1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вреди ли СЕКОГАШ да се бориме за љубовта?

Дискусија во 'Разделби' започната од doll, 10 декември 2009.

  1. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    можеби сум мала за да одлуцам по ова прасање но мислам дека не вреди зашто дури и кога сакаш некој силно и он те сака тебе, доволно е само 1 личност за да расипе се и доволно е 1от партнер да има само малце послаб карактер па да се упропасти се...можеби кога би била сигурна дека вреди би се борела, но гледајки околу мене разбирам дека не секогас е тоа можно и дека некогаш самите сме си криви зашто не умееме да се избориме за она што MISLIME дека ни припаѓа... :?:
     
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Не секогаш.Зависно од многу причини,можеби од другата страна забележуваш незаинтересираност ама ти сепак продолжуваш да се бориш иако е залудно трошење на време.Тогаш ке се избаци некој со коментар зошто не побараш друг овој не те заслужува,гледаш се бориш но немаш душа да се откажеш и да бараш друг зошто срцето го сака само него и никој друг.Сум се борела кога сум мислела дека има надеж и се уште се борам за личноста која ја сакам и знам дека на крај моето залагање ке успее :)
     
  3. bejbi.91

    bejbi.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    27
    Мислам дека колку и да сакаш некого, колку и да е љубовта голема и искрена не вреди секогаш, џабе е целата љубов на овој свет да ја носиш во себе, ако све тоа не се цени, ако не ти е возвратена и ако не осетиш дека и тебе некој те сака барем приближно во иста мера е џабе, едноставно помири се дека срцето си го дал на погрешна личност
     
  4. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Јас веќе незнам за што вреди да се бориш, дали со тоа ќе успееш да исправиш некои карактеристики кај дечкото или тоа е само желба базирана на нашата попустливост и желба за среќа, кои компромиси треба да ги правиме во таа борба и преку што можеме да преминеме а преку што не во таа борба за љубов???
     
  5. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    вреди и тоа како, но само доколку личноста до нас го заслужува тоа, имало моменти кога и јас сум мислела дека се што сум направила за некого било за џабе, но кога ќе го запознаеш вистинското лице на љубовта ќе сватиш дека вреди да се бориш но само за она што вреди да го имаш ;)
     
  6. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Сигурна сум дека вреди... 1000% .....
    Само доколку со тебе е вистинската личност оној кој го заслужува тоа.. :D
     
  7. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Секако дека вреди, ако си со правата личност, која искрено те сака, ти посветува внимание... го има сето онаа за кое некогааш сме копнееле... секако дека вреди да се бориме :*
     
  8. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    [/color]ВРЕДИ ДА СЕ БОРИМЕ АКО ОД СПРОТИВНАТА СТРАНА ПОЗИВИТНО НИ Е ПРИФАТЕНА ТАА БОРБА!
     
  9. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    НЕ секогаш, треба да ја препознаеш вистинсата љубов за која вреди да се бориш, НОРМАЛНО ако чуствата се обострани...
    Се друго е залудно потрошено време и емоции ;)
     
    На devilbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  10. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    добро сакав истото да го кажам ама можеби дека ми се спие и неможам да се снајдам со доволен фонд на зборови :P
     
  11. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    хах,а и коа сме веќе кај обстраните чуввства не е само до нив,бори се за него ако заслужува!
     
  12. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Те разбирам потполно ама јас до мене имам кафе и очите ми се ко на був :rofl:
    Мозокот 360 врти :rofl:
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Според мене, не секогаш. Понекогаш е бесцелно, особено ако знаеш дека љубовта нема да ти биде возвратена. Од таа борба ќе бидеш само повредена, ништо повеќе. Треба да се бориме за љубовта само ако навистина вреди, ако човекот за кого се бориме го заслужува тоа.
     
  14. wish

    wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    233
    вреди
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Порано не верував....Не знам, некако не ми идеше некого да чекам и да молам долг период. Иако за оваа врска сеа, чекав 4 години...Но, повторно се си дојде само по себе. Е сега, има повеќе фактори од кои зависи тоа борење...Понекогаш колку и да се бориш во врската се е џабе...тоа е различно, како и секој човек нели.
     
  16. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Секогаш кога сум се борела за некого, испаднало дека не вреди, тие мои боречки вештини попрво мене ме совладале отколку неговото его.
    Ако има хемија и двајцата се сакаат, нема потреба да изиграваат петли на буниште, туку едноставно ќе бидат заедно, среќни и крај на приказната.
    А тоа паѓање во трансови и трескање од земја е реално само во американските романтични филмчиња 8)
     
    На mysterious, Phyramide, julie77 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Да вреди, според мене... И, да љубовта се победува! никогаш не се откажувајте од она што го сакате !!!!
     
    На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    24.492
    Вистинската љубов секогаш победува... Хммм, да, така е во љубовните романчиња и шпанските (сега и турските и индиските) серии... Но во вистинстиот живот??? Не би рекла. За љубовта вреди да се бориш ако и само ако знаеш дека трудот што го вложуваш е поткрепен со подеднакво вложен труд од другата страна. Во спротивно, колку повеќе се бориш, толку повеќе страдаш. Убаво би било да знаеш дали вреди да се бориш или не, но тоа можеш да го дознаеш само откако борбата ќе заврши... Е сега, драги мои феминки, прашањето е дали сте спремни да го прифатите ризикот и да се соочите со можните (негативни) последици од таквата борба? Ако одговорот е ДА, тогаш само напред!
     
    На stella83 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Не, затоа што нечии глави не се босански во однос на ѕидовите кои треба да се урнат ;)

    Особено НЕ, ако е љубовта - јас го сакам, мене ми е мизерно, он не ми удира рецка, ама треба да се борам за љубовта.
     
    На stella83 и mims-89 им се допаѓа ова.
  20. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    За тие што сум се борела на крај испаѓало дека не вреди така да сеа ќе си седам мирна и ќе си оставам се само по себе да си тече
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.