1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска во тајност

Дискусија во 'Врски' започната од Miss-HeLL, 25 мај 2012.

  1. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Намерно го цитирав овој параграф.Членката очигледно не зела Библија во раце никогаш во животот па истресе ваква глупост.Ќе објаснам кратко...
    Кога Бог ги создал Адам и Ева во рајот(Едемската градина),им наредил да јадат од секое дрво само не од Забранетото Дрво,односно Дрвото кое е спознание на доброто и лошото и ако јадат од него ќе умрат.
    Така Ева,која имала вечност,безсмртност,мајка на цело човештво.. не продала нас и целиот свет за нејзината глупост.И со тоа тогаш ја укинала бесмртноста и така рамнотежата и хармонијата на универзумот се разнишала..

    Сакам да кажам,ако љубовта е вистинска,треба и да е нормална :) Ако е нормална,треба да биде и јавна,ако не е.. тогаш ќе се наруши рамнотежата на се.Внатрешниот мир на двајцата,ако се дознае и на нивните семејства.. и проблеми еден куп..
    Се што е забрането е и погубно..

    Не ми е јасно само како успеа членката да ја спои глупоста на Ева со љубовта..........
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Што е дозволено а што не е? Или ние си се владееме по црквата па викаме не е дозволено. А овие преку океанот едвај се 20% у брак или 40% од браковите во САД се во развод.
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Site vrski sum gi drzela vo tajnost ,koi povekje koi pomalku . So eden idev celi 3 meseci a znaevme samo nie dvajcata i drugarka mi i decko i . So segasniot soprug , isto se krievme podolgo vreme okolu 4-5 meseci . Ne e do toa deka misterioznoto ili zabranetoto e poslatko . Ednostavno dojde takvo vreme , da koga site znaat za nekoja vrska , vednas se vturnuvaat na sekoj nacin da ja raspadnat .. Kako bese ona : " Kolku pomalku lugje znaat deka si srekjen ,podolgo ke bides srekjen " , zatoa ne sum sakala vednas da znaat site . Obicno znaele najbliskite drugarki i drugari moj i na partnerot .
     
    На BoyL и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.564
    Пол:
    Женски
    Што знам..врска во тајност:?:
    Од кого да го кријам? Од што?
    Од злобните усти?
    Ако треба да го кријам подобро да го немам..
    Сакам гордо да чекорам со човекот до мене, не да се кријам или да се пазам некој да не ме види..
    Бев во ваква ситуација пред години..мизерно се чувствував. Си реков - веќе никога. Подобро сама, отколку исто како да не постоиш во нечиј живот..
     
    На Belgin1, minne992, duffi и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Dobro lugje,edno nesto me interesira.
    Pred nekoe vreme izleguvav so eden ama onaka tajno,vo javnost ne doagjase da se pozdravi so mene ,se pravese bukvalno ko da ne me poznava i ednas go prasav zosto taka,mozebi se sramis od mene toj rece mozebi. :/ i drugpat my pisav poraka deka ne me poznava nisto ne mi vrati.Pa dobro ako se srami da go vidat so mene ako sum mu grda togas zosto izleguva so mene ne mi e jasno...Ne razbiram
     
  6. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zosto bas jas,zosto bas so mene vaka? Soveti
     
  7. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Dobro, a zosto prodolzuvas da se gledas so nego "vo tajnost" koga samiot ti priznal "mozebi" se srami da go vidat so tebe oti si grda????
    Neli se navredi ili seedno ti e?
     
  8. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ne mi rece deka sum grda,nisto ne rece mi dava i komplimenti nekogas toj samo rece mozebi.I potoa nisto,ne znam kako da go razbiram.A jas taka go sfakjam toa deka poradi toa se srami ama ne razbiram zosto izleguva togas so meme ako sum mu vekje grda
     
  9. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    A i vo klub koga sme se zveri ko lud e odi pa razberi go sega ne znam so da kazam
     
  10. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.409
    Допаѓања:
    42.735
    Пол:
    Женски
    Верувала или не, постојат и себични луѓе. Едноставно ќе излегува со тебе за да си го пополни времето, да не му биде досадно, и ред други работи кои него му одговараат.
    Што знам, мене да ми рече дека се срами од мене, не би била со него.
     
  11. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Te procitav deka otkako go odbi da imate seks ne ti pisuva poveke i te izbrisal od site socijalni mrezi....
    Kako sega situacijava???:?:
     
  12. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    za zal postojat
    Situacijava nikako,sfativ deka sakal samo seks i nisto drugo ama ne razbiram zosto bas so mene eve
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.152
    Допаѓања:
    76.572
    Пол:
    Женски
    Тоа ,,можеби'' значи дека има некоја причина но не сака да ти каже за да може да те врти уште.
     
  14. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Не знам зошто повеќе од девојките сакаат типови кои се однесуваат грубо и дегенски кон нив и откако ќе ги повреди типот се чудат што се случува. Јас кога и да сум се обидел да бидам културен, фин и добар кон некоја девојка сум го изел подебелиот крај од стапот. Ништо лично Налутена само се надоврзувам на твојот коментар.
     
    На zuto, star83, marija.980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Не оправдувам и несакам такви врски,не никако,се што е тајно е лошо,се што е тајно се дознава
     
    На ilyan и zuto им се допаѓа ова.
  16. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Врска во тајност може да трае 3-4 месеци. Доколку и понатака се продолжи тоа значи дека некој од двајцата партнери има нешто друго на ум. Тоа се случува кај голем број од партнерите, врската да ја чуваат како такјна за да може едниот да шврља и на др. страна.
     
  17. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Немаш пишано детали што точно и конкретно се случува меѓу вас, па за да ти дадеме некој поконкретен совет.
    Ама тоа што те одминува во јавност може да значи две работи.
    Или дечкото само си го пополнува времето, те користи за секс (ако сте имале, ако не се извинувам) па не сака да знаат дека има некоја или пак дечкото има повеќе девојки со кои се гледа исто како со тебе па не сака да го гледаат во јавност, не сака да се знае.
    Јас на твое место би престанала да се гледам со него, тотално непочитување е барем едно здраво да не ми каже на улица.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    ne sme imale seks posto ja nekjev toj mi pisa pak ama ne mu vrativ. I taka se odmazdiv se iznervira mnogu koga ne mu vrativ a na tel pisuvav so drug i toj go vide toa ama i doznav deka vo isto vreme odel i so drugi ...E sega neka si odi so niv neka ne me zamara mene.
     
  19. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    A i drugar mu mu sepna nesto za mene i toj nervozno me pogledna i odmavna so glavata. Hahaha ama ete seuste cuvstvuvam nesto sprema nego iako toa ne go pokazuvam.Ali kje go zaboravam ajde.Ne e edinstven na ovoj svet.I ne razbiram zosto mi pisuva koga me izbrisa od socijalnite mrezi bez nikakov sram bez nisto uste i pisuva