1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вреди ли СЕКОГАШ да се бориме за љубовта?

Дискусија во 'Разделби' започната од doll, 10 декември 2009.

  1. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Пријатели ми треба помош ,веќе го знам одговорот но ми е тешко.Вчера се скарав со дечко ми поради што во истиот момент ми кликна телефонот дека имам порака на фејзбук од машко и во истиот момент почна да вика и дере на цел глас како тоа цело време сме заедно а јас си пишувам со други, му кажав дека немам никој и навистина е така. Ми рече да си одам и губам од неговиот живот. Не ни можев да изустам збор бидејќки ме истурка и ме изнесе низ вратата и ги фрли и патиките така што ги облеков надвор. Кошмар. Ми рече и да умрам и ме нарече со секакви погрдни зборови. Наилнички..Вечерта се сретнавме случајно но не зборнавме. Би сакала да му пишам некаква смс на телефон, но не знам што би можело да биде тоа.
     
  2. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Of zlatna jas ke ti kazam voopshto da ne mu pishuvash , teshko e znam ama ke pomine , nekoj da te ponizuva taka a ti da mi placesh ne vredi veruvaj mi.
    Toj samo baral pricina za da te ostavi o toa mu ima dojdeno ko Joker pa ke ti treska se i seshto.
    Sega ste decko i devojka , a koga ke bidete maz i zena ke ti kaze veke i fb nema da imash (veruvaj licno iskustvo) a kamoli nekoj da ti pishe.
    Pushti go neka porasne so mozokot. Nekoj ako te saka ke te isslusha , shto imash da kazesh a ne ko kufer na stanica da te isfrla. C c c.
     
    На Supergirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Дури биди среќна што се завршила таква врска,ако е завршена:)
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @Lana del Rey Fala ti premnogu. Psihopat nenormalen. Emotivna sum premnogu i toj toa go koristi. Bukvalno me ponizi.
     
  5. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Па и да си пишувала со други сигурно другари имаш..Срамота идиот не знае со женско како да се понаша арно што си завршила со таков човек.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Уште еден пример дека жените не сакаат фини дечки туку assholes.
    Ако сакаш да бидеш со вошкар биди си, трпи си го.
     
    На eloves, Bender Rodriguez и Lana del Rey им се допаѓа ова.
  7. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Kuklo neznam Kolku godini imash i Kolku ke mozesh da me svatish jas imam 21 i seto toa go imam pominato , veruvaj ne ti treba toa gubre.
    Sovet : obleci se doterana kako nikoj pat do sega i izlezi si so drugarkite ic da ne te interesira :inlove:
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @Lana del Rey Исто годиште сме.Но не рекле за џабе, не се важни годините, некогаш од ваквите случки што се случуваат те прават поискусен и позрел. Многу ти фала
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Pozdrav do tebe i ako treba neshto slobodno pishi :* imam iskustvo so glupaci (facepalm)|(:call:
     
    На Supergirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да се бориме за љубовта ако самите треба да се бориме без учество на посилната половина.
    Преку глава ми беше и решив да не се борам. Можеби за некој нареден би се борела :)
     
  11. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Да, се додека е обострана. Борба не треба да има онаму каде што љубовта е еднострана, па и притоа сме погазени во "нејзино име" :)
     
  12. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.031
    Пол:
    Женски
    Зависи ако другата страна не те сака или несака ни со прст да мрдне за тебе и за врската тогаш нема потреба да се бориш за таа еднострана љубов. Доколку и двајцата се сакаат тогаш навистина вреди да се бориш за љубовта.
     
    На hermosa и la.malparida им се допаѓа ова.
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Вреди да се бориш само ако знаеш дека и тој до тебе се бори со истата сила како и ти . Дека заедно целите кон иста цел . Во спротивно , и да ползиш само за да се избориш за нешто за кое треба двајцата да се борат .. не вреди . Стави и пепел на таква " љубов " , најдобро ќе е за двајцата :)
     
    На hermosa, la.malparida и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Се борев за него и ќе се борам... Цел свет да е против мене нема да се откажам од него....Се би направила за него. Претрпев многу, многумина беа и се против нашата врска..Почнувајќи од моите родители...
    За мене љубовта е приоритет во животот... Можеби грешам што толку многу се посетувам... Ама за мене не постои поубаво чувство од чуството на треперење секој пат кога ќе ме бакне, кога ќе ме прегрни како да ни е прв пат... Не постои поубава насмевка од неговата за мене... Живот ми значи таа насмевка... Свесна сум дека можеби некој ден ќе бидам изиграна, можеби ќе ме остави, ќе ме замени со друга... Но нема да жалам што сум љубела безусловно... Љубовта е коцка, мораш да ризикуваш за да добиеш.... Можеби ќе изгубиш се, но којзнае можи и да добиеш..Можи љубовта да ти е возвратена со иста мера... Не се знае.... Затоа борете се за оние кои ги сакате, без разлика на се. За љубов се живее... Тешко на тие што биле разочарани и уништени, но потешко на оние кои не ја почуствувале, а ги има и такви.
     
    На Adi888, Vervine и carangigia им се допаѓа ова.
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Не секогаш....
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    ne ako dvajcata ne se so isti sfakanja i ista frekfencija na cuvstvata
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Nee...
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Имав една лјубов, се основаше само на неколку излегувања, ама ете тоа траеше предолго и знаев што сакам.Јас отсекогаш сум копнеела за љубов, сум се борела за неа, сум го губила достоинството, сум го погазувала своето јас. Вреди ако знаеш дека и тој се бори за тебе, но во мојот случај испадна дека не вредело !!!
     
  19. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Долго време во себе го чувам ова и не споделувам со никој па решив тука да споделам, се осеќам некако тешко
    Вака ке почнам
    Имав врска 4 години од 2012 до август 2016
    Раскинав од причина што прекинав да го сакам, беше наивен а јас иако помала се осеќав многу позрело, беше лесен за манипулирање и без да сакам почна да ми се мести да го вртам на прст, и призавам злоупотребував, флертував со други, пишував дури и се гледав со еден за на крај да сфатам дека не е фер воопшто ама имав некоја фобија да раскинав, премногу бев чувана и израснсв со него
    И тој ЕДЕН денес ми е дечко веќе еднс година
    Тој еден што беше типот што го варав бившиот со него, али бевме како другари со бенефиции, прво го гледав другарски, ме импонираше неговата интелигенција, шармот што го има а после почна и физички да ме привлекува, за да денес се деси толкав пресврт и хаос во мојот живот
    Карма ис а бич, и стварно луѓе
    1 година сум во врска со човек што се што имав собрано у себе, целата љубов искрена ја исцрпав и стално му ја давав. Почна да се понаша дека му значам негде од јули месец, претходно не се замараше
    Јас со толкав темперамент успеав да се смирам, само кај него седиме и мене ми е уживање секој момент, часовите ми минуваат како ништо, немам осет за време, прв пат вака сакам... ама проблемот се јави од кога ме засака уствари
    Седна и ми призна дека не сака да има слики со мене сега за сега, а претходно кога ке ставев не се бунеше, од причина што му треба време да стекне поверење у мене бидејќи понашањето мое со него кога сум имала дечко било скроз курвински, прв пат се осетив така ниско... се како што се понашав со бившиот сега ми се враќа тотално...
    Кога сме заедно прејако ни е, многу се задоволуваме и сексуално и вака, прво почнуваме со вечера па со муабети некои корисни за животот и на крај заспиваме гушнати, се осеќам сакано ама има моменти кога толку се осеќам понижено и дно дна тоа е страшно
    Вчера баш ми пиша да не отвориш уста да не излажеш, таква си немам поверење
    А еднаш кога му се свртев и му кажсв доста е дај да раскинеме нема да имаш никад поверење рече дека со тек на време се се менува
    Толку ми е тешко некад плачам се затварам у себе а не сум ни натака ни навака, го сакам најмногу, се би дала за него...
    Го претставив и пред фамилија, беше кај брат ми на свадба итн..
    Не знам дали вреди да се продужи
    Криво му беше многу тогаш кога сакав да раскинеме, ми даде на знаење дека не му е сеедно и има емоции
    Ај ваше мислење, искуство??
     
  20. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774


    Поради која причина тој нема доверба во тебе? ти има кажано?
    Според мене врска без доверба и навреди, не успева, посебно ако ме нарече како што те нарекол - курвински.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.