончоооо! Се отвори банката!
  -Е се отвори Донке,се отвори ама курсот на девизите падна...
   
  На butterflu, Amona, Lana del Rey и 7 други им се допаѓа ова.