1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска во тајност

Дискусија во 'Врски' започната од Miss-HeLL, 25 мај 2012.

  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Чекај чекај, зарем ти мислиш дека не можеш да најдеш човек кој целосно ќе ти се посвети тебе?зарем немаш гордост и некој принцип? Самодоверба? Каде ти се? Знаеш за човечки ведности воопшто? Епа ова не се, туку напротив.
    Ако бираш помеѓу партнер кој искрено ќе те цени и помеѓу партнер кој ќе те смета за играчка во слободно време слободно повели?!
     
  2. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Не сум имала таква врска и според мене тоа е чиста глупост..Зошто да се криеме ако се сакаме? Прво што би ми паднало на памет ако некој ми понуди таква врска, би било тоа дека се срами од мене :?: Абе ако сме заедно, има цел свет да знае !!! :lol::lol:
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.805
    Пол:
    Женски
    Ми немаше квадратчето дека сум коментирала на темава, а речиси сигурна сум дека сум коментирала сем ако била некоја слична.
    Према мене, врската во тајност не ми е доверлива само ако врската е на почеток па не се сигурни дека ќе го помини тестот за врска, па несакаат да официјализираат кога не се сигурни во своите чувства. Ама ако некој тврди дека го сака другиот, а сака тајна врска, не ми е доволно доверливо.
    Сум имала „семи-тајна“ врска, велам вака зошто не знаеше само мајка ми, а јас воопшто не се криев наоколу, само не зборував без да бидам прашана. Ако дознаеја моите дома досега ќе пишев за брачен живот и проблеми во брак (нели, врска со некој од различна вера во реалноста е --неприфатливо-- |( )
    Сепак, ако со некој имаш сериозни намери, го сакаш тој човек, нема причина зошто врската би била тајна. Сум слушала муабети дека не било убаво зошто некој можеби ќе сакал да им ја уништи врската, ама ако постои таков човек и да се крие врската има шанси да се приближи трет човек (да, поздрав поранешна снајќе). :smoke:
     
    На justin4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Сум имала тајна врска иако и двајцата бевме зафатени, најслатка врска која кратко траеше и на која ќе се сеќавам цел живот, знаеш дека нема иднина затоа уживаш во секој момент заедно ...
     
    На BoyL и CocaColla им се допаѓа ова.
  5. flavor

    flavor Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    235
    Mnogu glupa rabota e tajnata vrska, pa ushte ako vi se pogodi ebanjeto a nesmeete da ste zaedno...ke se jadete cel zhivot i na toa samo ke si mislite.
     
  6. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki vaka se gledam so nego , on ne saka vrska kazuva ubavo ni e vaka pa ke vidime ponatamu mozebi e se uste rano ili mozebi se plasi od vrska bidejki mi kazuvase pred toa bil zaljuben i povreden I ne saka pak da mu se sluci istotot sto mislite viee ? Sakam da se odalecam od nego nekogas, ama nesto mi vika da ostanam pocnuva da mi znaci I on mi rece ne sakaa da se razdelime vika da ne go izgubime ova posle ke bide predocna, ako sakame da sme zaedno I sekogas ke ni fali naseto (facepalm):?: Nz sto da pravam :(
     
  7. Pako Primavera

    Pako Primavera Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    11
    Ajde de dajte si shansa. Mozebi toa e vistinskoto nesto, ama vi treba vreme da se pronajdete. Povreden mazh began od daleku, zoshto mnogu go zabolelo. Bidi trpeliva dozvoli mu da ja uvidi razlikata. Vi posakuvam srekja (fingers)
     
    На Bruneta му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Мое мислење, не сака да те експонира за не ве види бившата бидејќи се надева дека ќе се смири со неа.
     
    На fallenangel, blackwave, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  9. littlesadgirl

    littlesadgirl Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    @Bruneta Искрено, не би ти препорачала да се надеваш на нешто големо, не дека сум песимист или сакам да те повредам на некој начин, но гледај ја реалноста..зависи колкави сте, има некои кои го прават тоа во тајност само заради тоа што имаат и други или веднаш те напуштаат откако ќе го добијат тоа што го сакаат..
    А од друга страна, можеби навистина е повреден па затоа не сака јавна врска, дозволи времето да каже што ќе биде со вас и најважно од се' слушај го срцето.
     
    На mimi002 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mimi002

    mimi002 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    15
    hmmm neznam , no ako toj ne saka vrska ( javnost ) mozebi vo isto vreme se gleda i so druga a mozebi saka da bide i sloboden noi da da se gleda so tebe , jas da sum na vaseto mesto devojko bi se odkazala od toa masko , no sepak ti si znaes :D :D :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram
     
  12. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Pa za druga ne veruvam, ama nikogas ne se znaee :wasntme: Za javna vrska mozebi e rano se uste se misli da vidi dali sum pravata za nego :D
     
  13. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam so tebe treba vreme normalno, ne se stanuva vo vrska na primer posle nekolku dena ili meseci mozebi on ke sretne nekoja druga vo toa vreme koja ke mu odgovara poveke od mene nikogas ne se znaee sto ke bidee, I da e javno ke bide potesko za mene, I posle da se stavi vo status so druga :(
     
    На littlesadgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    @Bruneta не се оптоварувај уште сега со оваа бидејќи не сте сеуште заедно. Но ако ти предложи да бидете заедно, а тоа уште да остане тајно не влегувај во таква врска.

    И јас на пример не сум сакала во јавност да излегувам со некои дечки, а не е имало причина.
     
    На Bruneta му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Оној што навистина и искрено те сака, повреден или неповреден, ќе те држи за рака пред сите и ќе сака да те покаже на цел свет а не да те крие.
     
    На Loretta, fallenangel, Ane-Goki1 и 12 други им се допаѓа ова.
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Spored ova mozham da pogodam deka ste vo seksualno aktivna vozrast.
     
  17. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Da mislis deka e samo zaradi sex :( ako bese zaradi toa mozebi nekolku pati I ke me otkacese ili mozebi pravi raboti da se zaljubam pa posle da me ima koga I da posaka (facepalm)
     
  18. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Pa da treba uste malce ne sakav ja da go pritiskam ili da go teram mora da sme vo vrska ne sum takava licnost da molam, on sam treba da resi ne sakam ja nekoj da gubi so mene vreme I da si najde druga sto e na primer taa podobra od mene, ne bi sakala da mi se sluci kako edna moja drugarka izleguvaa 6 meseci sekoj den I po 24 casa na viber kontroli ova ona se tajno bese nekogas mislam I sami sme so krivi so be kazuvame na pocetok ili vrska ili nisto, I na kraj da ja ostavi bez zbor kako kukavica I odma si najde druga koja so neja bese vo javnost :^)
     
    На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bruneta

    Bruneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam so tebe tocno taka, ako me obral mene od tolku devojki vo gradot treba da se gordee sto I jas od tolku maski go prifativ nego ne e nekoj lepotan ima I on nedostatoci me osvoi so negovata dobrina :)
     
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Епа сексот не е нешто еднократно, потребна е редовна опција, а самата потврди дека дечкото не бил некој на кој би се лепеле различни девојки (што не мораше ни да кажеш за да биде јасно)

    Размисли кои би биле причините партнер да те крие:
    - има друга личност на ум
    - не те сфаќа сериозно за да прави планови
    - неодобрување од средина/фамилија
    Инаку, никој не се замара со криење, па и без разлика дали верува дека врската ќе трае.
     
    На fallenangel, Nausicaa, blackwave и 2 други им се допаѓа ова.