1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вода во плуќа

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од nelisumsrce, 13 јануари 2015.

 1. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  9
  Дали некои може некои да ми објасни дали е опасно да имаш вода во плуќа предизвикана од јака настинка? Дали се лекува и дали е опасно?
   
 2. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  24
  Вода во плуќа не можеш да имаш од јака настинка... Пиши ја точната дијагноза за да знам за што точно станува збор
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.892
  Пол:
  Женски
  Вода во плука се вика акутен едем.И е опасно секако по здравјето.Но може да се појави и после јака инфекција,грип,качување на висока надморска височина,давење,употреба на дрога,при проблеми со срцето од различен тип итн итн.Но факт е дека мора да се интервенира одма.
  Да се направи екг,ртг,лабараториски анализи.
   
 4. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  24
  Мислам дека да стануваше збор за едема пулморум девојката немаше да седи на компјутер пишувајќи по форумот, можеби само влажни кркори од настинка која преминала во бронхит МОЖЕБИ затоа пишав да се изјасни подобро
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.892
  Пол:
  Женски
  Може не станува збор лично за неа.
   
  На libra89 му/ѝ се допаѓа ова.