Восок за коса

Дискусија во 'Коса' започната од Divinebutterfly, 6 октомври 2011.

 1. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Користам црн тафт и презадоволна сум. Како со дрвофикс да ја местам :lol:
   
 2. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  9.937
  Пол:
  Женски
  Па го користам,ама не многу :D Пошто заборавам,а нели тоа треба на мокра коса кога ќе е,а јас фаќам и јас сушам па после не е убаво да ставам :D Ама иначе кога ставав,ок беше,ја прави мазна косата така,и поцврста :wasntme: ,да не се разлетува и ок е. И јас сакав од црвениот ама немаше,имаше само од црниот и овај мојот.Сега ќе ставам сликичка пошто ја снемало :D

  [​IMG]
   
  На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.877
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Хахаха исто! И мнооогу споро се троши :D
   
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Субрина обично користам многу убаво ми мириса :)
   
 5. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  кажете ми според вас која е разликата помеѓу субирина и црниот тафт, на два памета сум кој да го земам а цените тука им се 190 ден ?? :) :)
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  10.007
  Пол:
  Женски
  Јас го земав сега восокот на Hobby.
  Смешна цена од 120 денари, па си реков зошто да не го пробам. Многу пријатно мириса, и сега за сега фино ми служи, ама ќе видиме после подолго користење.
  Да не има некоја искуство со него?
   
 7. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  334
  Мн ретко користам восок, овој го имам, од поодамна ми е купен и мн го сакам, прекрасно мириса!!
   

  Прикачени фајлови:

 8. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
  Го користам восокот од Субрина,црвениот, веќе со години и не би го менувала уште долго.Ја обожавам и неговата миризба а и ефектот што го има врз мојата коса.
   
 9. I.Radman

  I.Radman Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  29
  Од искуство ви препорачувам да го пробате восокот на KEUNE:

  Овој восок ви дава ефект на сјај и волумен.Направен е од природен пчелин восок и нуди двојна заштита од надворешни штетни влијанија и слободни радикали:
  [​IMG]

  Од професилоналци е пофален и Keune Fibre Wax,оптички восок кој ја негува косата и го штити влакното,видно го спречува сушењето:
  [​IMG]

  Веќе е општо познато дека оваа Холнѓанска колекција е една од основните продукти на фризерските салони,меѓутоа кога веќе зборуваме за восокот,искрено ви го препорачувм.
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Kрем-гелот на Тафт 10 carat shine, екстра е и навистина не ја лепи косата, косата е посјајна а и мириса прекрасно. Совршен е, ми се допаѓа дека не е чист гел туку крем-гел. 150ml=159 ден.

  [​IMG]
   
 11. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  2.093
  Пол:
  Женски
  ајде ајде уште ова немав ставено на косава.. ама ми треба бре :D следен на 32452 километарската листа на продукти за коса е taft 10 carat shine
   
 12. karamela24

  karamela24 Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Jas isklucivo koristam vosok vo sprej od avon i mnogu mi se dopagja :)
   
 13. AnGeL4e009

  AnGeL4e009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Мене од овај спреј ми се прави многу првут ...Уште TAFT 10 CARAT SHINE ми фали дома да го донесам све и свашта имам испробано :^) :lol: :rofl: и мислам дека горе наведениот ќе помогнит сигурно 8) ;)
   
 14. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Не ја мрси косата восокот?јас немам ставано ама некако шубе ми е да не ми ја мрси ... :)
   
 15. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Јас користам субрина и ако ставам денеска утре морам да ја измијам многу ја мрси косата.Но обожавам да користам восок онака добар ми е косата да не ми е разлетана,кога ке ставам до израз ми иде степенот.Еве читам девојките го фалат восокот на тафт и следно што ке направам ке си земам од него.
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Еее ја се зезнав што купив восок....ептен ми ја мрси и ептен ретко сега го користам.
   
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  9.937
  Пол:
  Женски
  Да ти кажам право и јас така,пошто брзо се мрси,а и не сум навикната на него,не ми текнува мн да го ставам.Додуша можда и неправилно го користам некако :?:
   
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  Ми го испофалија овој восок
  [​IMG] но дали некоја од вас го користела и дали е стварно добар?? И ако знаете каде може да го најдам во Скопје ;)
   
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.793
  Допаѓања:
  5.401
  Што е функцијата на восокот?
  Предности недостатоци?

  Сакам утре да си ја сплетам косата со повеќе плетенки, но, за да ми стојат повеќе време плетенките сакам гел/восок но ГЕЛ/Восок кој Нема да ми прави Првут,Лушпи...

  Или некој трик да ми стојат барем 2-3 дена "плетенки" ?
   
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  32.106
  Пол:
  Женски
  Зошто мислиш дека ти треба зацврстувач за да стојат плетенките два-три дена?Побитно е какво е влакното.Ако имаш тенко и лизгаво влакно,тешко стојат плетенките.Јас имам таква коса,па никако не можам да ја носам плетенка.Никакво средство не ми помага,а фризерката ми ја плетеше што навистина многу добро работи.И се откажав од таква фризура.