1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вреди ли СЕКОГАШ да се бориме за љубовта?

Дискусија во 'Разделби' започната од doll, 10 декември 2009.

  1. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    СЕКАКО ДЕКА ВРЕДИ И СЕКОГАШ ЌЕ ВРЕДИ
     
  2. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Зошто луѓето секогаш кажуваат: -Ако ни е судено, тогаш ќе бидеме заедно. Нели сфаќаат дека без труд судбината не успева? Вреди, и треба да се бориме за љубовта. :inlove:
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    да и јас се сложувам затоа што борејќи успеав да го задржам толку години и добијам она за што секој сонува да остане со својата љубов :inlove:
     
  4. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Многу нормално иако сеуште не сме успеале да ги надминеме сите препреки нешто во мене ми вели дека ке биде ке успееме....... :D :inlove:
     
  5. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Нормално дека вреди. Таа не исполнува како никое друго чувство.
     
  6. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    ВРЕДИ и СЕКОГАШ ќе вреди и секако таа личност исто така треба да заслужи да се бориш за него и повеќе верувам во тоа како ќе си направиме и трудиме така ќе ни биде,отколку само на тоа така ни било пишано..
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    се согласувам .. мислам дека треба Секогаш да се бориме за саканата личност но се разбира доколку таа личност го заслужува тоа :)
     
  8. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Секако дека вреди нема ништо поубаво на светот од тоа да си сакан и да сакаш.Нема ништо поубаво од тоа наутро да се разбудеш покрај саканата личности да ти кажат дека те сакат.Секако дека вреди да се бориме за љубовта ако таа е вистинска и ако вреди за неа да бориме.
     
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Некои велат дека треба до крај да се бориме за љубовта, дека изгубено е само она од кое сме се откажале. Се согласувам освен во ситуации кога другиот не ја заслужува вашата љубов. Е тогаш не вреди како прво, времето залудно да го трошиме.
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не, не вреди секогаш да се бориме. Некогаш гледаме љубов во некој кој во нас не го гледа тоа, а за таква љубов не вреди да се бориме
     
  11. Inseption

    Inseption Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Јас мислам треба да се бориш за вистинската љубов до крај,никогаш неможеш да кажеш како ќе биде и како ќе се заврши.Али треба да препознаеш вистинска љубов,затоа што некогаш сме понесени и не можеме да кажеме кога е вистинска љубов а кога само моментална привлечност.Меѓутоа времето,ќе каже се,а со тоа и цената ќе ја платиш ако си погрешил/а. : )
     
  12. bibush

    bibush Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Za vistinskiot covek i za vistinskata ljubov sekogas vredi da se borime.Sigurna sum deka navistina go sakam vistinskiot covek i se boram za nego so site sili, ne mi e voopsto lesno no znam deka vredi. Pozz
     
  13. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    aко љубовта е вистинска тогаш треба да се бориш, ако мислиш дека тоа ти е само за поминување време или е откачи-закачи подобро не се бори ич .. ;)
     
  14. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Бори се за љубовта што ја даваш за да ја поразиш онаа болка што ја примаш и скеој атом од твоето битие нека сака различно нешто така така љубовта нема да е ограничена и ќе е доволно слатка
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    бори се ако знаш дека е возвратена... :D а во спротивно, не препорачувам, зашто освен солзи и разочарување друго ништо нема да се деси... :doh:
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Епа секогаш па баш и не вреди. Милион луѓе, милион карактери и милион разноразни ситуации. Не сум човек кој би ви рекол да се откажете од љубов, ама најубаво е кога сме самите способни да си процениме реално дали навистина станува збор за љубов, или е работава „ја го сакам, он ќе ме засака сакал нејќел“ па ајде со сила да се бориме. Е не иде! А за жал кога сме заљубени рационалното размислување ептен иде на страна, поготово за нас девојките е тоа карактеристично, ах што сме за тепањеееее некогаш ;) Па уште и добронамерен совет ако добиеме, ќе се караме, тепаме, се во име на тоа да си докажеме дека ТОЈ е вистинскиот и ова од страна што ни зборат е само знак на завист или чиста љубомора.
    Така да сума сумарум, ДА за да не се откажуваме кога знаеме дека вреди, НЕ за лупање со глава у ѕид и со сила останување со некој кој очигледно не ни ја возвраќа љубовта.
     
  17. emmina

    emmina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Да се бориш за вистинската Љубов..Ако љубовта е вистинска и искрена обострано нема потреба од борби ,само една средба,искрена без гордости...
     
  18. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    Ако е женет да растурам семејство ? нема шанси посебно ако има деца!!! Ако е од друга вера не знам веројатно и тоа не би прифатила ниту пак моето семејство нема да го прифати, или пак да е на сестра маж? ОМГ НИКОГАШ!
     
  19. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Зависи. Ако е вистинска да. Ама често од заљубеност и незнаеме дали е вистинска. Барем јас кога сакам сум ко забегана :tmi: Еднаш се мавав од земја за една зелка, а излезе дека не да не заслужувал да се борам, ами заслужувал да го натепам :lol: ама се е лекција во животот... така да слушај си го срцето, ако успее било вистинско, ако не лекција ;) ко мојата :hai:
     
  20. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    spored mene ne vredi bidejki podobro e da si sakana odkolku da sakas bidejki ti mozes da sakas nekogo premnogu no toj tebe nema da te saka onolku kolku sto ti zasluzuvas i koga togas ke se razocaras od nego,zatoa podobro da go odbereme onoj koj sto nas ne saka zosto ke ni pruzi sve a so tek na vremeto moze i da go zasakame :)