Во која група на парови спаѓате?

Дискусија во 'Врски' започната од loly89, 2 август 2011.

 1. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Не се порнајдов ни во една :?:
   
 2. taznatajbg

  taznatajbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Куче и маче
   
 3. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Не се пронајдов во ни една.. :?:
   
 4. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Деца во шума :D
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Неможам да определам, не баш убаво се дефинирани.
   
 6. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  23
  Куче и маче. :D
   
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  848
  Куче и маче, така некако де :D
   
 8. Blesavka

  Blesavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Куче и маче :worried: :worried:
   
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Само во 2 и во 4 не се пронајдовме , али мислам дека највеќе ни одговара куче и маче :)
   
 10. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  можеби во Возрасни :^)
   
 11. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  239
  Куче и маче :D ав ав , мјау мјау
   
 12. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Возрасни може да се каже но секако и од сите групи по малку :)
   
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  5.711
  Куче и маче :P
   
 14. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  Можда имаме некои карактеристики на возрасниве :D
   
 15. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  [​IMG]
  Изгледа ни одговара она КУЧЕ И МАЧЕ :D
   
 16. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  11.415
  Пол:
  Женски
  Куче и маче ,но може и во возрасни ... :lol: :) :)
   
 17. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  11.415
  Пол:
  Женски
  Куче и маче ,но може и во возрасни ... :lol: :) :)
   
 18. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  333
  Куче и маче...... :D :D
   
 19. Gaga93

  Gaga93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Куче и маче и Ловец и плен :D
   
 20. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Хм имаме нешто од ловец и плен
  возрасни