1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воспаление на јајници

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Shvabica, 10 јануари 2015.

 1. Shvabica

  Shvabica Нов член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки
  Имам воспаление на јајниците и проблеми со нередовна менструација бев во посета на гинеколог еднаш викаат дозволено е да се има сексуален однос еднаш не. Имам дечко 5 месеци но сеуште сум невина се чувствувам спремна и имам 17 год. ама стравот е преголем поради јајниците. Што мислите вие ? :)
   
  На Dajsi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Прашај уште некој гинеколог,второ мислење барај,штом овој твојот што ти е сега матичен не е сигурен во своето мислење.
   
 3. Dajsi

  Dajsi Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, нова сум, не знаев каде да пишам, па одлучив тука, од што е можно да ми трнат јајниците и стомакот, имам редовна менструација веќе 3 месеци, не би можело да сум бремена, нели?