1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вооружена група извршила напад врз полициска станица во Гошинце

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Yipman2, 21 април 2015.

  1. aahhsddcjd

    aahhsddcjd Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    СИТЕ ЗАЕДНО ДА МУ КАЖЕМЕ ЕДНО ГОЛЕМО НЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ И МАСОВНО ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА НЕКОИ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ НЕГО А ОВИЕ ТЕРОРИСТИВЕ СЕ ОД ЗОРАН ЗАЕВ ЈАС МОЖАМ ДАГАРАНТИРАМ ОТИ МАЈКАМИ РАБОТИ ВО НЕКОИ КОМИСИИ НА СДСМ ФАЛА БОГУ ЧАФКИТЕ МИ ГО НЕМААТ ИСПИАНО МОЗОКОТ МЕНЕ И СУМ ПОДРЖУВАЧ НА ОВАА ЧЕСНА ВЛАСТ
     
    На koritsaki и Marick14 им се допаѓа ова.
  2. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    @aahhsddcjd Vnimavaj so vakvi izjavi deka mozes nesto da garantiras, ova e seriozna tema, pa mozes da bides povikana da si kazes sto toa so sigurnost znaes.Nikogas ne znaes koj cita. Just sayin'
     
    На okcenzi, cresa-jagoda, Twins2007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Twins2007

    Twins2007 Нов член

    Се зачлени на:
    17 април 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Lele adsifhklwfhs pa barem daj si nekoj normalen nickname. A sto toa znaes,ajde vo detail, javno, pa I nie da doznaeme.A za cesnosta vo druga tema.
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас не сум политички определен, али разликата од 2001-2004 и денес е многу сменета. Војската ни е 10 пати посилна од тогаш. Во 2001 што не излезе да ни ја браниш државата чим си толку голем патриот?
    Сите избегаа.
     
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па Шеќеринска кога беше на чело на СДСМ и самата кажа дека ќе го промени името на државата. Али на луѓево не им текнува тоа. А они не знаат дека ако дојдат они на власт, отиде државава.
     
    На ladyySi и Elissa им се допаѓа ова.
  6. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    A demek sega napred odi drzavava, abe samo rozi ni cvetaat :f::f::f::f:(facepalm)
     
    На Marossa, Abrakadabra, Twins2007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Значи дај прочитај се уште еднаш да видиш што си напишала. Во 2001 година не што го изедовме стапот туку немавме ни муниција и оружје. Порачуваа од Украина оружје. Само они ни помогнаа и никој друг. Толку неспремна војска не сме имале до сега. Кога требаше да се прати оружјето кај нас, Бугарите, Србите, Албанците не дозволуваа да дојде преку нив, туку ни го донесоа преку Грција.

    Заев точно е дека ја дестабилизира државава. Сака да направи војна за да дојдат они на власт. Зар толку ли ти ги затвориле очите?
    Прегледај на Јутјуб има видеа како СДСМ тврдат дека ќе го сменат името на државата, а тоа значи и дека ќе ја продадат државата.
    Да, оди напред државава. За разлика од тоа како беше пред 10-15 години.
     
    На ladyySi и Elissa им се допаѓа ова.
  8. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    @Marick14 Mladi so fakulteti doma dremat, na nivno mesto primeni nekoi preku vrska ili ponovo sto si platile po 2-3000
    zavisi za koe rabotno mesto, izvrsiteli notari I kazni im go odzemaat duri I socijalnoto bez pardon, primanje od 2000 denari, abe rabotava te tepaat ne ti davaat da places.Kakvi investicii kakvi rabotni mesta po nivniov muabet ke nemame dovolno rabotnici za site tie novi rabotni mesta.Inaku ne sum partiski opredelena ama ova sto go pravat e sramota I zatoa nikogas nema da go imaat mojot glas.Ako treba eci peci pec je pravam pa komu ide.
     
    На okcenzi, Tanjamm, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Абе гледај Марик , убаво тоа ти партиски војник што си , ама те молам не ја навредувај интеленгцијата на членовите на форумот , веќе смешен стануваш што мислиш дека некој ќе ти поверува со глупостиве што ги пишеш.
    - прво види 24 бомби поминаа ,
    - второ ај покажи ми те молам доказите како тоа во 2001 било лошо а сега е подобро , напротив , поради постапките на вмро (нели и убијци од 2001 ги ставија министри едно време) мислиш ќе има некој да се тепа сега , за кој да се бори ? , за вмро , како да не , боље државата да ја освојат , и така за к*р не ја бива веќе.
    - трето како тоа оди напред државата кога сме во еден куп долгови и катастрофи благодарение на вмро
    - четврто како тоа Заев ја дестабилизира државата , кога све што прави е давање докази за криминалите на вмро , ако некој има дестабилизација тоа е вмро ,
    - петто ако до сега не виде дека сето ова беше еден театар на вмро со нападот , тогаш нема потреба ни да се дискутира со тебе , или ти е веќе испран мозокот или се правиш глуп на сила оти знаеш дека и ти си вработен со партиска книшка , така да помалце коментирање глупости тука и еве сега кај и да е грујо ќе организира нов митинг , со препоса под мишка и заедно да идете да ракоплескате таму ...
     
    На Summerlover, crimson, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А демек ако дојдат СДСМ мед и млеко ќе тече?
    Ако е така јас уште од утре политички ќе се определам за нив. :rofl:
     
  11. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
    Ахааааа... Сакаш да кажеш дека албанецов министер ќе земе да се бори против албанците? А војскава ни е посилна заради партиските вработувања? Тоа сакаш да кажеш. 90% дебили се вработени! Тешко нас ако по некоја случајност пукне. Иако... јас верувам дека тоа се само заплашувања од твоите истопартијци.
    Од каде знаеш ти дали јас сум се борел-а во 2001 или не? А ти? Каде беше тогаш?
     
    Последна измена: 23 април 2015
    На Youknow, Twins2007, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Twins2007

    Twins2007 Нов член

    Се зачлени на:
    17 април 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    40 teroristi dosle so dva avtomobili, del od presot na mvr.
     
    На Summerlover, cresa-jagoda и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  13. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Хахахахаааааа ....па подобро да немаат прес ! Ама, вака барем гледаме колку се глупи !!
     
    На Twins2007, kjukli, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    grujo go ima najdobriot dron u drzavava i vakvi vesti praat samo ankcioznost
    za dr neznam
    i ne me interesira u momentov
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Марик, колку години имаше во 2001ва и како ти си бил инволвиран во истата?
    Имаш информации од внатре за армијата во 2001 и армијата во 2015?
    Не...?!
    Епа тогаш ослобден си од оваа тема, не знам кој не знае што пишува.
    Ако баш сакаш да знаеш, подготвеноста на армијата не се гледа само низ МУНИЦИЈА, туку низ многу други параметри, а пред се е подготвеноста на луѓето кои стојат на чело со неа, а и на оние кои би ги извршувале наредбите. Најважно - мотивирана војска. А војска се мотивира кога чувствува дека државата се грижи за неа и нејзините потреби и кога не е во војна, ами во мир.

    А и што се однесува до муницијата, биди убеден дека сега сме очајни во однос на тогаш, а капацитетот преполовен.

    Само тоа за тебе се виши теми, кои не ги разбираш.
     
    На cresa-jagoda и okcenzi им се допаѓа ова.
  16. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    pod dron mislam bespilotno letalo
     
  17. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Грујо може да има дрон кога ќе си го купи од свој џеб, а не со народни и позајмени пари.
    А тоа безпилотно летало е подарок од Американската база CAS. Додуша и цела АРМ е обезбедена со половични и застарени воени арсенали од други земји кои неместо да му ја мислат што со застаренава воена опрема, си го решија проблемот со тоа што ни ја подарија нам.