1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Внатрешен мир и спокој

Дискусија во 'Психологија' започната од iloveyou29, 30 август 2018.

  1. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Baba Rada,ke ni ostane sovrseno opstestvo,planeta na srekjni roboti bez kriticen um.Iako jas povekje sum pobornik na toa rabotite da gi gledam niz rozovi naocari.Mesto bolka biram ljubov.Koj saka neka kaze deka se samozalazuvam i ziveam vo iluzii ako mene takviot nacin mi nosi spokojstvo i vnatresen mir.Za se ja baram pricinata zosto se slucilo onaka kako sto se slucilo i ako go uocam toa i vidam smisla vo toa,vleguvam vo sostojba na smirenost,na zadovolstvo,a ne na neizvesnost i negativni misli duri i ako surovata realnost so necii teski sudbini mi go servira toa.Treba da se najdeme nekade na sredina mislam,a mozebi i se lazam.Mozebi imaginarniot svet vo kojsto ziveam sepak e najdobroto pribeziste za mene.I kako sto veli korisnickata Iloveyou,vo sekoe dobro ima malku loso i vo sekoe loso ima malku dobro,tie se celina i ako vekje postoi i losoto,bar da se trudime da preovladee dobroto.