Вреди ли СЕКОГАШ да се бориме за љубовта?

Дискусија во 'Разделби' започната од doll, 10 декември 2009.

 1. sexy.vampire.girl

  sexy.vampire.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  1
  СЕКАКО ДЕКА ВРЕДИ И СЕКОГАШ ЌЕ ВРЕДИ
   
 2. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Зошто луѓето секогаш кажуваат: -Ако ни е судено, тогаш ќе бидеме заедно. Нели сфаќаат дека без труд судбината не успева? Вреди, и треба да се бориме за љубовта. :inlove:
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  5.034
  да и јас се сложувам затоа што борејќи успеав да го задржам толку години и добијам она за што секој сонува да остане со својата љубов :inlove:
   
 4. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Многу нормално иако сеуште не сме успеале да ги надминеме сите препреки нешто во мене ми вели дека ке биде ке успееме....... :D :inlove:
   
 5. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Нормално дека вреди. Таа не исполнува како никое друго чувство.
   
 6. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  ВРЕДИ и СЕКОГАШ ќе вреди и секако таа личност исто така треба да заслужи да се бориш за него и повеќе верувам во тоа како ќе си направиме и трудиме така ќе ни биде,отколку само на тоа така ни било пишано..
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  се согласувам .. мислам дека треба Секогаш да се бориме за саканата личност но се разбира доколку таа личност го заслужува тоа :)
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Секако дека вреди нема ништо поубаво на светот од тоа да си сакан и да сакаш.Нема ништо поубаво од тоа наутро да се разбудеш покрај саканата личности да ти кажат дека те сакат.Секако дека вреди да се бориме за љубовта ако таа е вистинска и ако вреди за неа да бориме.
   
 9. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Некои велат дека треба до крај да се бориме за љубовта, дека изгубено е само она од кое сме се откажале. Се согласувам освен во ситуации кога другиот не ја заслужува вашата љубов. Е тогаш не вреди како прво, времето залудно да го трошиме.
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Не, не вреди секогаш да се бориме. Некогаш гледаме љубов во некој кој во нас не го гледа тоа, а за таква љубов не вреди да се бориме
   
 11. Inseption

  Inseption Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Јас мислам треба да се бориш за вистинската љубов до крај,никогаш неможеш да кажеш како ќе биде и како ќе се заврши.Али треба да препознаеш вистинска љубов,затоа што некогаш сме понесени и не можеме да кажеме кога е вистинска љубов а кога само моментална привлечност.Меѓутоа времето,ќе каже се,а со тоа и цената ќе ја платиш ако си погрешил/а. : )
   
 12. bibush

  bibush Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  24
  Za vistinskiot covek i za vistinskata ljubov sekogas vredi da se borime.Sigurna sum deka navistina go sakam vistinskiot covek i se boram za nego so site sili, ne mi e voopsto lesno no znam deka vredi. Pozz
   
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  aко љубовта е вистинска тогаш треба да се бориш, ако мислиш дека тоа ти е само за поминување време или е откачи-закачи подобро не се бори ич .. ;)
   
 14. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  68
  Бори се за љубовта што ја даваш за да ја поразиш онаа болка што ја примаш и скеој атом од твоето битие нека сака различно нешто така така љубовта нема да е ограничена и ќе е доволно слатка
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.324
  бори се ако знаш дека е возвратена... :D а во спротивно, не препорачувам, зашто освен солзи и разочарување друго ништо нема да се деси... :doh:
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Епа секогаш па баш и не вреди. Милион луѓе, милион карактери и милион разноразни ситуации. Не сум човек кој би ви рекол да се откажете од љубов, ама најубаво е кога сме самите способни да си процениме реално дали навистина станува збор за љубов, или е работава „ја го сакам, он ќе ме засака сакал нејќел“ па ајде со сила да се бориме. Е не иде! А за жал кога сме заљубени рационалното размислување ептен иде на страна, поготово за нас девојките е тоа карактеристично, ах што сме за тепањеееее некогаш ;) Па уште и добронамерен совет ако добиеме, ќе се караме, тепаме, се во име на тоа да си докажеме дека ТОЈ е вистинскиот и ова од страна што ни зборат е само знак на завист или чиста љубомора.
  Така да сума сумарум, ДА за да не се откажуваме кога знаеме дека вреди, НЕ за лупање со глава у ѕид и со сила останување со некој кој очигледно не ни ја возвраќа љубовта.
   
 17. emmina

  emmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Да се бориш за вистинската Љубов..Ако љубовта е вистинска и искрена обострано нема потреба од борби ,само една средба,искрена без гордости...
   
 18. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  Ако е женет да растурам семејство ? нема шанси посебно ако има деца!!! Ако е од друга вера не знам веројатно и тоа не би прифатила ниту пак моето семејство нема да го прифати, или пак да е на сестра маж? ОМГ НИКОГАШ!
   
 19. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Зависи. Ако е вистинска да. Ама често од заљубеност и незнаеме дали е вистинска. Барем јас кога сакам сум ко забегана :tmi: Еднаш се мавав од земја за една зелка, а излезе дека не да не заслужувал да се борам, ами заслужувал да го натепам :lol: ама се е лекција во животот... така да слушај си го срцето, ако успее било вистинско, ако не лекција ;) ко мојата :hai:
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  spored mene ne vredi bidejki podobro e da si sakana odkolku da sakas bidejki ti mozes da sakas nekogo premnogu no toj tebe nema da te saka onolku kolku sto ti zasluzuvas i koga togas ke se razocaras od nego,zatoa podobro da go odbereme onoj koj sto nas ne saka zosto ke ni pruzi sve a so tek na vremeto moze i da go zasakame :)