1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.993
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу :l:
    Само трпение и чим си го кажувате тоа меѓу себе дека е привремено и дека еден ден ќе сте заедно без разделба, тоа и ќе се случи! Кога е обострано и двајцата го сакате тоа, ништо нема да е доволно силно да ве спречи. Едвај чекам да го видам денот кога ќе напишеш овде мислење дека и вие сте успеале! :l::$
     
    На little women, bicycle и Amellie13 им се допаѓа ова.
  2. Kati428

    Kati428 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Mojot decko e od drug grad,ama fala mu na Boga eve 2 meseca finkcionirame prekrasno.Jas odam tamu,toj doaga ovde.Ama za sega nema ljubomora ni od dvete strani.Bidejki doverbata e temel na sekoja vrska.Taka da moze da uspee ako ima zelba i od dvete strani.
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Врска на далечина - ПРЕТЕШКО.
    Во таква врска бев 4ипол години и можам да кажам дека првите години една две беше добро си идеше често. После тоа стана тешко и еве сега оваа последна година е пекол. Треба да имаш премногу трпение ама не се издржува и стануваш нервозен, секој збор што ќе го каже те нервира бидејќи нон стоп на телефон, едноставно не живееш. Еве сега кога требаше да преминеме во нешто сериозно сме на блок од расправии за глупости кои што ако живееш блиско ќе ги решиш 100%
     
    На MakeDamnSure и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
  4. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.816
    Допаѓања:
    53.999
    Пол:
    Женски
    Што е тоа што би го решиле само ако сте блиску? Тешки се ваквите врски да, треба трпение ама и доволно љубов и желба од двете страни за да се успее.
    Нас не делат 4000км, на сериозно сме скоро цела година, во која само еднаш се имаме видено во живо досега. Ама комуникација секојдневно, некогаш повеќе некогаш помалку. Има секако тешки моменти, но не сме дозволиле да се искараме до толку за да не зборуваме после со денови или на блок да се ставиме. Бидејќи во голем дел личноста не е до тебе физички, комуникацијата е нај, најважна во овие врски.
     
    На Ane_na_Bisera16, Cinnamon Bun, little women и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Anettta

    Anettta Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Епа и сама велиш една година сте заедно, ние бевме 4ипол. И секако првите три години беа прекрасни и комуниксција секој ден слушање, пишување нон стоп. Ама после тоа наеднаш се смени се бидејќи немаш веќе нерви и трпение да си на телефон. Ако се жените ќе биде супер и живеете заедно. Јас направив грешка кога ми рече да живееме заедно, реков сега не после 2 години и после тие 2 год. дојде до тоа. Празници, битни датуми, родендени и сл. секогаш си сам на телефон
     
    На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.593
    Пол:
    Женски
    Каква е таа врска во која се имате видено само еднаш во живо? :worried:
    Не ја нарекувај на далечина, ова виртуелна врска е. Симулација на врска.
     
    На eliesaab, Bitolchanecot, Zhukov и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.816
    Допаѓања:
    53.999
    Пол:
    Женски
    Затоа многу е битно и исти цели да имате кога е во прашање вашата иднина. Ако еден не е спремен и посветен толку, многу потешко е, и не успева најчесто.

    Бидејќи е далеку и скапо и не можиме да си дозволиме да се гледаме секој викенд или месец значи не е врска на далечина? Што е по твое врска на далечина?
    Пишував баш претходно на темава како поминавме, и не сме ни први ни последни во ваква ситуација. Има луѓе во врски и на поголеми далечини.
     
    На SanMichel, bicycle, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    16.702
    Пол:
    Женски
    Јас сакам врска на далечина, дечкото да ме рани а друг да ме плеска :D
     
    На Kiko9, christinnn, ruben-neves и 2 други им се допаѓа ова.
  9. IvvaNeo

    IvvaNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2022
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    274
    Пол:
    Женски
    Врска на далечина би успеала и плус улога би играла и возраста, барем јас така мислам, ако и двајцата се над 25 години, веќе образовани, вработени и на некој начин созреани, можда би биле во таква врска некој месец-година потоа ќе размислуваат заедно да живеат… сепак секоја врска е приказна сама за себе, некои успеваат, а некои не, не само на далечина исто е и да сте од ист град
     
    На Creature93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hrita

    Hrita Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2024
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Да се постави цел. Да се Има доверба еден на друг и да се вложува максимално труд, најхрабрите секогаш испаѓаат победници кога се зборува за врска на далечина. Тешко е но не е невозможно.
     
  11. slatka39

    slatka39 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2023
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    673
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите девојки. Со дечко ми сме во врска на далечина, но поради изгубената доверба се договоривме кога јас ќе дојдам во македонија да направиме тест на кој што ќе добиеме резултати кој кога имал последен сексуален однос ако воопшто постои такво нешто бидејќи ме сум многу добро упатена или па ако овде на форумов има таква тема ве молам препратете ми ја да се информирам. Благодарам однапред. :l:
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    16.839
    Пол:
    Машки

    А za blowjob или hand job - дркање?
     
    На SummerGirl, Eni.r, INNERBEAUTY и 3 други им се допаѓа ова.
  13. slatka39

    slatka39 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2023
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    673
    Пол:
    Женски
    Па тоа, незнам како функционира тоа си помислив да не постои нешто што би покажало за сексуален однос?
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    16.839
    Пол:
    Машки
    Нема.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.875
    Допаѓања:
    170.958
    А да си заштедиш нерви и да си раскинете ко луѓе? :wasntme:
    Не постои такво нешто, и да постои небитно е. Ко немате доверба, тури му пепел.
     
    На sparklie, butterfly6223, Eni.r и 14 други им се допаѓа ова.
  16. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    16.839
    Пол:
    Машки
    Замисли стануваш сабајле ти ѕвони slatka39 и ти вели: Станувај 9 и пол одиме на болница да те проверам дали имаше секс вчера кај 11 и 45 не сум сигурна дека беше таму кај што рече.
     
    На SummerGirl, INNERBEAUTY, simona_baby и 4 други им се допаѓа ова.
  17. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.131
    Допаѓања:
    2.975
    Пол:
    Женски
    "Си идам од странство и ќе те проверам, ако стварно си немал односи ќе те земам со мене и ќе ти извадам документи"
     
    На SummerGirl, Wh@tev3r, Biljarkata и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.875
    Допаѓања:
    170.958
    Абе остај Слатка шо ќе ми ѕвони, замисли ние што ,,пуштаме,, мажи/жени на работа, на службени патувања, на други континенти...останавме ненаспани со денови, недели:sweat:
     
    На SummerGirl, Zhukov, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    16.839
    Пол:
    Машки

    Аа момчето било то што те труе значи. Изгледа учел нешто ама не доучил. Тест може да се направи само дали си бремена или не...
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.607
    Допаѓања:
    86.584
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl: