1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска на далечина

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 21 ноември 2009.

  1. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    pa ti sho ocekuvase? fala da ti kaze? zaslepena taa bratucetka ti, ne gleda nisto, sto mislese deka ke veruva?...trebase da si kjutis i da ne se mesas, ne mozes da kaze nikoj zosto toj izlegol so bivsata, neli, a najmalku deka ja saka seuste (osven ako ne cita misli). Za vakvi raboti dr pat slusni si ja pesnata na tose...cresa se vika, site ja znaeme vprocem, ama nikako pouka da izvleceme.
     
  2. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    vesne,ako go procita postot na monika ubavo,ke vidis deka toj ne ednas tuku poveke pati bil izlezen so bivsata i bil viden od monika,a zamisli pa kolku pati togas,bile izlezeni a taa da ne gi vidi,sigurno monica ne im dezura pred vrata za da gi vidi sekoj pat,znaci ne e slucajnost tuku najverojatno deckoto ima paralelni vrski i so taa i so taa ili pa neznae sto saka dali saka da e so segasnava ili so bivsata..staj se ti na mesto od taa,pa sporedi kako e,da imas ti bliska bratucedka i taa da go ima videno deckoti poveke pati so bivsata devojka i da ne ti kaze nisto,a ti da si zivees vo iluzija deka deckoti ti e veren i samo tebe te saka?dali bi sakala da znaes ili da ne znaes za toa??sakas da se soocis so bolnata vistina ili da zivees vo slatka laga i iluzija?i na kraj kao grom od vedro nebo da te tresne koga sama so svoj oci ke go vidis deckoti so drugata,,,ili pak ke ti kaze deckoto megu vas e gotovo a ti neznaes zaso poso si mislela deka se e vo red?? i vesne vo pesnata so ja pee tose se pee za luge koi se mesaat vo tugi zivoti poradi zloba i zavist,,a monika ne se zamesa vo necij tug zivot poradi zavist tuku saka da i pomogne na svoja bratucedka od ljubov koj nejze,,tuka ima ogromna razlika neli?? a i da dodadam i da e stvarno deka deckoto nema nisto so bivsata i deka onaka cisto prijatelski drugarski se gledaat,togas nema zaso toa da go krie od segasnava,i mozat otvoreno da si porazgovaraat okolu toa neli? :Di jas imav prijatel bivsi decko megutoa toj ne kriese od devojkata deka druzime.
     
  3. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    tanje, jas ubavo procitav, citav deka bile i po cel den zaedno, deka izgleda deka se sakaat, deka mislat seriozno, ti eventualno da ne go ispusti toj del???? Da mi bila mene taa bratucetka, nemase nikogas da i kazam, nemam obcaj da se mesam vo tugi zivoti, pa ni na zivotot na moite bliski, soodvetno na toa, ne sakam ni mene da mi kaze nekoj deka decko mi go videla so taa i taa - toa e direktno mesanje vo vrska!Jas ne go dozvoluvam toa, ni go opravduvam.

    A izvini, prasaj ja monika kako izreagirala bratucetka i i zosto ne i veruva??? Eve jas ke ti kazam, zatoa sto misli deka toa go pravi od zloba i zavist. SAKALA DA POMOGNE???? Mila tanje, patot do pekolot e poplocen so dobri nameri, ne rekle mudrite za dzabe. Nikoj ne znae kako ke zavrsese nivnata vrska, sega so ubacuvanjeto na monika ko dzoker i poker...nema da e bas sjajno, neli? Od seriozno, moze lesno da stane neseriozno i da se rasturi bas poradi toa sto monika te poslusa, a ti i dade sovet koj go zasnova na prosti predpostavki, ne na realni fakti, za zal na bratucetkata.


    A za drugar ti, tanje...zar mozeme i imame pravo da go sporeduvame so bilo koj drug decko na planetava? Predpostavuvas premnogu tanje, za zal, predpostavkite skoro sekogas se pogresni, toa se samo nasi sodrzini koi obicno nemaat vrska so realnosta. E pa na zdravje tanje, drug pat ke bide dobro da gi citas poubavo postovite.
     
  4. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    poctuvana vesne,jas ne zboruvam od zimi majka i pretpostavki tuku sum doziveala ist slucaj takov,znaci zboram od iskustvo i znam kako boli,i jas bev u vrska vo koja drugarkite go gleale deckomi so drugi i ne mi kazale,i znam kako mi bese otposle koga mi kazaa,otposle od koga veke bese zaminat za stranstvo,zaso jas patev po nekoj koj ne vredel,a da sum znaela deka e takov,da mi kazale i otvorele ocite na vreme,jas ke sum go ostavela i nemalo da patam po nego.znaci ako ovde nekoj zbori od pretpostavki toa si ti,a jas go spodeliv mojot primer so monika od iskustvo.i i kazav sto jas bi sakala da napraele drugarkite za mene,posto jas sum toj tip na devojka sto saka da se sooci so realnosta i podobro bi prekinala nekoja vrska negoli da ziveam vo iluzija,deka imam super vrska a deckomi da se muva so drugi..a ti si najverojatno od onoj drug tip sto podobro bi ziveeel vo iluzorna vrska,i bi gi zatvoral ocite pred realnosta,posto velis-"nesakam nekoj da mi se mesa vo vrska,..i ako ti kazat deka go videl deckoti so druga,toa najverojatno go zborat od zloba" :D znaci monika ne pisala ovde i ne barala sovet od sto i ljubomori ili zaviduva na bratucedkai tuku zasto ja saka i se plasi da ne bide povredena bratucedkai..a jas ubavo gi citam postovite i go procitav i toj del sto veli deka bile postojano zaedno izgleda se sakale i najverojatno mislele seriozno..znaci i toa se pretpostavki,pise"izgleda" ti mozes li da znaes sto se krie vo na masko glavata?malku li se primeri kade decko i devojka odele so godini i bilo seriozno i planirale idnina i on odednas i raskinuva na devojkata i zima druga za zena so koja se muval dali kratko dali podolgo vreme?ima li nesto seriozno na denesnicava?luge u brak se ostavaat ko od sala,ne pa u vrska..ako nekoj ne go procital ubavo postot toa najverojatno si ti poso velis"od kaj znaes zaso iskocil so nea"a vo samiot post pisuva deka iskocile ne ednas tuku poveke pati..znaci na temava jas i ti moze da sporime do utre sabajle i zabe e,nitu jas nitu ti ke go promenis tvoeto mislenje,posto ednostavno e za toa prasanje postojat dva tipa na licnosti,edniot sum jas koj saka da bide soocen so realnosta i sakam da mi se kaze ako deckomi me vara,i podobro bi bila sama,negoli so nekoj koj me pravi budala....a vtoriot tip na licnosti si ti,koja ne saka da i se kaze ako deckoi ja vara pozadi grb,posto ke misli deka toa e od ljubomora kazano,i deka e mesanje u vrska,i poprvo bi bila vo iluzorna vrska negoli sama,i ke ceka da deckoi ja odbere nea od mnogute...i uste nesto znaci monika ne i se umesala na bratucedka i so rekla-kazala muabeti,preneseni od drug,tuku so svoi oci go videla deckoto poveke pati so druga,znaci toa ne ne pretpostavki tuku fakti..a ako vrskata na bratucedka i e vistina seriozna i se sakaat vistinski,a toa so bivsata ne e nisto strasno,togas bi sednale porazgovarale otvoreno i nivnata vrska ne bi se prekinala poradi toa neli :D
     
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i uste da dodadam za reakcijata na bratucedka i,zasto reagirala taka,toa e normalna reakcija,reakcija na neveruvanje i zaprepastenost,i mene ko mi kazaa drugarkite se zaprepastiv i se prasuvav vistina li e mozno li e,izlgease tolku zaljuben u mene,da ne me lazat slucajno,zaso mi kazuvaat duri sega?ako koga ke sednes i razmislis,svakas deka e taka,i deka nema zasto da te lazat,deka ne dobivaat nisto so toa,i deka e mnogu podobro da ja znaes vistinata makar kolku bolna bila otkolku da zivees vo laga..mene licno me pogodi toa sto mi kazaa otposle koga sve veke bese gotovo,i duri se zaprasav za nivniot motiv,se zaprasav dali mi se vistinski drugarki,trebalo da mi kazat odma,ama svakas deka ednostavno lugeto vo takvi situacii neznaat nekogas kako da reagiraat od strav da ne te povredat.
     
  6. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Eden kup tolkuvanja/predpostavuvanja tanjicke, cel raskaz, si se potrudila ubavo da napises, i mene pocna da me tolkuvas duri, se razbira - gresis, no nemam namera da te "prosvetluvam", najmalku da pisuvam kolku i shto sakam ili ne sakam, jas go kazav moeto milenje, nikoj nema pravo da se mesa vo necij zivot. Ednas mi se sluci da kazam, pred mnogu godini i sfativ deka zgresiv, samo sto izgubiv drugarka, a taa denes e vo brak so istiot toj fraer i kolku sto imam informacija, dobro se slozuvaat...cudni se patistata bozji....cresa e pesna so malku podlabok tekst, neli?
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    apsolutno cresa e pesna so dlabok tekst i kako i sekoja pesna sekoj moze da ja interpretira na svoj nacin. :) znaci ti vrz osnova na svoeto iskustvo si donela takov zaklucok,deka ne treba da se mesas,jas vrz osnova na moeto iskustvo sum donela poinakov zaklucok,deka treba da kazes,sekako ako toa go pravis od vistinskite pricini..i jas si stoam na toa,jas ednostavno ne bi mozela da gledam kako nekoj pred moi oci ja vara drugarka mi,bratucedka mi ili slicno a da ne i kazam..se stavam na nejzino mesto kako ke mi e mene..smetam deka ako ne i kazes ne ja zastituvas tuku naprotiv i prais loso,i ne si iskrena so nea.podobro e da i kazes i so vreme da sogleda so kakov covek si ima rabota,negoli da doznae koga veke ke e kasno,i stapila vo brak so nego..ama pak ke recam sekoj so svoeto mislenje,a masko kao masko,odkaj znaes vesne deka i sega u brak mazot i ne ja vara drugarka ti so ti bila?ali mozebi veke sviknala ili pak ne zabelezuva nisto..masko ako saka da skrie ke skrie i toa kako,a ti ke mislis deka e najverniot na svet..jas ednostavno mojot decko,ili maz nemozam da go delam so druga....a spored mene se si e sudbina,ako ti e pisano da bides so nekogo ke bides i pokraj se,i kolku peripetii i mesanje da ima..a ako se vo brak,togas e veke malce pokomplicirano,togas ne mozes ednostavno tuku taka da i banes na vrata"ej go vidov maz ti so druga"zaso togas se i decata pred se u prasanje,i imot i mnogu drugi stvari.togas mora da sogledas mnogu stvari i da razmislis pred da kazes..
     
  8. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    pa toa i kazuvam, da ne ti kazele taka i taka, moze ke si bila uste so nego, neli? i moze ke ti bilo ubavo....nikoj sega toa ne moze da go znae, sepak, pravime izbori vo zivotot, no mene najubavo mi e da si redam prst na mojata sudbina, ne i na tugite. :up:
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas veke ne bev so nego,on si bese zaminat od makedonija ko mi kazaa,a jas edno ubavo si se iznaplakav i iznapativ ko si idese a da znaev deka e takov,nemase ic da mi bide gajle. :) a cisto sumnjam deka bi bila srekna so nekoj sto me varal,nemozam ednostavno ne sum takva,ima zeni sto znaat deka deckovcite ili mazite gi varaat i trpat cekajki go da se smiri,jas ne sum od tie.ako deckoto ne mi e posveten samo mene,ne mi treba ima drug. :D spored mene macenje e toa da go cekas da se vrati doma a da znaes deka bil so druga.a masko so si imal navika da vara vo vrska,najverojatno e deka ke vara i vo brak..zenkarot,kockarot i pijanicata tesko se menuvaat.eden den koga ke opadne fizicki moze togas duri ke se smiri.sekoja cest na isklucocite :D
     
  10. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    Videte...Deckoto e vekje podolgo vreme tuka i mn cesto e so bivsata a gi imam videno i kako se muvaat sto nemam prethodno spomnato...Rekov deka bratucedka mi zivee vo druga drzava i sekogas koga kje se slusneme taa me prasuva za nego .Vo pocetokot se mislev dali da i kazam ili ne, no megjutoa koga i da se slusneme po telefon taa e tolku zanesena vo taa vrska sto ednostavno ne mozev da premolcam i da ne i kazam..Mi kaza me lazes ne ti veruvam nie se sakameee...i mi iskluci!!!! i vekje se nemame slusnato....A toa deka i se mesam u vrskata ili deka i ljubomoram nema vrska bidejki jas so toj tip nikogas ne bi bila...
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i sea vesne cii pretpostavki ispadnaa potocni i koj poubavo go razbral postot? :D znaci so svoi oci gi videla deka se muvaat,pa posle kazala..kakov pogolem fakt treba od toa,so kamera trebala da gi snimi?.. :) i bratucedka i ja prasuvala sekoj pat koga se slusale za nego,znaci monika trebala da laze deka se e vo red i deka ne go gleda so druga?toa e licemerie.jas sum za iskrenost pred se..bratucedka i ako nesakala da znae,ne trebalo ni da prasuva.a ne kazi mi,kazi mi,a posle-zasto si mi kazala..bratucedka i e sega u sok,koga ke i pomine ke svati deka monika toa go napravila od so i misli dobro,i deka e podobro za nejze da si znae so kakov covek e u vrska,vprocem 8 meseca se vo vrska,ne se 8 godini,i podobro e da si gi rascistat rabotite so vreme,dali se,ili ne se eden za drug,negoli on tuka,taa vo germanija,da minat mesecite i godinite,taa da zivee vo zabluda,a toj da ja vara celo vreme...toa e moe mislenje koj ne se soglasuva negovo pravo.. :D i vprocem na sajtov sme tuka da diskutirame,da dademe svoe mislenje,da posovetuvame,ali sekoj si razmisluva so svoja glava neli..ako nekoj mi dade mislenje ili sovet za nekoja rabota,jas ne odam direktno da go napravam toa,tuku sama odlucuvam sto e najdobro i kako treba da postapam..pricinata poradi koja tolku pisuvam i sporam na temava,i so tebe vesne,e sto ti me obvini mene deka jas sum kriva,deka sum dala los sovet na monika i deka poradi toj moj sovet se unistila nekoja vrska. :worried:hock: mozebi sum kriva i za globalnoto zatopluvanje neznam :D znaci jas dadov moe mislenje i pogled na rabotite,megutoa monika samata si ja donela odlukata vrz osnova na rabotite i faktite koi gi videla so svoi oci,pa kazala...a za vrskata dali e unistena ili ne,dali ke bidat oni zaedno ili ne,srekni ili nesrekni,toa vremeto ke si go pokaze,oni si znaat,zavisi dali i dvajcata se sakaat ili samo edniot saka(a ako ja sakal vistinski deckoto nemalo da ja vara neli)ali ipak ne se znae sto moze da se sluci..nie sme samo autsajderi vo prikaznava...apsolutno ja podrzuvam monika deka ja donela pravata odluka,i i posakuvam se najdobro,i sto poskoro bratucedkai da i se javi,i da si napravat ubav muebet. ;) i tebe vesne sekoe dobro,samo drugpat razmisli pred da obvinuvas nekogo neosnovano :)
     
  12. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Зошто да не!! И мојата врска е таква .На почетокот бевме заедно нон -стоп, но тој се запиша на факс во странсво. НИ БЕШЕ МНОГУ ТЕШКО ПОСТОЈАНО ПЛАЧЕВ ,СИ ДОВАГАШЕ НА 2 НЕДЕЛИ СИТЕ МИ ЗБОРУВАА КЕ СЕ НАВИКНЕШ!! ЈАС НИКОГАШ не се навикнав .ПОМИНАА 5 ГОД ИМА УШТЕ 1 год НА ФАКС.ЕВЕ УШТЕ СЕ САКАМЕ И ФУНКЦИОНИРАМЕ .Често се гледаме почесто и јас одам таму . Важно е да се има доверба и без многу љубомора. А, ЈАС СУМ ЗАМИСЛЕТЕ ПОНЕКОГАШ СУМ МНОООООООГУУУУУУУУ ЉУБОМОРНА :roll:
     
    На bubidubi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Jas potpolno ja poddrzuvam monika i tanja za toa sto i kazale... Koga togas bratucetka ti ke se osvesti za toa, ke ti se izvini i ke ti bide blagodarna. jas imav slicen slucaj... Idev so decko 4 godini no toj bese od drug grad, i posle 4 godini raskinavme. No po poveke od edna godina mu se javiv onaka da go slusnam i toj uste od prviot pat insistirase da se vidime. Ok, i pak se smirivme i idevme se dodeka eden den koga se slusnav so edna moja prijatelka koja zivee vo istiot grad i pravejki muabet mi kaza deka go videla so druga fateni za raka i toa ne ednas tuku nekolku pati. Jas isto bev gnevna, nervizna i ne sakav da veruvam. Sepak razumno si postapiv i vo momentov koga izlegov so deckoto go prasav: Koja e taa i taa devojka so koja setas niz grad? I vo momentot koga se scrvene sfativ deka seto toa bilo vistina. Samo mu udriv slakanica i si zaminav i nikogas poveke ne go pobarav, a na drugarka mi i se zablagodariv sto mi kaza duri i den denes sum i blagodarna.
    Sakam vesna tebe da te popravam, deka nikogas eden par nema da bidat srekni dokolku nekoj tajno vara... mislis deka uspeva taa vrska? neeee... mislam deka si dovolno vozrasna za da gi razberes ovie raboti, i se dodeka jas ne go izneveruvam decko mi t.e. sega mojot soprug toa znaci deka vistinski go sakam i me ispolnuva. Za ova sum razgovarala i so mojot soprug, i mu imam receno, vo momentot koga ke razmislis da me izneveris, prvin dojdi i rascisti so mene pa duri i 5 deca da imame, kazi mi deka ti nedostasuva nesto i ke te razberam, no vo momentot koga ke doznaam od drugi ili ako te fatam, znaj deka ili jas ili ti nema da postoim vo svetov.
    Zatoa, monika, bidi strpliva, bratucetka ti sega se naoga vo edna mnogu teska sostojba i ne saka da veruva vo toa sto si i go kazala, no veruvam deka za kratko vreme ke se osvesti i ke ti bide blagodarna za toa sto si i gi otvorila ocite i togas duri poveke ke ima doverba vo tebe od prethodno. Samo imaj trpenie, mozes da i pises poraka deka i nedostigas, deka ja sakas i deka nikogas ne bi napravila nesto za da povredis, no vo nikoj slucaj poveke ne i spomnuvaj za nejziniot decko. Pozdrav
     
    На Chiwawa1208 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Ej tanje, da ne ne spiees na vecer radi toa sto sum te obvinila? hahahaha. samo jas ne predpostavuvav, rekov deka ne e ok da se mesame vo tug zivot, pa sto i da bilo, I jasno e, sekoj si ima pravo na mislenje, neli, jas si kazav sho mislam, diskutirav, toa sto ne sakam da pikam nos vo tug zivot ne me praj licemerna...ili me pravi? No temava ne e za mene.
    Monika, ne rekov deka si ljubomorna i zlobna ili ne znam sto, no sigurno si taka sfatena od nejzina strana. Ovie raboti se suptilni, a najmalku se "za po telefon", nikogas covek nema da znae na sto e, zatoa trebase da si malku povnimatelna, i koga vekje predpostavuvame, sto ke napraj sega od daleku bratucetka ti po povod "bivsa"? Nisto, samo ke se jadosuva, ke strada, ke se prasuva koj e iskren...Sega i fraerot nejzn ke se krie, nema nikad da go vidis so bivsata, a bratucetka ti zanesena, ke ja ubedi deka "im ljubomori cel svet" ili ke ja otkaci.
     
  15. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    A zar napisav nekade deka ke se srekjni pa da me popravas? Ona sto jas go pisam e : ne poddrzuvam nikakvo mesanje u tuga vrska, ni poradi dobri nameri - tolku pisav, ni srekjni ni nesrekjni, ni tazni ni veselii. A toa kako ke se odvivase vrskata ponatamu, sega nikoj nema da znae, a golema verojatnost e deka nema da opstanese.
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    vesne fala na prasanje,si spijam mirno kao jagnence :lol: a so se tice toa deka muabetot ne e za po telefon,so trebase monika da fati avion za germanija da ide da i kaze? :D a dali ke raskinat tie poradi ova ili ke go nadminat toa ne znaeme,i dali da ne se desese ova,ke im opstanela vrskata ili ne,i dali sega posle ova kako ke se odviva,toa sekako ne znaeme..ustvari ti rece deka poradi"mesanjevo"nemalo da opstane,a inaku ke opstanela i ke bile mozebi srekni,pa neznam togas mozebi imas nekoi vidovnjacki sposobnosti pa da dojdeme kaj tebe da ni gatas? :lol: barem sega devojceto si znae so kakov covek si ima rabota,da ne mu veruva slepo,deka i e veren i slicno,a natamu ona kako ke si odluci,dali da ostane so nego ili ne,toa si e nejzina rabota.i aj so zdravje vesne,mi zdosadi da sporam so tebe veke :D
     
  17. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    pa redno bese mene da me olabavis :clap: eve edno bravo sto se potrudi za dolgite postovi :lol: Odlicni predpostavki, ke kaze monika kolku ke se potvrdat.
     
  18. Eena20

    Eena20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    ja mislam deka vrska na dalecina uspeva zasto ja imav takva vrska :up: i pred tri godini zaedno si ziveeme.Ama sea deckomi treba da ide na rabota vo drug kontinent ;( i mnogu tesko mi paga taka da se spremam psihicki kako ke izdrzam a da ne go vidam 1 god ;(
     
  19. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Pocituvana Vesna, eve go delot kade sakav da te popravam... i koj ke kaze deka po izneverstvo odlicno se solasuva i mnogu se sakaat, toa so sigurnost ti tvrdam deka lazeeeee... i koga togas, taa vrska ke zavrsi so razdelba, osven vo slucai koga se zaedno od interes, pari, rabota, funkcija itn, no od druga strana ljubov nema ni 1%. Pozdrav.
     
  20. VesnaBl

    VesnaBl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    10
    Ima eden klucen zbor "mozebi".