1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воспаление на мускули

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од langida, 1 април 2013.

 1. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  како се справувате кога имате воспаление на мускули дали ако ги везбас повеке болат
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.287
  воспаление на мускули

  Имав воспаление на мускулите пред некој ден ( од кошарката). Еднаш ми објаснуваше мама дека во мускулите се ствара млечна киселина и затоа се чувствуваме така. Ако се движиш или вежбаш, но умерено, киселината ќе се разнесе и болката ќе се намали. Но ако претераш со вежбањето, ќе се зголеми (веројатно затоа што ќе се створи повеќе киселина).
   
 3. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  60
  воспаление на мускули

  За тоа треба добар одмор и постојано движење. Да и кога имам воспаление вежбам ама друга мускулна група :) како и да е таа е една од најубавите болки... Според мене :lol:
   
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  воспаление на мускули

  пијам андол :)
   
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  јас колку што знам доколку добиете воспаление на мускулите треба да се туширате сотопла водаи да пиете аспирин
   
 6. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Јас доста често знам да претерам со вежбање (буквално претерам) и утредента да не можам да одам. Обично одмарам, затоа што не сум способна да правам ништо друго во моментот и чекам да ми се смири. Може да трае ден-два. Сум пробала со нежни вежби, но едноставно не ми помагаат.
   
 7. hoex

  hoex Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  189
  Zdravo, pred dva dena trebase na sport vo skolo da pravime sklekovi. Izgleda dobiv vospalenie na muskulite od sto sum ulezan haha, no cuvstvuvam kako da ne mozam da disam ubavo, kako da se gusam... kazete mi sto da pravam :D
   
 8. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  376
  Истуширај се со млака вода, направи лесна масажа на мускулите, направи едно тегнење на мускулите ама полека без напор и едно парацетамолче :)
   
  На hoex му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hoex

  hoex Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  189
  a dali vi se slucuva i vas taka da se cuvstvuvate da ne mozete da disite? me bolat muskulite pod ramenjata
   
 10. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  376
  мене не досега