Воопшто не мисли на иднината...

Дискусија во 'Врски' започната од 66-mo-1r, 19 ноември 2019.

 1. Boni montoni

  Boni montoni Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  NE NE REKOV BRAK, NEMORA HARTIJA U RED AKO NE SAKA, BAR DA ZIVEEME ZAEDNO I SEGA E OVA POLUZIVVEENJE, NA NEKOJ NACHIN, SE KAJ NEGO PRAVIME RUCEK, KO DOMA SE OSEKJAM , DOMASHNI OBVRSKI CHISTENJE, ZA VIKENDI ZAEDNO CEL DEN KAJ NEGO, NO NAVECER SI ODAM DOMA A SAKAM DA OSTANAM SO NEGO KAJ NEGO DA POCHNE DA MU RABOTI KLIKEROT DEKA TREBA USTE POBLISKI DA STANEME , INACE OK SI E SO MENE , PODOBAR DECHKO NE SUM IMALA OD NEGO NAJISKRENO , NO DOBAR SOVET MI DADE , KJE PORAZGOVARAM SO NEGO OTVORENO DA MI KAZE FALA TI
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.328
  Пол:
  Женски
  Очигледно сте се оладиле или они од вас се оладиле и све е навика ...Не може 30 + да не е сериозен, може да биде само несериозен спрема вас ,и да не размислува за иднина со вас ..млади сте и гледајте баталете ги на време за да не ви ја потрошат младоста ..
   
  На Nigredo Odor и nextredstyle им се допаѓа ова.
 3. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  2.740
  Пол:
  Женски

  Мене ме интересира, сакаш ли ти деца со него? Сака ли тој со тебе? Прости на директноста, ама добивам впечаток дека на некој начин го одолговлегува почетокот на заедничкиот живот со тебе. Тој си го истрчал своето, си добил дете, му пораснало, а каде си ти со своите 35 и твоите очекувања. Не си ни престара, но ни премлада за да оставаш на времето, а знаеш точно што сакаш и како сакаш. На крајот, вашиве заеднички активности се својствени за сите парови и буквално не гледам нешто поразлино во вашиот однос. Му требало, вели некој да го чува. Кога, дали мисли кога ќе остари, кога ќе шклапне,па некој да му готви. Мислам дека убаво е да си ги ставиш своите интереси пред неговите, а редно е на него да ги испочитува. По тоа ќе видиш дали навистина имаш иднина со него и каква, односно во кој правец би ви се движела врската.
   
  На Boni montoni, Nausicaa, Martka и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Машки
  Mn losho e shto sudite ako edno mahsko e takvo sekoe e i
  ako edno zensko e takvo seko e .. losho
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  2.740
  Пол:
  Женски

  Најчесто се тешат така. Кога не е во ред, еден мал дел од нив се надева дека ненормалното е нормално. За жал, помалку или повеќе кај многу од нас луѓето се јавувал овој психолошки момент.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  88.298
  Тoј 56 гoдини a нaслoвoт -вooпштo не мисли нa иднинaтa :D Нa тие гoдини сaмo здрaвје дa имa и пензијa, тoВa е желбaтa зa иднинaтa.
   
  На Someday, honey.11, Ena05 и 9 други им се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.907
  Допаѓања:
  5.892
  Пол:
  Женски
  Не можам да се лутам затоа што знам дека повекето денеска се такви :^).
  @66-mo-1r Ovaa recenica mi e naj tragicna od celoto tvoe izleganje.
  Ne draga ne se site takvi denes,tuku tebe ti e polesno da mislis deka se site i da se tesis so toa.
  Vo denesno vreme e pogubno za eden zdrav i prav maz so polni 30 godini da nema rabota i cel den da se vlecka i bezdelnici po kafinja i kazina(spored mene najgolem problem vo celava ovaa prikazna).
  2 Godini se poveke i od dovolni da ja zapoznaes licnosta so koja navodno si vo vrska i da imas seriozen razgovor za vasata idnina.
  Neznam vo kakvi odnosi e tvojot decko so negovite roditeli (i toa e vazno),no jas da sum na nivno mesto pod nikakov izgovor ne bi mu dala ni skrsen denar apsolutno za nisto.
  Sekoja vredna zena na ovaj svet zasluzva cvrst sposoben i rabotliv maz do nea vo sekoja smisla na zborot,nikoja ne e dolzna da pre vospituva parazit na 30 godisna vozdras.
  Ako ti se grizis za svojata idnina sedni i razgovaraj so nego seriozno,kazimu gi tvoite stavovi i mislenja.
  Trgni gi tvoite custva na strana i bidi iskrena sprema sebe,zaprasaj se dali imas voopsto idnina so vakov covek pokraj tebe.
  Srekno :f:
   
  На Summer16, Ivan4e04, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.811
  Допаѓања:
  31.563
  Пол:
  Женски
  Добро,сори,од твојот пост така се сфаќа.
  Но,заедничкото живееење подразбира делење на обврските околу домот.
  Мора да знаеш на што си,разговарај со него,кажи му што ти лежи на срце.
  @66-mo-1r Безделничар,коцкар тешко се оправа.
  Кажи му сè што ти смета кај него.Ако те сака,треба да биде подготвен да исфрли барем една од неговите лоши навики.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  111
  @Boni montoni Што ти фали тебе на 35 години, да си најдеш некој до еве да речеме 40 години и да си ја планирате иднината заедно , да си имате деца итн.... мислиш дека одминало времето, и овој не ти се допаѓа , па во мисли ти поминува каде ќе најдам друг на овие години, одмина времето да бирам , не сум убава и сл........ тој е 55 за 5 години ќе биде 60 , ако имате дете , тој ќе му биде дедо .....а ти ќе бидеш во едни убави години и ќе има една огромна разлика помеѓу вас и физички и психички ....... јас мислам дека тој бидејќи претходно имал брак , жена и дете, дека сега на овие години 55 бара како пријателка за во иднината таа да му биде како другар , да не планира како семејство ........ седнете разговарајте кажете што и како мислите ..... ако те гледа како другарка замини си ....... ќе најдеш некој да речеме до 40 години ...
   
  На nextredstyle и Martka им се допаѓа ова.
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  48.161
  Пол:
  Женски
  Какво е тоа полуживеење бе?
  Си наоѓаш оправдувања, а животот поминува.
   
  На felisitas, Marina*F, Nausicaa и 6 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.596
  Допаѓања:
  124.766
  Аха... види ги сите овие среќни бракови наоколу...
  6s6tn.jpg
   
  На Someday, honey.11, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  806
  Пол:
  Женски
  Нему му треба негувателка. Ти ќе се преселил кај него кога тој нема да е во можност...
   
  На Someday, felisitas, Marina*F и 6 други им се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.567
  Допаѓања:
  94.839
  Пол:
  Женски
  Не е до негователка. Она има 30,а тој 56 години и нема намера да ја земе.
  Убаво му е со неа, се е океј ама таа сака повеќе.
  Тој не сака.
   
  На Milobebence и nextredstyle им се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.328
  Пол:
  Женски
  Уште малку он ќе шета со катетар она ќе му мења памперс :rofl:
   
  На Anon, Annora и Ena05 им се допаѓа ова.
 15. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  27.415
  Многу духовито(facepalm)
  Еве и Џорџ Клуни исто. И Мел Гибсон.|(

  Се нема иднина, тоа е:x
   
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.328
  Пол:
  Женски
  Тие се одржани и се средуваат, мажите во оваа држава на таа возраст на ништо не личат , не се средуваат , не е ни со прачка да ги чепнеш камоли нешто друго .
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  27.415
  Може различни мажи знаеме8)
  Ама го гледаш претседателот, не е лош ко за 57.

  И од кај знаеш кој и каков партнер има, и каква врска има тоа воопшто, секој си бира тоа што му одговара. А за коментарите пензија, пелени и слично- дискриминација и герентофобија е тоа:!:.
  Остајте ги луѓето да се сакаат, ако се сакаат, не е љубовта ексклузива за тинејџери.
   
  На missmama, candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  88.298
  Прашањата од типот -не ме кани да спијам и да се преселам кај него, што ли мисли, што ли сака -се малку тинејџерски. На тие години отворено ќе си кажеш што сакаш и што очекуваш од врската. На 35 години ако ми е незгодно да го прашам за идни планови, не знам...Сакам брак, сакам дете, јасно и гласно. Ти ако не сакаш, фала многу, пријатно. Време за заебавање нема. Посебно кога тој е малку постар.
   
  Последна измена: 21 ноември 2019
  На Anon, Angie1432, felisitas и 11 други им се допаѓа ова.
 19. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  27.415
  Види сега, нејзината приказна не можам баш да ја разберам- зошто едноставно не спие кај него, ама па штознам, секакви религиски и останати феномени постојат. А богами и возраста нема врска со зрелоста, повеќе зависи од искуството.
  Зборот ми беше, луѓе имаат љубов и партнер/дечко/девојка, и на 30 и на 40 и на 50. Е сега, тие луѓе обично не се во мк, ама не значи дека не постојат како невидливо малцинство. Да се подј*баваме овде дека за во геријатрија биле, I don't think so. Сеедно дали се вдовици, разведени, самци или штознам што, сите треба да имаат љубовна иднина ако сакаат.
   
  На Milobebence, nextredstyle, missmama и 2 други им се допаѓа ова.
 20. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  806
  Пол:
  Женски
  Ne stanuva zbor za problem vo vrska so nivnata razlika vo godini, tuku kako gospodinot se postatuva sprema nea: uchi se ti da mi chistish i gotvish sega, ama ne mozhe kaj mene da spiesh, ne sakam da se preselish kaj mene, ama aj ti spremi se mene da me gledash (zborovi so koi chlenkata se izrazi pogore). Tuka ili edniot ili drugiot e izlazhan i ima razlichni viduvanja. Mene mi lichi na toa deka gospodinot si ja sprema nea za neguvatelka koga koj nema da mozhi sam.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.