1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воспаление на мускули

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од langida, 1 април 2013.

  1. langida

    langida Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    13
    како се справувате кога имате воспаление на мускули дали ако ги везбас повеке болат
     
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    воспаление на мускули

    Имав воспаление на мускулите пред некој ден ( од кошарката). Еднаш ми објаснуваше мама дека во мускулите се ствара млечна киселина и затоа се чувствуваме така. Ако се движиш или вежбаш, но умерено, киселината ќе се разнесе и болката ќе се намали. Но ако претераш со вежбањето, ќе се зголеми (веројатно затоа што ќе се створи повеќе киселина).
     
  3. Minion.M

    Minion.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    воспаление на мускули

    За тоа треба добар одмор и постојано движење. Да и кога имам воспаление вежбам ама друга мускулна група :) како и да е таа е една од најубавите болки... Според мене :lol:
     
  4. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    воспаление на мускули

    пијам андол :)
     
  5. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    јас колку што знам доколку добиете воспаление на мускулите треба да се туширате сотопла водаи да пиете аспирин
     
  6. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Јас доста често знам да претерам со вежбање (буквално претерам) и утредента да не можам да одам. Обично одмарам, затоа што не сум способна да правам ништо друго во моментот и чекам да ми се смири. Може да трае ден-два. Сум пробала со нежни вежби, но едноставно не ми помагаат.
     
  7. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    Zdravo, pred dva dena trebase na sport vo skolo da pravime sklekovi. Izgleda dobiv vospalenie na muskulite od sto sum ulezan haha, no cuvstvuvam kako da ne mozam da disam ubavo, kako da se gusam... kazete mi sto da pravam :D
     
  8. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Истуширај се со млака вода, направи лесна масажа на мускулите, направи едно тегнење на мускулите ама полека без напор и едно парацетамолче :)
     
    На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hoex

    hoex Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2015
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    189
    a dali vi se slucuva i vas taka da se cuvstvuvate da ne mozete da disite? me bolat muskulite pod ramenjata
     
  10. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    мене не досега