Во која група на парови спаѓате?

Дискусија во 'Врски' започната од loly89, 2 август 2011.

 1. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  36
  па не има во возрасни ама и во мачињата :D
   
 2. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  И јас не се пронајдов во ниедна :^) ]:)
   
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  Во возрасни. Во другите не се пронајдов :)
   
 4. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Прво кога ги прочитав посакав да бидеме "возрасни", ама дефинитивно сме "деца во шума". И супер ни е така!
   
 5. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Деца во шума

  Во оваа врска парот дели сè, од мислењата до хобито. Овој тип на врска е чест кај луѓето кои се чувствуваат несигурно. Понекогаш се толку усмерени еден кон друг што е тешко да се ѕирне во нивниот свет.

  Се' е точно освен подвлеченото, тој воопшто не е несигурен, јас можеби малку.. но не го покажувам тоа.
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Oд сите групи по малку :)
   
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.481
  распар у моментов :tmi: :lol:
   
  На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.752
  Пол:
  Женски
  Куче и маче, само што не се расправаме пред никој туку тоа е меѓу нас.
   
 9. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  Идол и обожавател

  Во овој однос сè е црно и бело. Едниот партнер е „прекрасен“, а другиот го обожува. Во ваквата врска нема место за развој.
   
 10. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  1.645
  Пол:
  Женски
  Хаа, пааа има периоди кога сме од сите групи по малку, а има и такви периоди кога опфаќаме и само неколку групи или една од нив. А па има дури и такви периоди кога не спаѓаме во ниедна од наведените групи. Ние сме многу променливи.... какви сме многу зависи од ситуација, расоложение, време, место.....
  Сепак, сметам дека врска, било која, не може да се сведе целосно само на една група, зашто врската и не е воопшто едноставно нешто па толку лесно да се класифицира.
   
 11. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  7.401
  Пол:
  Женски
  Возрасни

  Мислам дека тука најмногу не пронаѓам, иако нема баш конкретна дефиниција, а делумно некад се понашам како дете и цело време ме тинтра и ме советува небаре ми е родител.. хехех :)
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.709
  Допаѓања:
  98.772
  Пол:
  Женски
  Во ниедна. :rofl:
   
 13. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  7.242
  Пол:
  Женски
  Ловец и плен како сите мои досегашни врски за жал.


  Имате 3 секунди да погодите кој е најчесто ловецот:|