1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воопшто не мисли на иднината...

Дискусија во 'Врски' започната од 66-mo-1r, 19 ноември 2019.

  1. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Па гледа дека се залажуваш така и ајде да се порадува малку ти вели дека кога ќе остаре ќе му готвиш и переш, и ти си среќна после. Другиот ден пак по старо. Сериозно не знаете да си дадете од важност.[/QUOTE]
    ubavo kaza , i toa mozno e
     
  2. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Ако некој не планира иднина со тебе а тебе не ти е дојдено до губење време само оди си,колку побрзо ќе заминеш толку подобро,можеби не планира иднина со тебе или па воопшто не е загрижен за иднината и живее од ден за ден ...
     
    На Tanjamm, Svetoslava, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.664
    Допаѓања:
    116.461
    Пол:
    Женски
    Дали е зезање...
    Ама,те влече.
    Ако не се нафаќа на заедничко живеење, а ти го сакаш тоа,тогаш не сте еден за друг.
     
    На candy.cane и Boni montoni им се допаѓа ова.
  4. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Нели ти се смачи да го молиш? Те читам секој ден, истата тема, се лутиш, ама најдобар е. Ај цени се себеси малку повеќе. Знаеш и сама дека убавина со сила не бидува. Очигледно човекот моментално нема планови да живеете заедно, и да го убедиш ќе биде наметнато. Треба и тој да сака исто колку ти. Вака со лутење како мало дете не добиваш ништо. Или чекај, ако сметаш дека вреди, или барај некој со исти планови како твоите.
     
    На Tanjamm, cresa-jagoda, Svetoslava и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    fala mila za sovetot <3
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    koj go znae sho misli ... ubavo kaza , kje razmislam za ova
     
    На Biljarkata и nextredstyle им се допаѓа ова.
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ние луѓето можеме да бидеме искрени без да бидеме дрски. Пред се да кажам браво @Boni montoni за твојата смиреност.
    Е сега за твојот проблем. Мој совет е да го викнеш на вечера и да му кажеш дека треба да разговарате. Нека биде тоа некое интересно место по твој избор.Ќе бидеш смирена а не нападна и со присила да сакаш да се направи нешто. Ќе му кажеш дека после тој разговор ќе се разрешат многу работи.(Очигледно тебе ова ти е преважно и врската нема да ви функционира додека не средиш.Нормално дека е подобро работите да течат во природна насока но после твоето пишување гледаме дека тоа многу те измачува.Секако дека заслужуваш да бидеш со некој кој има иста цел како твојата.Ти планираш заеднички живот.Цел живот да поминеш со некого не е воопшто мала работа.)Кажи му дека ти веќе планираш да започнеш семеен живот итн.Кажи му дека ако не се гледате во истото поле да биде искрен и да ти каже.Ако неговиот одговор не те задоволи, односно ако одговори негативно или ако ја изврте темата мој совет е да се одалечиш и среќата да ја побараш на друго место.Не е крај разделбата со него.Напротив можеби е почеток за твојата вистинска среќа.
     
    На Tanjamm, Milobebence, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Boni montoni

    Boni montoni Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    kolku ubav sovet, ti blagodaram od srce za prekrasnava poraka, gledam deka nekoj vistinski se potrudil da mi pomogne TI mila prijatelke :) , tokmu taka, kje razgovaram so nego po tvojot plan :D mi se dopadja ova , vecerva BEv TAZNA ZAMISLENA duri i on me sekjava i mi veli sho ti e dusho?? zoshto si mi vakva????? nekako se zagrizi shto sum nekako chudna , ne mu kazav samo go gushnav i mu rekov nishto ne mi e a solzi vo ochite :(((((( me gushna silno potoa mi kupi nekoi raboti sho gi sakam :D bez da pobaram , taka ubava vecer i spominavme, ne mu spomnav nisto ama tvojov plan mi se svigja bas taka kje napravam, fala ti od srce <3
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.238
    Луѓе не помага разговор, не верувам, туку гледајте да не се плеткате со неодговорни луѓе. Не може да биде незрел на 30 години, не е во ред. Мора да се работи, друг пат нема, а времето е пари и не треба да се губи џабе времето. Ако не работиме сега кога сме млади, кога ќе работиме? На 50 години кога ќе имаме по неколку дијагнози, кога ќе се заморуваме лесно, кога младите ќе не прегазат? Не ги толерирајте мрзливите, скржавите, себичните, ценете се, инаку ќе бидете уште една малтретирана жена во низа, затоа што почнува со ситен конфликт, а ќе заврши со караници, насилство, страдање на деца утре итн.
     
    Последна измена: 1 декември 2019
    На prashinka, eliesaab, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.