Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врската помеѓу алергија и тетоважа

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од biljana888, 9 октомври 2014.

 1. biljana888

  biljana888 Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво.
  Алергична сум на прашина, полен и такви работи.. Летен период (не секогаш, 1-2пати месечно по 1 недела) ми се појавува алергија на рацете, имам брунчиња но ги мачкам со маст.
  Одлучив да се тетовирам на раката. Па сакав да прашам дали би се вовлекла во некои проблеми, доколку, и дали има можност алергијата да ми се нафрли на тетоважата, околу тетоважа па да предизвика нешто проблеми, инфекции и такви ствари..
  Дали постои таква можност? Споделете мислења, искуства што и да било. Се е добредојдено.
  Благодарам, поздрав.
   
 2. gabitem

  gabitem Нов член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Врската помеѓу алергија - тетоважа.

  zdravo,
  jas imam dve tetovazi ponekogas ne sekoja prolet mi se javuva alergija na polem, mislam deka nema nikakva vrska toa so ova...ova e ink koj odi pod kozata taka da mislam e najdobro da go prasas toj sto ke te tetovira...jas na primer kaj sto imam bemki ne mi se nafati da me tetovira
  pozz