Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Вицови

Дискусија во 'Насмевка' започната од Mimi, 22 ноември 2009.

 1. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  3.122
  Пол:
  Женски
  • Се тепаат двајца на улица. Доаѓа полицаец, ги смирува и им вели:
  • Податоци молам!
  • Горан Митревски.
  • Горан Петров.
  • Не ви е срам, двајца браќа и се тепате!
   
  На butterflu, P.S.love, flowersss и 7 други им се допаѓа ова.
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.177
  Допаѓања:
  51.236
  595BEAA4-4858-4A5C-AAEB-B8C77A909931.jpeg
   
  На butterflu, Milobebence, smile:) и 5 други им се допаѓа ова.
 3. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1558879035722.jpg
   
  На butterflu, НаталиЛили, P.S.love и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Машки
  Случка од ALIEXPRESS
  Некој порачал средство за зголемување на пенисот...........
  и му пратиле лупа
  Ама имало и упатство.......“да не се употребува на сонце може да добиете изгореници“
   
  На butterflu, Milobebence, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 5. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1559026171327.jpg
   
  На butterflu, P.S.love, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  3.122
  Пол:
  Женски
  Кај ќе одиш на одмор годинава?
  – Кај шо нема појдено ни Доналд Трамп.

  – Ауууу, каде толку бе?

  – Градиште.
   
  На butterflu, cresa-jagoda, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. smile:)

  smile:) Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Aло брат каде си? -Директорот го мењам денеска. -Ај не ме зезај бе. -Не те зезам, еве ти ја жена му нека ти каже.

  Никогаш не го фали мажот пред пријателките! – Зошто? – Ама има расипани, проверуваат…

  Абе Трпе ти веруваш во љубов на прв поглед? – Да бе верувам. Е како така? – Епа, да ја видев Трпана вторпат никогаш немаше да ја земам.
   
  На butterflu, P.S.love, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
  Каде си?
  У wc.
  Што правиш?
  Колачи. Сакаш да ги пробаш?
  :lol:
   
  На butterflu и Kjutche им се допаѓа ова.
 9. Blazenka.G

  Blazenka.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2016
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  3.122
  Пол:
  Женски
  Сопругот ја прашува сопругата:
  – Драга, имаш ли некоја љубовна фантазија?
  – Имам… да водам љубов на плажа, под палма, додека брегот го прскаат брановите. Насекаде околу нас мирис од егзотични треви, а покрај нас најубавото вино на светот.
  – А јас сум одозгора или одоздола?

  – Ти си дома!
   
  На butterflu, НаталиЛили, P.S.love и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
  IMG_20190610_122451.png
   
  На butterflu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
 12. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
  IMG_20190614_141510.png
   
  На butterflu, P.S.love, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.333
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1560191025581.jpg
   
  На butterflu, P.S.love, jasbi и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
  IMG_20190618_213319.png
   
  На butterflu, P.S.love, jasbi и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  34.938
  Пол:
  Женски
  Jedna žena sedi u avionu pored sveštenika.
  – “Oče”, reče ona, “mogu li vas zamoliti za uslugu?”
  – “Rado, ako ću biti u mogućnosti, kćeri moja.”
  – “Znate, kupila sam jedan jako skup i posebno dobar aparat za depilaciju, ali on je još nov i sad se bojim da ću na carini morati mnogo platiti. Da li biste ga mogli sakriti ispod svoje odore?”
  – “Mogao bih, kćeri, ali problem jer ja ne mogu lagati. Nego, dajte mi taj aparat, nešto ću već smisliti.”
  – Žena je pomislila: “Nekako će se već srediti”, i dala mu je aparat.
  Na aerodromu upita carinik sveštenika da li ima nešto za prijaviti?
  – “Od glave do struka nemam ništa za carinjenje, sine moj!” uvereno reče sveštenik.
  Pomalo zbunjen carinik upita: “A od struka nadole?”
  – “Tu dole”, reče pop, “imam jedan aparat za žene, koji još nikada nije upotrebljen.”
  Carinik se glasno nasmeja i viknu: “Sledeći molim…”
   
  На butterflu, Abc07 и Someday им се допаѓа ова.
 16. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Машки
  2071264034889172361_2330378250.jpg
  2032969648795286168_2330378250.jpg
   
  На butterflu, P.S.love, Роберт 7 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Машки
  Првиот ден, Господ го создал кучето, и му рекол:
  По цел ден ќе седиш пред куќата и ќе лаеш на сите што ќе се појават или ќе поминат. За таков живот, еве, ти давам животен век од 20 години.
  Кучето рекло:
  Тоа е долг период за да се лае цел живот. Доволни ми се 10 години, а еве 10 ти враќам.
  И Господ се сложил.
  Вториот ден, Господ го создал мајмунот и рекол:
  Ќе ги забавуваш луѓето, ќе правиш смешни работи, ќе ги смееш луѓето. За таков живот, еве, ти давам животен век од 20 години.
  Мајмунот рекол:
  Мајмунски работи дваесет години? Тоа е предолго. Еве, и јас ќе ти вратам 10 години, исто како и кучето.
  И Господ се согласил.
  Третиот ден, Господ ја создал кравата и рекол:
  Ти ќе одиш по цел ден на поле со твојот газда, ќе работиш на жешкото сонце, ќе имаш млеко и ќе ја раниш цела фамилија на твојот газда. За ова, ти давам животен век од 60 години.
  Кравата рекла:
  Тоа е претежок живот, па уште и 60 години? Не, еве ти враќам 40, ќе задржам само 20 години.
  И Господ повторно се согласил.
  Четвртиот ден Господ го создал Човекот, и рекол:
  Јади, спиј, играј, и уживај во животот. За тоа, ти давам 20 години.
  Но Човекот рекол:
  Само 20 години? А може ли моите 20 и да ми ги дадеш плус оние 40 што ги врати кравата, 10 од мајмунот и 10 од кучето? Еве, нека бидат 80?
  Добро, рекол Господ. Сам сакаше така.
  И ете, затоа,првите 20 години од животот Човекот јаде, спие и ужива во животот. Следните 40 години р’мба за да си ја издржи фамилијата. Потоа, следните 10 години се глупира за да ги занимава и насмее внуците. А последните 10 години само седи и лае и р’жи на секого. ЕТЕ ТОА Е ЖИВОТОТ!!!
  ]:)
   
  На butterflu, Milobebence, P.S.love и 7 други им се допаѓа ова.
 18. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1562585379411.jpg
   
  На butterflu, Роберт 7, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.333
  Пол:
  Машки
  Со колку фактор сакате да биде кремата?
  - Со 30.
  - Доволно ќе ви е?
  - Ако згрешам,нека изгорам.
   
  На butterflu, Роберт 7, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 20. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  4.957
  Пол:
  Женски