1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воопшто не мисли на иднината...

Дискусија во 'Врски' започната од 66-mo-1r, 19 ноември 2019.

  1. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.241
    Допаѓања:
    166.062
    ^Мажите во мк по дефиниција не можат сами, затоа им треба готвачка-чистачка:D.
    Ама за на геријатрија уште 15-20 години не е.
     
  2. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Според годините тој не е за на геријатрија ама според муабетите дека на 56 години ќе умира па ќе гледале за заедничка живеачка тој е веќе предвреме остарен.
    @Boni montoni тој сам ти одговорил дека ти вика ќе живеете заедно за да не му пискаш и имате мир во куќа, демек да ти удоволи. Ако сакаш ваков живот терај вака, ако сакаш друг живот прво објасни му дека на 56 години не завршува животот и дека пред вас има уште многу време за убав и среќен заеднички живот, се разбира ако и двајцата сакате заедница.
     
    На Boni montoni, nextredstyle, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    За да се разведат,еден ден :rofl:
     
    На teressa, Biljarkata и WildMk им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Епа и стево е одржан не го опрала работата за да изгледа лошо , 90% од неговите врсници изгледаат лошо , и колку што јас имам инфо мажите после 50 год мн слабо функционираат во сексот !
    Значи после 50 само гаки може да му пере и нишо друго3
     
  5. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.643
    Допаѓања:
    161.579
    Пол:
    Женски
    Тек на 60 па да видите колку е страшно и колку за ништо не ги бива.
    Ни гаќи не им се потребни.
    По памперси шетаат :)
     
    На Milobebence, WildMk и Lostinparadise им се допаѓа ова.
  6. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас бев во врска со дечко шо имаше работа ама никакви амбиции. Имаше планови за иднината, да се земиме и да имаме деца и да живејме во една соба со неговите заедно во куќата.
    Моите планови, беа да заминам од Македонија, да завршам магистерски студии, да имам подобар живот и подобра кариера. Најмногу се сакавме, ама плановите за иднината ни беа скроз различни. Тој не сфаќаше зошто јас сакам да се остварам на таков начин, јас не сфаќав зошто тој на 25 јас на 23 би се скрасиле уште недораснати и недооткриени во светот.

    Година и пол подоцна откако раскинавме, јас сум при крајот со моите магистерски студии, имам работа во луксузен бренд за спортска облека, живеам во земја со секакви можности, напредувам на секое поле.
    И имам дечко, доктор на науки по физика, со кој се разбираме на поинакво ниво во поглед на амбиции и работа и секакви теми од животот.
    Тој е на истото место, само со друга женска (која патем се вика исто како мене).

    Со ова нејќам да кажам дека јас сум посреќна и дека мене ми оди подобро и дека тој не успеал. Баш напротив, сакам да кажам дека јас си најдов то мене шо ми одговара, тој си најде то него шо му одговара. И искрено се надевам дека е среќен, како шо сум јас.

    Ко бев мала мислев дека љубов ако има, се ќе се среди. Дека не можи ако сакаш некој толку силно и искрено да не се најди некаков компромис или решение. Сега како возрасна, знам дека то е многу, многу погрешно. Љубовта е битна да, ама ако имате различни патишта предвидени во иднина- џабе.
     
    На Dust, Dadusicka, Yeeah и 22 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Тоа е тоа. (y)

    Може да ја затворите темата.
     
    На Dadusicka, Yeeah, Anon и 16 други им се допаѓа ова.
  8. missmama

    missmama Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Не ве разбирам како можете да сте толку дрски и безобразни. Зошто така пишувате ?!! Од кај знаете девојтака/жената низ што поминувала и каков и е животот. Жена која нема осетено љубов во животот и сака само да биде сакана и почитувана не и се битни годините односно сексот...односно е и за тоа има решение, медицината е напредна..едно. А друго ..незнам во какво опружување сте но во мое опружување има луѓе на 50+ кои изгледаат прилично пријстојно ! Симпатична е нивната смиреност, одмереност, вистински џенталамени се. Зависи кој што преферира во животот и немојте да судите поради своите задоволства а притоа да вреѓате.
    @Boni montoni прави си како што тебе ти е убаво и не доволувај да ти влијаат коментарите кои би те повредиле.
     
    На Boni montoni му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Сарказам е тоа на Бубче.
     
    На missmama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.643
    Допаѓања:
    161.579
    Пол:
    Женски
    Во право си:)
    Штета што не ја виде иронијата во мојот пост;)

    Ако и е утеха на @Boni montoni
    еве да споделам.
    И јас со мм сум разлика 20 год.
    Јас 40
    Тој 60
    Па да видиш што ни е убавко:inlove:
    И на диско идеме
    И љубоФ водиме
    Без помагала и бастуни, без пелени сме
    И среќни сме:)
     
    На irrelevant, 1209, nightingale и 10 други им се допаѓа ова.
  11. missmama

    missmama Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    :) Добро се извинувам. Го читам форумот но не сум во тек за ниеден член.
    Супер, да си бидете заљубени и среќни уште долги години... ( без пелени) :);)
     
    На nightingale, cresa-jagoda, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
  12. mawena

    mawena Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    16
    Девојки здраво, имам пишувано и претходно во темата врски љубовни проблеми итн, и ова ќе го кажам кога не иде не иде, јаас со еден психо сум 2 и нешто години и плус една претходно, и човекот ноторно лаже, мислам лаже суши, има 35 години и секоја година периодично ми подлажува сега ке се земеме сега ке биде се ок, не работи ти,не почнувај ова не почнувај она, чекај и за на крај сега да ми каже дека планирал евентуално наредната година летото јас и он нешто да правиме посериозно, мислам јас и така веќе се нервирав што постојано се му е пред мене, редовно си планира дешавки без мене со изговор јас не сум можела што имало врска ако оди итн, и тука се растури се. Сфатив сега го мрзам, очекував дека се сменил сватил и дека до крајот на годината ќе тргнеме кон посериозно, но не. Со секој ден со него јас се мразев себе си што дозволувам некој да ми ја троши енергијата да ме лаже, залажува. Згора на се премногу малку време ми посветуваше, ниту се гледаме повеќе од еднаш неделно, ниту ме бара како порано, се е уморен се е некаде. Тотално различно од она што сум јас. Поентата е дека треба да престанем да го барам во него она што го нема, мене не ми треба мало разгалено дете, сакам машко силно одлучно кое знае како да ја чува и сака она до него. Малку сум разочарна искрено, но повеќе сум уморна да правам од него нешто што не е.
     
    На FVP му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.448
    Пол:
    Женски
    Ако си уморна,откачи го.
     
    На Sindell му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Не епроблемот толку до годините на типацот, колку до неговиот став. Како да ја кали девојкава, иако подобро речено женава за некоја си иднина кога некој него треба да го гледа. Демек тогаш небаре ќе се сплотат во заедница, а тоа може да биде за 15, 20, 30 години, кој знае. Тој не ја гледа како партнер, сопружник сега, туку во иднина. Е, сега прочитав и дел,, чистење,,. Што побогу она ќе му чисти или чисти со него, кога не престојува таму, стварно не знам.
    Офф топик, моиве имаат по 71 и сите ги прават 20 години помлади, пу пу.. Во населба има еден над 60 сигурно е, секое утро трча, мускулатура екстра, сто пати подобра од онаа на млади мажи мешљаци. Познавам и следев предавања од 80 годишни професори емеритуси кои патуваат и предаваат и мозоците им работат феноменално, а и прилично добро слушаат и се движат. Башка ете тренирале заедно.
    Поентата ми е неговиот став е несоодветен на нејзините желби. Толку. Таа пак сака, изгорена е за брак. Со тоа што вика не мора брак, само си ги снижува критериумите да е поблиску до неговото рамниште на размислување, се пазари самата со себе прво, а потоа и со него.
     
    На Svetoslava, Bubce38 и nextredstyle им се допаѓа ова.
  15. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    DUSHICHKE SKORO ISTI SME :) TOA DA , NE OSPORUVAM, SLICHNO I NIE IZLEGUEME SEGDE I ON E SO MLADA DUSHA :D ME SETA SEGDE TOA DA, VESEL E SAMO TOA MI E MAL PROBLEM ZIVEENJETO ZAEDNICHKO :))))))))))) SE NADEVAM KJE BIDE I TOA, BAS MI E MILO SHTO STE SREKJNI VIE , BIDETE SI TAKA CEL ZIVOT MILA

    Tochno kaza mila, jas taka dolgo bev bez ljubov , se me sakaa samo da me krijat, nikogas ne sum osoznala ona pravo vo ljubovta,ko da bev prokolnata, sakav da misli nekoj za mene za idnina no nikoj od niv ne mislel ,koda bev samo od denes za utre i najposle resiv sama, bev sama so godini se naviknav i ubavo mi bese , nemase koj da me povreduva, si se pomiriv deka kje bidam sama bez ljubov, bar si imav drustvo, drugarki , se pomiriv deka nikoj nejke da me zeme srekjna si bevm, najposle go zapoznav ovoj chovek, bese so prekrasna dusa, se trudese okolu mene, prvo bevme prijateli i po dva meseci trgnavmem, mi rece deka e srekjen so me ima, se molel dolgo za bidam so nego i deka neveruva deka on postar kje moze da osvoi mlada devojka ko jas on 55 a jas 35 i posle toa eve odime do denes se e ok samo tie problemi shto neznam dsali kje saka zaednichki zivot so mene, ednas vika da ednash ako bidam zdrav i ziv poshto e postar i se plashi -- fala mila za sovetot i poddrshkata, tvoja, mi znachi koga imam nekoj shto me poddrzuva :)

    dusho fala , i ti mislish ko jas spored toj negov zbunuvachki odgovor kje razgovaram so nego --
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
    На missmama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Абе шо си трошите време со погрешни луѓе?
    Не е битно дали сакаш, или не сакаш брак/живеење заедно, летање на Марс...
    Битно е да растете заедно.. односно, кон исти цели да се стремите со партнерот.

    Ако се разидувате до толку во размислувања кои се круцијални за генералната состојба на вашите животи, и на кај треба да се развива ситуацијата, не сте еден за друг.
     
    На ЕденЧлен, Mishela, Nausicaa и 8 други им се допаѓа ова.
  17. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    fala ti mnogu shto me razbra lovestonned, i za poddrshkata tokmu taka, :)))))))) ne pobarav takvo nesto voopshto , ako sakam mozam sama da si najdam dechko , no ne jas vekje si imam, eve ovoj chovek i kolku tolku me usrekjuva, samo toa shto ne ostanuvam kaj nego na spanje a mnoogu salam inache sme non stop zaedno ,
     
    На lovestoneddd, candy.cane и Svetoslava им се допаѓа ова.
  18. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    А зошто не остануваш? Поготово што живее сам, а ти не си дете.
     
    На cresa-jagoda, Boni montoni и Sejfullai им се допаѓа ова.
  19. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    E TOA E PROBLEM ''ZOSHTO'''??? dusho , toj ne sakaaa ((((((((((((((((((((( zimoto lani koga odevme tri meseci samo da ostanuvav koga bese ladno i snegovi , no sega ne, ,,, mu vikam a oti ne sopieme zedno???? zaedno??? veli eee mrdash, me budish u son, sakam da se naspijam, odam na rabota stanuam u 5 shto e tochno toa da ,inace da, si prespivame zaedno na poruchek prikvecer ko sekoj normalen par , no nekako ete seuste ne ziveeme zaedno ko shto treba ko sekoj zdrav par
     
  20. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Бони, а дали сте биле заедно на некој одмор, викенд или блиско патување? Имате ли можност за такво нешто? Сакам да кажам би било прекрасно за ваше целоднрвно зближување. Дали еве ако има лесен сон и секое твое движење го буди, има можност за одвоено спиење во истиот дом. Не е лошо да зспочнрш со овие работи да видиш како ќе реагира, но пак ќе кажам важни се и твоите желби. За раѓањето, има жени кои без проблем и постафи од тебе прво дете родиле, а за ризикотнајдобро твојот доктор знае. И немој да си мислиш дека одвен него никој не би те сакал, немој! И најмалку немој таа своја мисла да ја рефлектираш пред него како не би ја искористил во своја полза. Ти посакувам навистина се да биде како што ТИ сакаш.
     
    На piksooki, Biljarkata и candy.cane им се допаѓа ова.