Вицови

Дискусија во 'Насмевка' започната од Mimi, 22 ноември 2009.

 1. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  5B029C28-B95E-4D31-8766-A61C635E7475.jpeg
   
  На Mami3, butterflu, P.S.love и 3 други им се допаѓа ова.
 2. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.556
  Допаѓања:
  140.789
  - Иване дизај туј гузицу од фотељу и иди до комшику Зору да земеш ед’н филџан шикер у зајам !!!
  После пола сат :
  - Даде ли ти ?
  - Даде...
  - Па куде ти е шикер ?!?
   
  На marlonbrando69, butterflu, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  9.494
  Пол:
  Машки
  :rofl::rofl::rofl:
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  9CA8EC79-E37A-4CD7-BCE4-6BF0D1C5E339.jpeg
   
  На P.S.love, referentka, butterflu и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Ми раскинуеш затоа шо сум далтонист ли бе Розе?
  - Виолета се викам бе ВИОЛЕТААА. !
   
  На Iva9612, P.S.love, Discovery и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  20CA5F2F-FDB8-4A63-BE2D-905B7C887289.jpeg
   
  На butterflu, marija305 и Abc07 им се допаѓа ова.
 7. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  4A0C23B7-65FC-4BEB-BBF9-268CA76A3E80.jpeg
   
  На butterflu, Abc07 и Slatkata00 им се допаѓа ова.
 8. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
 9. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
 10. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  DBBD55CF-4195-4D49-A3A0-37AEAD7D03EC.jpeg
   
  На butterflu, Роберт 7 и Abc07 им се допаѓа ова.
 11. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Си живеел Адам сам и среќен, но еден ден Господ му рекол:
  - Ќе ти дадам жена, да живее со тебе, да не си осамен.
  И така се појавила реченицата „Да не даде Господ“.
   
  На butterflu, N.2106 и Abc07 им се допаѓа ова.
 12. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  Иде чоек на интервју за работа, се поздравуе со сите, седнуе на столица, и овие го прашујат - абе ти многу чуден дијалект имаш, од кај доаѓаш ?

  -Од кафана ! :drunk:
   
  На Iva9612, butterflu, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Tetrapak

  Tetrapak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  1.356
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1568813465535.jpg
   
  На butterflu, CrazyGirl15 и Abc07 им се допаѓа ова.
 14. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
 15. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  37400353-AB61-46A3-89D3-06D25A30EBB1.jpeg
   
  На Iva9612, P.S.love, dfsa и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
  627DC48B-F513-41AE-AE68-1433228A6BEA.jpeg
   
  На Bozica1980, butterflu и Abc07 им се допаѓа ова.
 17. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  9.494
  Пол:
  Машки
  70585450_2975520442464266_3624868126270685184_n.jpg
   
  На Iva9612, Someday, P.S.love и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.139
  Пол:
  Женски
 19. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  578
  Пол:
  Женски
 20. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  578
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1567809180056.jpg
   
  На Abc07 му/ѝ се допаѓа ова.